szczoteczka soniczna uroda
Uroda

Szczoteczka soniczna do mycia twarzy – HIT czy KIT?

Niejednokrotnie wspominałam, że oczyszczanie twarzy to podstawa 🙂 Sama testowałam, i nadszedł czas, abym i ja napisała Ci jak działa szczoteczka soniczna do mycia twarzy. Czy szczoteczki soniczne do mycia twarzy są warte uwagi? Zobacz!

Szczoteczka soniczna – co to jest?

To urządzenie które zastępuje kosmetyki do mycia twarzy 🙂 Prościej się nie da! W zależności od typu urządzenia, możesz mieć szczoteczki bezprzewodowe, lub przewodowe, z ruchomą głowicą lub nie, bardziej kształtne lub bardziej dopasowane do konturu twarzy… Bez względu na to, wszystkie szczoteczki soniczne do mycia twarzy ma jedną główną funkcję, mianowicie – dokładnie oczyszczenie skóry z brudu, bakterii i resztek makijażu! 🙂

Jak stosować szczoteczkę soniczną?

Aby poczuć najlepszy efekt oczyszczania za pomocą szczoteczki, należy ją stosować dwa razy dziennie – czyli dokładnie tak, jak oczyszczasz (mam nadzieję :D) twarz.

Najpierw musisz zmyć demakijaż, po czym nanosisz żel czy inny preparat oczyszczający na skórę. No i do dzieła!

szczoteczka soniczna

Włączasz szczoteczkę i zaczynasz oczyszczać twarz – tylko 60 sekund! Tyle wystarczy, aby Twoja skóra została oczyszczona i odświeżona 🙂 Cudownie, prawda? 😀

Moja uwaga:

podobnie jak w masażu twarzy, szczoteczkę soniczną stosujemy od dołu do góry! Aby pobudzić krążenie skóry i od razu wpłynąć stymulująco na mięśnie twarzy.

Co Ci to da?

A no, większe ujędrnienie i pobudzenie skóry, a o to przecież zawsze nam chodzi 😀

Szczoteczki soniczne do mycia twarzy – jaką wybrać

Polecam taką, która jest wodoodporna, ja osobiście stosuję Dermofuture i jestem naprawdę zadowolona. Szczoteczka łączy w sobie dwie role na których mi zależy – oczyszczanie i masaż, który jest możliwy dzięki rytmicznym pulsacjom urządzenia. Szczoteczka soniczna jest bardzo wygodna w użyciu, i to co mi się najbardziej podoba, to czas pracy – zaledwie minuta 🙂 Kto ma czas na 10 minutowe oczyszczanie twarzy? Ja nie! 🙂 Wiesz dobrze, że lubię szybkie rozwiązania, a szczoteczki soniczne wydają się być idealną alternatywą dla zwykłego oczyszczania.

oczyszczanie twarzy

Plusy stosowania szczoteczki sonicznej do twarzy

 • dokładne oczyszczenie skóry
  (śmiem twierdzić, że są bardziej efektywne niż zwykłe oczyszczanie, ponieważ wspomagasz oczyszczanie małymi wypustkami lub włosiem, które precyzyjnie oczyszcza każdą najmniejszą linię, bruzdę i pory)
 • dodatkowa funkcja masażu
 • krótki czas pracy – tylko minuta
 • wydajny i ekonomiczny sprzęt

Szczoteczki soniczne – minusy

 • cena
  Największe kontrowersje odnośnie szczoteczki sonicznej dotyczą oczywiście ceny. Często dostaję trudne pytanie – czy opłaca się wydać kilkaset złotych na urządzenie do oczyszczania twarzy w domu?
  Nie ukrywam, że czasem sprzęt do gabinetu kosmetycznego, jak np. peeling kawitacyjny jest w tej cenie! Dopóki sama nie przetestowałam szczoteczki sonicznej, nie chciałam się jednoznacznie wypowiadać. Jednak uważam że za 400 czy 700 zł można mieć naprawdę świetny krem do twarzy który da o wiele lepsze efekty niż oczyszczanie szczoteczką w tej cenie. Jeśli szczoteczka soniczna jest w dobrej cenie, a uważam że 100 – 170 zł to całkiem przystępna cena, to jak najbardziej warto wydać. Dermofuture kosztuje około 150 zł, i powiem Ci szczerze że więcej na szczoteczkę soniczną bym nie wydała 🙂

szczoteczki soniczne

Przekonały Cię szczoteczki soniczne do mycia twarzy? Daj znać koniecznie!

Z komentarzy na moim fanpage wiem, że macie całkiem pozytywne nastawienie do tego aparaciku 😀

Buziaki!

10 komentarzy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: