Wapno na alergię – jak działa wapno na skórę

wapno na skórę

Jeżeli cierpisz na alergię jak ja – to z pewnością wiesz jak trudno ją wyleczyć! Zobacz jak działa wapno na alergię i na skórę – zapraszam na wpis!

Niestety alergia – bez względu na rodzaj wymaga cierpliwości i systematyczności. Okresy nasilenia – często wiosenne są dla niektórych bardzo ciężkie do przejścia. Dlatego, jeśli możesz sobie pomóc domowymi sposobami na alergię to dlaczego nie? 🙂

Czasami jest tak, że alergia występuje na kilku płaszczyznach – na pyłki, na roztocza, na gluten… diagnoza jest tutaj podstawą do unikania kontaktów z alergenami. Niestety alergenem może być praktycznie wszystko, jednak szczegóły zawsze wyjdą na teście alergicznym. U mnie niestety ta alergia występuje prawie na wszystko!

Domowe sposoby na alergię poznasz tutaj

wapno na alergię

Wapno na alergię

Wapno jest jednym z najpopularniejszych tanich sposobów na zmniejszenie objawów alergii. Musisz jednak mieć na uwadze, że działa on wspomagająco, i najczęściej w pierwszych stadiach alergii – ale, jest naprawdę skuteczne. Wapno jest środkiem wspomagającym, nie jest to produkt leczniczy. Niemniej jednak, uważa się że alergia powstaje poprzez niedobór jonów wapnia, stąd też – trzeba uzupełnić ich niedobory aby przynajmniej zmniejszyć alergię.

Niesamowitym plusem wapna jest to, że działa praktycznie od razu – w zależności od producenta, w kilka godzin powinno zmniejszyć się uczulenie i podrażnienie na skórę. Aby efekt był trwały, wapno należy pić co namniej dwa razy dziennie 🙂

Oprócz wapna, możesz się także wspomóc ziołami na alergię takimi jak:

Jak działa wapno na skórę

  • łagodzi podrażnienia i atopię
  • zmniejsza uczucie swędzenia
  • eliminuje skurcze mięśni
  • łagodzi katar sienny i łzawienie oczu
  • odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi
  • jest niezbędne dla zdrowych kości i zębów

wapno na skórę

Wapno na alergię – jak stosować

Jak już wspomniałam, najlepiej stosować wapno od razu po wystąpieniu alergii – ponieważ działa ono doraźnie na objawy. Pij conajmniej dwa razy dziennie – dla podtrzymania efektow. Bardzo ważne i co polecam, to wybierz naprawdę! dobre wapno z dobrym składem. Osobiście, jak szukałam dobrego wapna to byłam przerażona składami większości “dobrych” produktów. Na pierwszym miejscu był cukier albo syrop glukozowy, i małe ilości mleczanu wapnia.

Również nie zawsze cena idzie z tym, jakie wapno na alergię kupić. Dlatego też, polecam kupić krystalicznie czyste wapno i 100% hypoalergiczne. Mi się takie udało  w drogerii DM kupić, ale podejrzewam że jest także w każdej aptece.

Wapno na skórę możesz także stosować w formie okładów na twarz – jako łagodzący kompres. Wystarczy że zmoczysz waciki lub mały ręcznik w rozpuszczonym wapnie z wodą, i nałożysz na twarz.

Prawda jest taka, że alergia to bardzo trudna do wyleczenia przypadłość, a klimat w Polsce temu nie sprzyja.

Daj znać co Ty polecasz na alergię oprócz wapna!

Ściskam,

Marta

 

A Ty co o tym sądzisz? :)