Kosmetyka,  Uroda

Resweratrol – REWELACYJNY składnik na ZMARSZCZKI

Jeśli jakiś składnik można nazwać Sekretem Piękna, jest to na pewno resweratrol. Silny antyoksydant, który działa odmładzająco, a przy tym chroni Twoje zdrowie pod każdym względem! Co najlepsze, czerwone wino jest bogate w resweratrol 🙂 Słuchaj, piękniej się nie da! Zobacz jak cudownie resweratrol działa na skórę i jakie korzyści ma zdrowotne, oraz…co to jest francuski paradoks w butelce :)!

Co to jest resweratrol

Resweratrol jest bioflanowoidem, pozyskiwanym głównie  ze skórek czerwonych winogron, ciemnych jagód typu porzeczki, borówki, morwa, maliny, ale też truskawki, żurawina czy kakao. Ten antyoksydant uważa się za rodzaj fitoestrogenu, ponieważ wykazuje zdolność do interakcji z receptorami estrogenów w pozytywny sposób (np. okres menopauzy).
Historia resweratrolu jest bardzo ciekawa, popularnie przyjęło się mowić o „francuskim paradoksie w butelce” – czyż to nie urocza nazwa? 🙂 Francuski paradoks polega na tym, że mimo dość tłustej i kalorycznej diety, francuski naród nie ma problemów z sercem i układem krążenia, docelowo francuzi żyją dłużej od populacji z innych krajów europejskich. Jak to możliwe? A no właśnie, na plac boju wychodzi nam resweratrol zawarty w czerwonym winie, który jak wiesz, francuzi uważają za dobro narodowe i podstawowy trunek w diecie.*
*Na podstawie badań w European Review for Medical and Pharmacological Sciences

Jak działa resweratrol

Na wstępie wspomnę tylko, że nie ma chyba drugiego, tak dobrze przebadanego składnika jak resweratrol. Tak naprawdę, każde poniższe działanie jest oparte na wielu badaniach, które są po dziś dzień wykonywane. Warto mieć na uwadze, że badania resweratrolu najczęściej wykonuje się na zwierzętach, ale mimo wszystko, diagnozy pokazują, że tak samo dobre działanie resweratrol wykazuje na ludziach:

Anty-aging skóra dojrzała

Przede wszystkim, resweratrol ma bardzo intensywne działanie antyoksydacyjne – wymiata wolne rodniki. To z kolei powoduje, że resweratrol ma zdolność chronienia komórek skóry przed obumieraniem, a tym samym – szybszym starzeniem skóry.

Resweratrol to jeden z najpopularniejszych i najmocniejszych antyoksydantów.

Ma świetnie działanie regenerujące, ujędrniające i przeciwzapalne. Stosując resweratrol zapobiegasz stresowi oksydacyjnemu, który jak wiesz, powoduje więcej zmarszczek i mniejszą jędrność skóry!

Chroni układ krążenia
Obniża ciśnienia krwi
Utrzymuje zdrowe serce
Działa przeciwnowotworowo
Wykazuje działanie przeciwzapalne
Zapobiega cukrzycyobniża poziom cholesterolu LDL (w jednym z badań, uczestnicy otrzymali ekstrakt z winogron, który został wzmocniony za pomocą dodatkowego resweratrolu. Po sześciu miesiącach kuracji, cholesterol LDL spadł o 4,5% w stosunku do uczestników, którzy brali nieulepszony ekstrakt z winogron lub placebo)

Zapobiega otyłości
Chroni mózg
Poprawia energię i wytrzymałość

 

Sesderma Resveraderm

Wspomniałam gdzie w pożywieniu znajdziesz resweratrol, ale na pewno wiesz, że wiele firm kosmetycznych ma również ten składnik w swojej ofercie.

