Life Style

Domowe sposoby na kaca – jak wyleczyć zatrucie alkoholowe w domu

Jeżeli właśnie masz kaca po Sylwestrze lub innej imprezie to zapraszam na wpis! Domowe sposoby na kaca polecają się jako skuteczne i szybkie! 🙂

Domowe sposoby na kaca

Sposobów na domowe wyleczenie zatrucia alkoholowego jest dużo, natomiast zawsze chodzi o jedno – złagodzenie nieprzyjemnych skutków picia alkoholu. Wiadomo, że w trakcie imprezy mało kto myśli o kacu na drugi dzień, a mimo wszystko jest on dość często spotykany. Ja sama, jeśli mam kaca – czuję się tragicznie, nie jestem w stanie nic jeść ani robić. Zatrucie alkoholowe zdarza mi się rzadko, ponieważ unikam alkoholu, ale jeśli jest Sylwester lub urodziny – łatwo przesadzić z procentami. U mnie najlepiej sprawdza się maksymalne nawadnianie organizmu, dlatego też poniżej odpowiedzi na to jak wyleczyć kaca w domu są głównie związane z piciem napojów.

Wiem że niektórzy polecają jedzenie mięsa, jajek, ryb itp. Niestety sama nie mam opinii jak to leczy kaca, bo tak jak piszę ja nie jestem w stanie nic jeść na drugi dzień po imprezie. Jestem przekonana że moje sposoby na zatrucie alkoholowe Ci pomogą!

domowe sposoby na zatrucie alkoholowe

Domowe sposoby na kaca

Woda z cytryną

Absolutnie najlepszy domowy sposób na zatrucie alkoholowe jaki znam – cytryna wspaniale oczyszcza i detoksykuje organizm. Stawia na nogi dzięki witaminie C, dodaje energii i rześkości. Polecam pić wodę z cytryną rano – wtedy zmniejszysz uczucie zatrucia alkoholowego na cały dzień. Woda z cytryną to skuteczny sposób w walce z kacem przez nawodnienie organizmu, zawiera elektrolity które uzupełnia niedobór minerałów przez zbyt duże ilości alkoholu. Pamiętaj, że woda z cytryną działa moczopędnie – przyspieszając usuwanie toksyn, ale tym samym powoduje konieczność częstego odwiedzania toalety 🙂

Rosół lub żurek

Domowe sposoby na kaca to coś ciepłego! Polecam zupy – są lekkostrawne, rozgrzewają i dają siłę. Do skutecznych posiłków na zatrucie alkoholowe polecam oczywiście rosół – na bazie mięsa, żurek, albo zupę pomidorową. Tak naprawdę wszystkie zupy działają wzmacniająco, regenerująco i kojąco na układ pokarmowy. Rosół z kury fantastycznie stawia na nogi, jest źródłem witamin i minerałów które alkohol wypłukał. Łagodzi nieprzyjemne skutki alkoholu jak osłabienie, brak koncentracji, czasem wymioty. Co ważne przy zatruciu alkoholu – nie obciąża żołądka ani jelit, możesz go śmiało pić cały dzień!

domowe sposoby na kaca

Czystek na kaca

Osobiście uważam że czystek to najlepsze zioło na zatrucie alkoholowe – ma intensywne działanie odtruwające. Działa przeciwzapalnie, wzmacnia układ odpornościowy i przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu (których przez alkohol jest więcej niż zazwyczaj).

Zielona herbata

Podobnie jak cytryna, zielona herbata jako domowe sposoby na kaca sprawdzi się świetnie. głównie za sprawą polifenoli i antyoksydantów jakie zawiera. Dodatkowo zielona herbata zawiera potas który łagodzi objawy kaca.

Herbata z zielonej herbaty chroni komórki przed szybszym uszkodzeniem, co niestety przy piciu alkoholu jest możliwe. Polifenole, katechina, kofeina – wzmacniają ale też działają pobudzająco, tak więc przy kacu jedna – dwie herbaty dziennie wystarczą w zupełności.

domowe sposoby na kaca

Domowe sposoby na kaca – ruch na świeżym powietrzu

Nic tak nie poprawia samopoczucia jak dotlenienie! Nawet jeśli nie masz siły czy ochoty iść na spacer, zapewniam że aktywność fizyczna na kaca to znakomity sposób na jego złagodzenie. Dotlenienie komórek, ruch spowoduje że od razu poczujesz się lepiej. Jeśli nie masz siły na spacer, wyjdź chociaż na balkon albo do ogrodu – każde dotlenienie przy kacu jest na wagę złota.

 

Kochani, a jakie Wy znacie skuteczne sposoby na kaca? Będę wdzięczna za podzielenie się w komentarzu jak szybko wyleczyć kaca w domu 🙂

Szczęśliwego Nowego Roku 2022! IG @martapardyak

Ściskam,

Marta

Czytaj także...

A Ty co o tym sądzisz? :)