Shilajit – jak działa żywe Mumio na zdrowie

jak działa żywe Mumio

Shilajit – ajurwedyjska moc w postaci czarnej pasty, potrafi czynić cuda. Zobacz jak działa żywe Mumio na zdrowie! Zapraszam na wpis!

Co to jest Shilajit

Od niedawna niesamowicie popularny, w medycynie ajurwedyjskiej jest znany od tysiącleci. Shilajit to nic innego jak organiczny związek mineralny, wydobywający się ze szczytów skalnych w Himalajach, ale i w regionach górskich Afganistanu, Chile itp.

Shilajit t0 naturalna, czarna żywica zawierająca aż ponad 40 minerałów!

Ajurweda uważa, że żywe Mumio – Shilajit sprzyja długowieczności, harmonii ciała, umysłu, niektórzy nazywają go eliksirem młodości. Nie ma wątpliwości, że Shilajit jest niesamowicie zdrowym suplementem który poprawi funkcjonowanie organizmu. W sankskrycie Shilajit był nazywany niszczycielem słabości, a w starożytnym Egipcie było tak samo cenne jak złoto.

Jak działa żywe Mumio na zdrowie

Ze względu na niesamowity skład Mumio, ma szerokie spectrum działania. Wszystko dzięki zawartości takich składników jak – kwas fulwowy (bardzo silny antyoksydant), kwas humusowy, selen, potas, wapń, magnez, żelazo, aminokwasy, witaminy z grupy B, witaminę A, witaminę C i wiele innych.
Shilajit składa się w 60% z substancji organicznych i w 40% z minerałów. Jest to 100% naturalna żywica, bez żadnych dodatkowych składników.

Jak działa żywie Mumio:

jak działa żywe Mumio

Jak stosować żywe Mumio

Stosowanie Shilajit jest bardzo proste, nie wymaga ani dużo czasu ani przygotowań. Najlepsze jest to, że Shilajit jest niesamowicie wydajny! Wystarczy 0,2g Mumio dodane do ciepłego napoju – herbaty, mleka, czy zwykłej wody. Polecam pić rano na czczo Shilajit – dla usprawnienia perystaltyki jelit. Można stosować żywicę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Po upływie około 10 minut, jak Mumio się rozpuści w płynie (dlatego musi być ciepły) możesz go wypić.

Uwaga! Jest ono jest naprawdę mocne i nie ma co przesadzać na dzień dobry z dawkami. Maksymalnie można zwiększyć dawkę do 0.5g jednorazowo.

Największe korzyści przynosi picie żywego Mumio z samego rana – przed pierwszym posiłkiem.

Po otworzeniu, Shilajit powinnaś trzymać w ciemnym i nie nasłonecznionym! miejscu. Żywe Mumio na zdrowie stosuj miesiąc, a potem zrób przerwę – minimum tygodniową. Jednak zalecam cały czas obserwować swój organizm – możliwe że na początku będziesz się czuć gorzej, bo organizm się oczyszcza.

Możesz znaleźć Shiajit w kapsułkach, ale ja bardzo polecam typowe żywe Mumio jako “smoła”. Jest po prostu w 100% naturalne, a kapsułki masz już w jakiejś fiolce. I sprawdzaj dokładnie skład! Mumio – powinno być certyfikowane, bez żadnych zbędnych substancji konserwujących. Dlatego też, Shilajit od otwarcia powinien być wykorzystany w ciągu kilku miesięcy.

Znasz Shilajit? Jeśli tak, daj znać w komentarzu jak na Ciebie działa!

Będzie mi miło jeśli postawisz kawusię online w ramach wsparcia 🙂 dziękuję!

Ściskam.

Marta

A Ty co o tym sądzisz? :)