Moim zdaniem jeden z lepszych zestawów z resweratrolem znajdziesz w ofercie firmy Sesderma. O Sesdermie już pisałam tu i tu, natomiast ten zestaw Resveraderm Antiox to jeden z moich ulubionych, a tak się składa że możesz go kupić w Topestetic 😀

resweratrol

Krem Resveraderm Antiox ma cudowny zapach, świetnie się rozprowadza na skórze, nie zostawia tłustej warstwy.
Serum Resveraderm Antiox z kolei – jest bardziej płynne, idealnie komponuje się z kremem. Pamiętaj, najpierw stosujemy serum a potem krem. Serum ma zawsze wyższe stężenie składników aktywnych, co powinnaś mieć na uwadze  Może się okazać, że Twoja skóra tak potrzebuje substancji zawartych w serum, że preparat nie zostawi żadnej warstwy ochronnej – konieczne jest, żebyś na serum aplikowała krem (oczywiście po wchłonięciu).
Jeszcze o jednych badaniach wspomnę, które wykazały, że resweratrol świetnie się sprawdza w kosmetykach, ponieważ, ma zdolność przenikania przez warstwę rogową! To znaczy ni mniej ni więcej, że Sesderma Resveraderm nie zatrzymuje się na działaniu powierzchownym. Do tego wszystkiego, Sesderma znana jest z wykorzystywania technologii nanosomów (cząsteczek, które mają transportować składniki aktywne w głębsze warstwy skóry). Dzięki czemu masz pewność, że krem i serum rzeczywiście będą stymulować kolagen i elastynę 🙂

resweratrol
Sam zestaw Sesderma Resveraderm Antiox polecam stosować rano i wieczorem. Rano jako ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV (co prawda zestaw nie ma SPF, ale badania wykazały, że sam resweratrol w jakimś niewielkim stopniu chroni skórę przed UV). Wieczorem z kolei, stosuj zestaw jako intensywną kurację rewitalizującą. Zestaw stanowi świetną barierę antyoksydacyjną, bo ma w swoim składzie nie tylko resweratrol, ale i dwa pozostałe antyoksydanty – witaminę C i witaminę E 😀

Do tego wszystkiego znajdziesz jeszcze retinol, o którym pisałam tu, i który jak wiesz, ma działanie odmładzające i wygładzające.

 

 

Znacie kochani resweratrol? A może stosujecie go w suplementach?

Jestem baardzo ciekawa jak to u Was wygląda! Dajcie znać w komentarzach!

Wszystkie czytam 🙂 Buziaki!

4 komentarze

 • Marta

  A ja znam resweratrol i używam go  Kupuję go jako suplement w formie liposomowej, ale o tym za chwilę. Trudno tak powiedzieć od razu, jak wpłynął np. na mój poziom cholesterolu, ponieważ jeszcze nie byłam na badaniach. Jednak fizycznie czuję się świetnie, a poza tym zauważyłam jeszcze jedną sprawę, która niezmiernie mnie cieszy. Otóż mój celluit na udach, z który od dłuższego czasu bezskutecznie walczyłam, wreszcie zaczyna zanikać! Dziś patrzę – a tu została może ¼ z tego, co było. A trzeba dodać, że nie jestem już osobą młodą, więc mam skłonności do tycia i niewłaściwego umiejscowienia tkanki tłuszczowej też. Resweratrol dobrze wpływa też na układ nerwowy. Wśród wielu zalet tego świetnego przeciwutleniacza jest jedna wada – otóż podany doustnie resweratrol wchłania się w niewielkim stopniu. Dlatego dobrze go zazżwać w formie liposomowej, która zwieksza wchłanialność nawet do ponad 90 proc. J

 • Annka

  ja stosuję doustnie wyciąg z modrzewia dahurskiego, który ma najwyższą wartość oksydacyjną. Zawiera taksyfolinę. Działa na wszystkie komórki w organizmie. Wyczytałam że najlepiej sprawdza się z witaminą c, która też jest przeciwutleniaczem ale duzo słabszym. Mam skłonności do siniaków a po tym jakby mniej. Jakość skóry dużo lepsza.

  • Sekrety Piekna

   Resweratrol jest rewelacyjny 🙂 polecam spróbować zarówno pod względem kosmetycznycm jak i zdrowotnym go wykorzystać 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: