sztuczne rzęsy
Kosmetyka

Jak usunąć SZTUCZNE RZĘSY w domu

Jeśli rzęsy są źle zrobione, to najlepsze co możesz zrobić to ściągnąć je jak najszybciej… w domu! 🙂 Zobacz jak usunąć sztuczne rzęsy w domu!

Przedłużanie rzęs – jak tego nie robić

Pewnego pięknego letniego dnia zadzwoniła do mnie klientka która od tygodnia była nosiła sztuczne rzęsy. Niestety, dzwoniła z prośbą o usunięcie rzęs, ponieważ ma okropną alergię i nic nie widziała bez soczewek kontaktowych! Klientka miała być dwa tygodnie na urlopie, dzień po przyjeździe do mnie dzwoniła. Ponieważ uznałam że nie ma co czekać z terminem, przyjechała do mnie w ciągu 30 minut, gotowa na pomniejszenie swego dobytku w postaci przedłużonych rzęs metodą 3:1 :).

sztuczne rzęsy

Kochane, sama rzęs nie robię, ale to co zobaczyłam…zbiło mnie z tropu totalnie. Pisałam o tej sytuacji na fb – Wasza reakcja po zdjęciu była mniej więcej taka jak moja na żywo 🙂 (30 tysięcy wyświetleń posta w ciągu 2 tygodni!! <3 :))

 

Możecie zresztą same zobaczyć wyżej i niżej jak przedłużanie rzęs nie powinno wyglądać 🙂 Pierwsze co powiedziałam tej Pani, to to, że tu już nawet nie chodzi o efekt wizualny, ale o jej zdrowie!

przedłużanie rzęs
Tak wyglądały rzęsy zrobione tydzień wcześniej :/

Kochane, dla Was rada – korzystajcie ze sprawdzonych usług nie tylko kosmetycznych, ale i tych związanych z hybrydami, rzęsami czy makijażem permanentnym. Niech ta historia będzie dla Was ostrzeżeniem, i chętnie ją udostępniajcie!

Co najzabawniejsze/najsmutniejsze…rzęsy kosztowały Panią 150 zł 🙂

 

Jak usunąć w domu sztuczne rzęsy

Sposobów na usuwanie przedłużonych rzęs w domu jest na pewno bardzo wiele, ja chcę Ci pokazać najłatwiejsze i najefektywniejsze.

Aby sztuczne rzęsy usunąć, potrzebujesz tłustego filmu który to ściągnie/rozpuści klej – może to być mleczko do demakijażu oczu dwufazowe, oliwka lub tłusty krem.

sztuczne rzęsy

Usuwanie sztucznych rzęs w domu – co musisz wiedzieć

    • usuwanie przedłużonych rzęs robisz tylko i wyłącznie po demakijażu!
    • oko, rzęsy, skóra muszą być czyste, najlepiej odtłuszczone.
    • potrzebujesz szczoteczki do rzęs, która ładnie wyczesze wszystkie pozostałości
    • każda metoda wymaga delikatności – nie trzemy oka na siłę!
    • podkreślam, rób to tylko w szczególnych przypadkach kiedy nie możesz umówić się do profesjonalisty!

 

Jak usunąć sztuczne rzęsy w domu

1. Domowy sposób na usunięcie sztucznych rzęs – oliwa z oliwek

o wspaniałych właściwościach oliwy pisałam tu, ale o tym że może być wykorzystywana jako domowy sposób na usuwanie sztucznych rzęs, sama nie wiedziałam! Aby usunąć rzęsy za pomocą oliwy z oliwek, najpierw dokładnie rozczesz rzęski. Następnie, z pomocą zwilżonych wacików oliwą, pocieramy delikatnie! rzęsy – od nasady po same końce. Zauważysz, że na waciku jest coraz więcej sztucznych rzęs i… o to chodzi! 😀

sztuczne rzęsy

2. Jak usunąć sztuczne rzęsy w domu – płyn dwufazowy do demakijażu oczu

Alternatywą może być tłusty krem, który rozpuści klej. Podobnie jak przy oliwie z oliwek, tu również wykorzystujesz zwilżone płynem do demakijażu waciki. Różnica polega na tym, że nie wykonujesz demakijażu jak zawsze, tylko trzymasz około 20 sekund na powiece, po czym, w analogiczny sposób co przy punkcie 1 – delikatnie przesuwasz wacik po całej długości rzęs. Tę czynność powtarzaj co najmniej kilka razy. Zobaczysz jak rzęsy same się usuwają 🙂
jak usunąć sztuczne rzęsy w domu

3. Jak usunąć sztuczne rzęsy w domu – parówka na twarz

To mniej popularny sposób na usunięcie rzęs, jednak niezwykle skuteczny. Podobnie jak przy domowym oczyszczaniu wykorzystujesz parówki, tak i tu – w celu usunięcia rzęs wykorzystujemy parę wodną.

Co musisz zrobić:

podgrzej wodę do ok. 80 stopni. Nie może być za gorąca, ale musi być wystarczająco ciepła, by wytworzyła się para. Trzymaj twarz nad miską z wodą, a na głowę załóż ręcznik który będzie przykrywać miskę i Twoją głowę. Zabieg ma trwać 10 minut, maksymalnie 15. Taka parówka pięknie rozpuści klej, co będziesz mogła zauważyć gdy wacikiem zdejmiesz rzęsy ruchem posuwistym.

Jak usunąć sztuczne rzęsy w domu – prosto!

Jestem zwolennikiem ściągania rzęs przez profesjonalistę. Jeśli jednak Twoje rzęsy wołają o pomstę do nieba, możesz zobaczyć jak usunąć sztuczne rzęsy w domu jednak na własną odpowiedzialność. Niniejszy wpis jest informacyjny i mimo najszczerszych chęci, TY sama decydujesz o tym co robisz ze swoimi rzęsami. Osobiście, jeżeli tylko możesz – zapisz się do profesjonalisty. Będziesz w dobrych rękach, stylistka rzęs wie co robi. Jeśli jednak nie ufasz swojej stylistce, znajdź inną! Jest masa dziewczyn które wykonają piękne przedłużanie rzęs, a w razie potrzeby – również ich ściągnięcie 🙂

Domowe sposoby na wzmocnienie rzęs przeczytasz  tu

Buziaki!

 

Marta Pardyak

Kosmetolog z 12 letnim doświadczeniem i pasją do zawodu.

Czytaj także...