JAK USUNĄĆ TATUAŻ domowymi sposobami

Usunięcie tatuażu w dpu

Jeszcze do niedawna istniało przekonanie że tatuaż jest na całe życie. Cóż, czasy się zmieniają, a wraz z tym, rozwój możliwości. Jeżeli chcesz usunąć tatuaż jako błąd młodości, koniecznie przeczytaj sposoby jak usunąć tatuaże w domu! 🙂

Jak powstaje tatuaż

Czy wiesz słowo “tatau” znaczy ranić? 😀 Jeżeli masz tatuaż to wiesz, że jego wykonanie do najprzyjemniejszych nie należy 😀 Aby tatuaż mógł powstać, bazowy jest projekt który chcesz mieć na skórze. Oczywiście często się zdarza że miejsce tatuażu a to co Ty byś chciała to dwie różne rzeczy, które się ze sobą nie pokrywają. Ja na przykład, zawsze chciałam mieć dużego orła nad nadgarstkiem (do łokcia), dopóki mi w studiu nie uświadomili…że mój wzór jest na pół pleców do zrobienia a nie na przegub dłoni 😀 Odpowiednie tusze, igły, maszynka, kalki i narzędzia do sterylizacji to narzędzia konieczne do wykonania tatuażu.

 

Jak usunąć tatuaż w domu

Etapy powstawania tatuażu:

 1. Odbicie wzoru od kalki
 2. Konturowanie linii wzoru
 3. Poprawki konturu z pkt 2
 4. Wyrównanie konturu tatuażu
 5. Wypełnienie konturu (kolorowy tatuaż wymaga kolorowego tuszu, niektóre z kolei wymagają cieniowania)
 6. Dopracowanie i wykończenie tatuażu
 7. Oczyszczenie skóry i dezynfekcja
 8. Nałożenie opatrunku

Powyższe etapy jak powstaje tatuaż są mocno uproszczone, ale schemat pracy wygląda zawsze tak samo. Im bardziej skomplikowany wzór tatuażu, tym więcej wymaga wprawy i zdolności manualnych tatuatora.

Jak usunąć tatuaż domowymi sposobami

Zanim przeczytasz domowe sposoby na usunięcie tatuażu, musisz wiedzieć, że najskuteczniejszy jest laser. Nic tego (przynajmniej na razie) nie zmieni. Domowe sposoby które podaję, są pomocnymi sposobami na rozjaśnienie wzoru, ale nie oczekuj że domowym sposobem możesz całkowicie usunąć tatuaż. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę czasami nawet laser na zlikwidowanie tatuażu nie pomaga.

Jak usunąć tatuaż w domu

Domowe sposoby na rozjaśnienie tatuażu

Peeling rozjaśniający

Na czym polega rozjaśnienie tatuażu za pomocą peelingu? Wystarczy że przygotujesz odpowiednią mieszankę:

1 łyżka fusów z kawy
pół wyciśniętej cytryny
1 łyżka jogurtu

Zmieszaj wszystkie składniki ze sobą, i wcieraj w miejsce tatuażu około 5 minut. Następnie zmyj letnią wodą. Wersja mocniejsza – same fusy z sokiem cytryny wymieszaj i nacieraj tatuaż. Peeling co prawda działa powierzchownie, ale ma działanie rozjaśniające, więc po pewnym czasie Twój tatuaż będzie coraz jaśniejszy.

Soda oczyszczona na tatuaże

Soda, podobnie jak cytryna, działa rozjaśniająco. Możesz przemywać kilka razy dziennie tatuaż jednak samo tonizowanie sodą, nie jest bardzo skuteczne. Najlepiej stosować sodę na blizny po tatuażu, ponieważ pięknie wyrównuje koloryt skóry.

 

Zabieg złuszczający

Do wyboru masz kilka możliwości, z których najbardziej polecam mikrodermabrazję oraz peeling ziołowy JADWIGA (poczytasz o nim tu). Jeden i drugi peeling jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym, należy do średnio głębokich peelingów. Z tym zabiegiem masz największe szanse na usunięcie tatuażu. Pamiętaj proszę, że skuteczność zabiegów na usuwanie tatuażu zależy od miejsca tatuażu, oraz tego jak bardzo kolorowy i skomplikowany jest wzór. Niektóre barwniki usuwa się znacznie trudniej niż pozostałe, takim przykładem jest kolor czerwony.

 

Krem wybielający na tatuaże

Podobnie jak z peelingiem rozjaśniającym, kremy działają głównie powierzchownie, jednak stosując taki krem, masz szansę na rozjaśnienie tatuażu. Krem wybielający powinien zawierać kwas kojowy, witaminę A lub witaminę C, arbutynę i inne substancje złuszczające. Masz wiele kremów wybielających na tatuaż, ja z kolei polecam krem rozjaśniający “standardowy” – który ma mocne działanie depigmentacyjne. Taki przykładowy preparat to Filorga Pigment White (możesz kupić tu).

 

 

ZŁE sposoby na to jak usunąć tatuaże w domu

Kochane, absolutnie nie polecam sposobów na usunięcie tatuażu które niektórzy praktykują. Nie pozwól sobie na rany blizny i nie daj Boże, zakażenia spowodowane brakiem rozsądku. Wypalanie papierosem tatuażu, ścieranie papierem ściernym, przemywanie kwaskiem cytrynowym czy też wydrapywanie (!?) to nie są sposoby na pozbycie się tatuażu! Co najwyżej, zrobisz ranę lub bardzo głębokie blizny. Miej na uwadze, że tatuaż to głęboko osadzony barwnik w skórze, którego nie usuniesz z dnia na dzień BEZPIECZNIE.

3 komentarze

 1. Fajnie że wogóle można to zrobić w domu. Tylko jak to zrobić na osobie która chce mieć tatuaż ?

 2. Świetne

 3. Słaby artykuł, mega słaby

A Ty co o tym sądzisz? :)