Endermologia – czy warto korzystać z endermologii i jakie ma efekty

endermologia

Endermologia to jeden z moich ulubionych zabiegów na ciało. Dlaczego? Zapraszam na wpis! 🙂

Co to jest endermologia

Endermologia jest masażem podciśnieniowym, który oddziałuje na głębsze warstwy skóry – tkankę łączną.

Urządzenie do endermologii zostało początkowo opracowane przez francuskiego inżyniera Louisa-Paula Guitay’a (LPG) w latach 80. XX wieku (stąd też nazwa endermologia LPG), aby rozluźnić blizny po oparzeniach i uszkodzeniach mięśni, których doznał w wypadku samochodowym. Fizjoterapeuci i pacjenci wkrótce odkryli, że zabieg jest również skuteczny w zmniejszaniu cellulitu ale i ujędrnieniu ciała.

Endermologia to nie tylko rozbicie cellulitu, przynosi ona o wiele więcej korzyści zdrowotnych! Jednak aby wykonać zabieg, potrzebujesz specjalnego kombinezonu – śmieję się zawsze że przypomina on strój z seksmisji, bo jest cały biały 🙂 Strój do najtańszych nie należy – około 60zł, ale jest on do wielokrotnego użytku.

I tak, jest on konieczny do wykonania endermologii – dzięki niemu, chronisz skórę przed zbyt mocnym zassaniem głowicą i urazami mechanicznymi. Materiał kombinezonu jest tak opracowany, aby ruchy głowicy były płynne i nie powodowały “zaciągania”. Jego ubieranie nie jest zbyt komfortowe, ale zapewniam że warto!

 

Jak działa endermologia

  • rozbija cellulit i tkankę tłuszczową
  • poprawia krążenie krwi
  • działanie liftingująco (na twarz)
  • niweluje obrzęki – poprawia przepływ limfy
  • ujędrnia, wyszczupla ciało
  • przyspiesza metabolizm
  • usuwa nadmiar wody z organizmu
  • działa relaksująco, odpręża mięśnie

endermologia

 

Endermologia – moja opinia

Jak wspomniałam, sama uwielbiam endermologię, jest to dla mnie absolutnie najprzyjemniejszy zabieg na ciało. Często jest on zakończeniem innych, bardziej inwazyjnych zabiegów np. fali radiowej czy uderzeniowej. Ja miałam endermologię zarówno jako zabieg zakańczający, jak i samodzielny na odprężenie.

W zasadzie nigdy nie chodziłam na endermologię w celu usunięcia cellulitu, więc tu nie mogę się za bardzo wypowiedzieć na ten temat. Natomiast jednym z celów mojej endermologii było ujędrnienie ciała – i tu zabieg znakomicie się sprawdził.

Dlaczego tak bardzo lubię endermologię? Bo jest bardzo przyjemna, odprężająca, działa wręcz kojąco na obolałe mięśnie.

Po każdym zabiegu wychodziłam bardzo odprężona, zrelaksowana. Zabieg jest bezbolesny i nie ma żadnych skutków ubocznych. Czasami mogą się pojawić drobne siniaki, szczególnie gdy masz problem z zatrzymywaniem wody w organiźmie. Ale poza tym – wszystko jest bardzo bezpieczne.

Zabieg najlepiej robić w serii, wiem że są gabinety które robią tylko obszarami endermologię – np. pośladki lub uda; jednak ja lubię chodzić na zabieg na całe ciało w celu jego wydrenowania. W dużych miastach nie spotkałam takiej praktyki, a jeśli już to za dziwnie duże pieniądze 🙂

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem endermologii, zabieg jest nieinwazyjny a skuteczny. Możesz zmniejszyć zarówno cellulit, jak i objętość ud czy podnieść pośladki. Endermologia może być także robiona na twarz w celu jej ujędrnienia, wzmocnienia. Można to nazwać takim bezinwazyjnym liftingiem.

Zachęcam gorąco do spróbowania tego zabiegu, na pewno go polubisz!

A jeśli już chodzisz na endermologię, podziel się wrażeniami w komentarzu 🙂 I nie zapomnij dołączyć do mnie na ig – @martapardyak

Ściskam mocno,

Marta

A Ty co o tym sądzisz? :)