Peeling cukrowy do ciała – domowy peeling z cukru na jędrne ciało!

Peeling cukrowy do ciała ma jedną, ale za to ogromną zaletę – może go robić każdy – jeśli tylko ma cukier w domu! Wspaniale pachnący, prosty domowy peeling z cukru na jędrne ciało – zapraszam po przepisy!

 

Peeling cukrowy do ciała na jędrne ciało

Jako że jestem wielkim zwolennikiem domowych peelingów, o czym mogłaś się przekonać tu gdy pisałam o peelingu z kawy na cellulit,

dzisiaj podaję przepis na peeling cukrowy do ciała. Jest jeszcze mniej wymagający niż peeling kawowy, w dodatku sama możesz go modyfikować.

Domowy peeling z cukru jest:

  • skuteczny – niesamowicie wygładzają i ujędrniają skórę
  • naturalny – jest to ogromna zaleta zarówno każdego diy peelingu. Wiesz dokładnie co dajesz na skórę, zero konserwantów!
  • tani – najczęściej peeling to składowe tego co masz w kuchni 🙂
  • wspaniale pachnie 🙂
  • dobrze przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji – czy balsamu, czy maski

domowy peeling z cukru

 

Peeling cukrowy do ciała – najprostszy przepis

Jest to absolutnie najmniej wymagający domowy peeling jaki możesz zrobić. Co więcej nie musisz nic kupować, bo zakładam że masz cukier w domu 🙂
Wystarczy Ci jedna szklanka cukru – polecam brązowy, ponieważ ma większe drobinki. Cukier rozpuszczasz w małej ilości wody i już! Peeling z cukru do ciała gotowy.

Czy nakładać scrub na wilgotną skórę? To zależy – jak bardzo masz wrażliwą. Ja zawsze staram się aplikować peeling na wilgotną skórę, wtedy nie jest to bardzo dla mnie drażniące.

W peelingowaniu ciała chodzi o złuszczenie, wygładzenie skóry a nie koniecznie o dyskomfort. Dlatego, zarówno nacisk scrubu jak i wilgotność skóry dostosuj do siebie. Wiem że są dziewczyny które tylko na suchą skórę robią peeling żeby była większa skuteczność, ale osobiście nie polecam tego.

Peeling cukrowy rozmasuj możliwie powoli i dokładnie – tak aby pobudzić mikrokrążenie skóry, a następnie, po około 10 minutach go spłucz.

peeling z cukru do ciała

 

Domowy peeling z cukru i miodu – najlepszy

Ten peeling do ciała ma większe wartości odżywcze od tego wyżej, z prostego powodu – składnikiem jest nie tylko cukier, ale i miód!

O tym jak wspaniale działa miód na nasz organizm pisałam tu, natomiast tak samo cudownie miód działa na skórę.

Miód, który jest bogaty w mikroelementy, zapewni skórze odżywienie, rozjaśnienie, regenerację. Nie wiem czy wiesz, że ma on także właściwości złuszczające!

Jak zrobić peeling cukrowy do ciała? 

Wystarczy, że dodasz do szklanki cukru dwie łyżki miodu – polecam płynny miód żeby się lepiej wymieszał. Do tego dodaj dwie łyżki wody, może być lekko ciepła ale nie gorąco, po czym wymieszaj wszystko do gładkiej masy. Ważne – nie może być peeling z cukru za gęsty! ale też nie za rzadki. Dostosowuj sama ilość składników jeśli uważasz że jest w którąś stronę peeling przeciągnięty.

Do takiego domowego peelingu z miodem możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego, aby wzmocnić działanie relaksujące.

Podobnie jak przy peelingu do ciała z samego cukru, tak i tu (a nawet bardziej tu, bo peeling miodowy jest bardziej odżywczy) masuj ciało około 10 minut,

po czym zmyj. Zobaczysz jak niesamowicie będzie gładka i przyjemna w dotyku skóra! Ten domowy peeling do ciała jest absolutnie moim faworytem.

domowy peeling z cukru do ciała

 

Domowy peeling z cukru i oliwy na suchą skórę

Ten peeling z kolei, z wykorzystaniem cukru – polecam każdemu kto ma suchą skórę. A o taką nie trudną w lecie 🙂

O ile twarz chronimy SPF, to o ciele już tak nie pamiętamy. Bardzo łatwo wysuszyć skórę – gorzej z nawilżaniem.

Peeling z cukru i oliwy dobrze uzupełnić później balsamem nawilżającym. Możesz go także robić na stopy 🙂

Przepis – szklanka brązowego cukru i dwie / trzy łyżki oliwy + pół szklanki ciepłej wody. Wymieszaj wszystko, i zacznij aplikować na lekko wilgotną skórę. Możesz także dodać olejek eteryczny, lub – w celu rozjaśnienia – kilka kropel cytryny. Taki peeling z cukru, podobnie jak te wyżej, postaraj się rozprowadzać okrężnymi ruchami około 10 minut. Następnie zmyj.

Uwaga – poziom natłuszczenia ze względu na oliwę będzie tutaj większy, ale to dobrze! Skóra sucha potrzebuje nie tylko nawilżania, ale i właśnie natłuszczenia dla uzupełnienia bariery lipidowej.

peeling z cukru

 

Kochani, zapewniam że taki peeling cukrowy do ciała jest nie tylko skuteczny, ale też bardzo przyjemny! W dodatku nie zajmują dużo czasu 🙂 Wiem że istnieje mnóstwo przepisów na peeling cukrowy, dlatego chętnie poczytam Wasze sposoby lub doświadczenia w tym temacie!

Miłej zabawy! Ściskam mocno

Marta

Podoba Ci się wpis? Postaw kawusię tu

9 komentarzy

  1. mi ani cukrowy ani solny nie służy, mam później obolałą skórę 🙁 drapią mnie 🙁 używam zwykłego peelingu Efektimy jest delikatniejszy, po nim nie mam żadnych ranek na skórze za to naskórka martwego się pozbywa

    1. a jaki efektimy masz? przyznam szczerze że nie znam ich peelingów

  2. czy ten cukrowy mogę stosować też na twarz? bo solny na pewno będzie za mocny dzięki z góry kaśka

  3. Ja uwielbiam cukrowy z olejem lnianym i n p. Dodatkiem masła shea znakomicie wygładza polecam bardzo

    1. ja masło shea daję po peelingu cukrowym, a sama też często mieszam albo z lnianym albo z oliwą. Tu i tu są świetne efekty gładkiej skóry

  4. Czy zamiast oliwy może być np. Olej lniany??

    1. tak! jak najbardziej! 🙂 może być każdy olej 🙂

  5. moim ulubieńcem jest peeling solny bo ma większe drobinki, ale ten cukrowy też wygląda super, będę próbować!

    1. oo widzisz, a ja jeszcze peelingu solnego nie stosowałam 🙂

A Ty co o tym sądzisz? :)