Miejsca

Bo w górach jest wszystko co kocham!

Tatry to moja miłość od urodzenia, moje serce bije pośród dolin, pięknych wzniesień i skał. Tatry to dla mnie wszystko – tu nabieram spokoju, wiary, nadziei… gdybym tylko miała możliwość mieszkać w małej chatce pośród gór, z pewnością bym się zgodziła! Zapraszam Cię do mojego tatrzańskiego świata – zakochasz się jak ja!

20161104_110130

Okazja szczególna, bo moje urodziny, postanowiłam spędzić dokładnie tak jak chcę, w miejscu które kocham – czyli w Tatrach.

chatka

Opatrzność dała mi cudowną, słoneczną pogodę, którą po prostu musiałam wykorzystać. Tak więc, gdy wszyscy szli “na łatwiznę” czyli na kolejkę na Kasprowy Wierch, ja postanowiłam sobie wyjść sama na Kasprowy, zahaczając po kolei o schronisko Murowaniec i Czarny Staw 😀.

jeziorocalejpg

Świętą prawdą jest, iż sami wyznaczamy granice naszych możliwości. Ja 4 Listopada pokonałam swoją. Nigdy bym nie pomyślała że dam radę sama wyjść tak daleko, szczególnie w warunkach zimowych! Kocham Tatry, ale najczęściej chodziłam albo z kimś, albo w okresie wiosna – jesień.

20161104_134458

Jestem zachwycona tą ciszą, spokojem jaki mi towarzyszył podczas drogi. Nie liczyło się nic, oprócz tego spokojnego oddechu lasu i moich kroków. Było wręcz mistycznie, i za to absolutnie jestem wdzięczna losowi – za miłość do gór. Wędrówki po szlakach wiele uczą, przede wszystkim pokory.

20161104_105242

 

Ostatnie podejście, na Kasprowy Wierch zboczem – było to dla mnie naprawdę ogromnym wyzwaniem i trudnym przeżyciem. Co tu dużo pisać, jako jedyna wychodziłam do góry, a to że nie miałam nawet kijków, potęgowało moje zwątpienie. Samo podejście również nie było łatwe – dużo świeżego śniegu, pod którym był lód.

Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, ale na umiejętności działania mimo niego.

kasprowy122353

Kolejna lekcja jaką Cię góry nauczą – uważność. Musisz być maksymalnie skoncentrowana na każdym kroku, aby nie popełnić jednego błędu, który może Cię dużo kosztować. Nie można się rozpraszać w warunkach zimowych, gdzie w każdej chwili zbyt śmiały krok pociągnie za sobą Twój upadek.

kasprowy2501

Powiesz – mogłaś jechać kolejką. Pewnie że mogłam, ale pamiętaj że

dopiero wyjście ze strefy komfortu powoduje, że zaczynasz żyć

schronisko

 

To uczucie satysfakcji że dałam radę, jest bezcenne. To najlepszy prezent urodziny jaki mogłam dla siebie zrobić. Dla hartowania woli, charakteru, siły mentalnej i fizycznej.

cytat1

A Wy chodzicie po górach? Pokażcie jakieś zdjęcia i piszcie w komentarzach!

Buziaki!

jagubalowka

11 komentarzy

 • Sylwia Budkowska

  Góry są wspaniałe 🙂 Przyjemnie jest jeździć na wakacje, aby po nich pochodzić, zdobywać szczyty, relaksować się i podziwiać widoki z wysokich szczytów. Zatem zimą przyjemnie jest pojechać tam na ferie i jeździć na nartach czy wyciągu krzesełkowym 😉 Pozdrawiam

 • Kulik Weronika

  Bo w górach jest wszystko co kocham! Oczywiście, że zgodzę się z tym stwierdzeniem, w górach umiem sobie odpocząć od natłoku codziennych spraw, w górach ważne jest zwiedzanie, wiele atrakcji, wypoczynek, oraz to, że zawsze mogę tam wrócić. Kocham góry za to, że są “uzdrowiskiem” dla wielu osób je zwiedzających i zawsze będę tam wracać.

 • Aniela Muszalska

  Mam takie jedno miejsce w górach, które wspominam ze szczególnym dreszczykiem przyjemności. Nie jest to ani luksusowy alpejski kurort, ani urokliwa miejscowość w Dolomitach, ale swojska, pełna uroku (o każdej porze roku – innego) Śnieżka.
  A dokładniej czarny szlak przez Sowią Dolinę i Dolinę Łomniczki, którym można zejść aż do Karpacza.
  Magiczne pejzaże
  (chętnie bym podzieliła się jednym z nich – ale nie wiem, jak dołączyć tu fotkę

 • smileyprojectpl

  W sumie dość rzadko chodzę po górach, mimo iż w sumie je uwielbiam. Jestem rozdarta – jest po prostu za dużo miejsc na świecie do zobaczenia!! Z reguły jestem w trakcie oszczędzania na jakąś dalszą wycieczkę. Niedawno byłam na Islandii 🙂 (więc akurat chodziłam po wulkanach ;))

  • Sekrety Piekna

   wow super!! zazdroszczę strasznie! Możesz coś więcej napisać o Islandii? Głównie chodzi mi o dostanie się tam, bo wiem że jest dość problematyczne 🙂

  • Sekrety Piekna

   Pewnie że tak, serdecznie Ci polecam wędrówki po Tatrach – dla relaksu, spokoju i wyciszenia 🙂 Nie trzeba chodzić nie wiadomo jak daleko i wysoko aby zakochać się w górach 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: