Uroda

Śluz ślimaka – 8 niesamowitych korzyści stosowania

 

Koreanki uwielbiają kosmetyki ze śluzem ślimaka…jest to must have koreańskiej pielęgnacji skóry! Co ciekawe, już Hipokrates stosował śluz ślimaka jako środek leczniczy na przeziębienia i kaszel. Muscyna, czyli ekstrakt ze ślimaka da świetne korzyści Twojej skórze, i to bez względu na to czy masz lat 50 czy 30…skórę wrażliwą czy mieszaną!

Śluz ze ślimaka – co zawiera

Śluz (mucyna) ślimaka Helix Aspersa zawiera mnóstwo składników odżywczych, takich jak:

 

kwas hialuronowy
peptydy miedzi
kwas glikolowy
witaminy – witamina A, witamina E, witamina C
alantoina
kolagen i elastyna

 

Takie bogactwo substancji aktywnych, musi mieć wspaniałe, dobroczynne działanie na skórę 🙂

 

 

Śluz ślimaka – efekty na twarz

 

1. Śluz ślimaka chroni skórę przed uszkodzeniami!

Czy wiesz że…

stosowanie ekstraktu ze ślimaka okazało się być bardzo korzystne dla skóry, co zostało udowodnione licznymi badaniami.

Bogactwo mikroelementów jakie daje śluz ślimaka, pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem powietrza i metalami ciężkimi.

2. Ślimak zawiera 91-98% wody

Ślimak zawiera aż 97% wody! To wspaniałe, ponieważ dzięki temu, stosowanie preparatów ze śluzem ślimaka daje intensywne nawilżenie i nawodnienie skóry! Jeśli więc masz skórę suchą, nawet się nie zastanawiaj tylko biegnij po krem z ekstraktem ślimaka 🙂 Jest on szczególnie korzystny dla skóry suchej (zawiera kwas hialuronowy), ponieważ zapobiega tzw. TEWL czyli pre-znaskórkowej utracie wody, która powoduje wysuszenie skóry.

3. Śluz ślimaka leczy trądzik

Enzymy które zawiera śluz ślimaka i kwas glikolowy, działają leczniczo w przebiegu trądziku różnego rodzaju. Muscyna uważana jest za jeden z lepszych składników do terapii antytrądzikowej, ponieważ ma długofalowe działanie. Dermatolodzy często przepisują maści i kremy ze śluzem ślimaka, jako kurację podtrzymującą wyleczony trądzik

Śluz ślimaka

4. Ślimak działa anty aging

Na pewno bardzo często spotykasz się z kremami do skóry dojrzałej, które zawierają śluz ze ślimaka. Jeśli się zastanawiasz dlaczego Koreanki zachowują dłużej młodość, możesz upatrywać powodów właśnie w tym niesamowitym składniku. Przeprowadzono wiele różnorakich badań nad wpływem śluzu ze ślimaka na starzenie się skóry. Najbardziej wiarygodny zdaje się być test śluzu ślimaka w hodowlach komórkowych, które to wykazały, iż śluz ślimaka wykazuje zdolności do produkcji kolagenu i elastyny – dwóch głównych włókien podporowych skóry! 🙂

Dzięki temu, stosując śluz ze ślimaka, Twoja skóra będzie rzeczywiście dłużej elastyczna, jędrna i gładka 🙂 Ekstrakt ze ślimaka ma jeszcze jedną ważną funkcję – utrzymuje odpowiednią gęstość skóry, a jak wiesz, z wiekiem niestety ją tracimy.

5. Ślimak spłyca blizny potrądzikowe i rozstępy

Ślimak działa nie tylko antybakteryjnie, ale i wygładzająco. Jak wiesz, jest to możliwe dzięki zawartości kwasu glikolowego i enzymów. Ponieważ ekstrakt ze ślimaka działa wygładzająco, spłyca nie tylko blizny potrądzikowe ale i rozstępy. Dzięki temu, możesz stosować preparaty ze ślimakiem zarówno na ciało, jak i twarz.

6. Ślimak ma działanie regenerujące, łagodzące

Śluz ślimaka, bogaty w alantoinę, świetnie się sprawdza po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i peelingach chemicznych, ponieważ działa regenerująco i wzmacniająco. Jeżeli skóra jest podrażniona, zaczerwiona, czy też masz trwały rumień – stosuj maści ze ślimaka a zobaczysz jak szybko skóra dojdzie do siebie! 🙂

Jedna uwaga – śluz ślimaka może działać na niektóre osoby alergicznie. Jeżeli masz skórę reaktywną, bądź przezorna i najpierw daj małą dawkę kremu / maści ze ślimaka na skórę. Odczekaj co najmniej 4 h. Jeżeli nie będziesz mieć żadnego dyskomfortu skóry, tzn. że możesz kremy z ekstraktem ślimaka spokojnie stosować 😀

 

Ekstrakt ze ślimaka

7. Ślimak działa antyoksydacyjnie na skórę

Ponieważ muscyna jest bogata w witaminy które tworzą tzw. trójkąt antyoksydacyjny w tym: witamina A, witamina E i witamina C, będzie chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Te małe mikroorganizmy powodują tzw. stres oksydacyjny komórek – czyli, sprawiają że nasze komórki skóry szybciej umierają. To oczywiście powoduje negatywne skutki w naszym wyglądzie – skóra się szybciej starzeje, gdyż jej komórki szybciej umierają. Dlatego też, warto zawsze mieć pod ręką niezbędny zestaw antyoksydantów, do których głównie należy witamina C i witamina E. Stosując ekstrakt ze ślimaka, masz pewność, że Twoja skóra jest dostatecznie chroniona przed wolnymi rodnikami!

8. Ślimak działa złuszczająco, rozjaśnia przebarwienia

Jak już wspomniałam wyżej, ekstrakt ze ślimaka zawiera kwas glikolowy. I właśnie dzięki niemu, śluz ze ślimaka ma kolejną wspaniałą właściwość – rozjaśnia przebarwienia. Jeśli chcesz mieć wyrównany koloryt skóry i pozbyć się przebarwień po lecie – nie zastanawiaj się długo, tylko zacznij kurację preparatami z ekstraktem ze ślimaka! 😀

Dasz wiarę że jeden składnik może mieć najbardziej uniwersalne zastosowanie w celach kosmetycznych? Bo tak naprawdę,

śluz ze ślimaka radzi sobie z najpowszechniejszymi defektami skórnymi: i z przebarwieniami, i  ze zmarszczkami, i z trądzikiem.

Dla mnie jest to zdecydowanie must have na okres jesienno zimowy. Stosujesz kremy z ekstraktem ze ślimaka? Jakie masz wrażenia?

Chętnie poczytam!

Buziaki! <3

 

14 komentarzy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: