BODY WRAPPING w domu – jak zrobić zabieg na cellulit

body wrapping w domu

W salonie kosmetycznym czy domowy body wrapping to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit. Sukcesywnie stosowanie body wrappingu znacznie zmniejsza skórkę pomarańczową, ujędrnia i wygładza skórę. Jak zrobić body wrapping w domu? Zobacz!

Na czym polega body wrapping

Zabieg body wrappingu to nic innego jak owijanie ciała w celu ujędrnienia i zniwelowania cellulitu. Jak wspomniałam, uważany jest za jeden z najlepszych zabiegów na wyszczuplenie i zniwelowanie skórki pomarańczowej. Body wrapping wykonuje się albo z pomocą bandaży wyszczuplających, albo folii. Dodatkowo, dobrze jst zwiększyć efektywność zabiegu kocem termicznym (uprzedzam – grzeje równo!). Sam zabieg trwa około godziny, z czego 30-40 minut to leżenie w owijaną folię.

Niech Cię jednak nie zwiedzie że body wrapping to taki lekki zabieg wyszczuplający. Już po 5 minutach (czasem 15 – zależy od intensywności koncentratu wyszczuplającego i stadium cellulitu) czujesz mrowienie, pieczenie itp. Może się zdarzyć, że podczas zabiegu body wrapping czujesz niewielkie ciepło. To znaczy że Twój cellulit nie jest w tak złym stanie jak myślałaś 😀

Bez względu na to, body wrapping działa również ujędrniająco – więc nie martw się, gdy nie czujesz mrowienia.

 

Body wrapping w domu krok po kroku

Jak zrobić domowy body wrapping? Bardzo prosto – praktycznie niczym się nie różni body wrapping w domu od tego w salonie, za wyjątkiem miejsca no i oczywiście mniej profesjonalnych kosmetyków.

  • Peeling przed body wrappingiem

    Aby substancje aktywne z preparatów wyszczuplających lepiej przeniknęły do skóry, zastosuj peeling na obszar poddany body wrappingowi. Najlepiej jest zrobić peeling na nogi i brzuch – czyli partie, które najczęściej kobiety chcą wyszczuplić. Na szczęście, jesteś w stanie wykonać sama peeling – polecam domowy peeling na cellulit. Ważne, połączenie kawowego peelingu z body wrappingiem będzie mocnym uderzeniem!

    cellulit peeling kawowy

  • Nałożenie kosmetyków na cellulit

    Wspominam że domowy body wrapping jak i ten w salonie, jest na cellulit. Ale równie dobrze sprawdza się zabieg na ujędrnienie skóry i wydalanie toksyn z organizmu. W zależności od tego – na co chcesz stosować body wrapping, taki aplikujesz kosmetyk. Jeżeli masz nadmiar wody w organiźmie – zastosuj koncentrat wspomagający wydalanie toksyn. Jeżeli masz cellulit, zastosuj serum antycellulitowe.

  • Owijanie ciała w domu

    Najważniejsza część zabiegu – owinięcie ciała. Jeśli robisz body wrapping w domu, możesz zastosować zwykłą folię spożywczą. Owijasz najpierw jedną nogę od dołu – czyli od stopy do samego brzucha. Zakładając oczywiście, że brzuch również chcesz ująć. Ważne – cała stopa musi być szczelnie owinięta folią / bandażem!

    Cała istota body wrappingu polega na tym, aby nigdzie nie dostawało się powietrze. Chodzi o działanie termiczne, które pozwoli zredukować tkankę tłuszczową, cellulit czy też wydalić toksyny z organizmu. Gdy już owiniesz jedną nogę, zacznij owijać drugą. Tak wiem, łatwo pisać 😀 Sama nieraz robiłam zabieg w domu, więc wiem że owijanie ciała wcale nie jest proste. Jeżeli masz możliwość, poproś kogoś o pomoc! Pod folią powinnaś wytrzymać minimum 20 minut, docelowy czas działania preparatów i całego zabiegu termicznego powinien wynosić 30 – 50 minut. Wszystko zależy od stopnia cellulitu, nadwagi i braku jędrności skóry.

     

Ważne uwagi na body wrapping w domu: 

Owijanie ciała kończyć na pośladkach lub na brzuchu.
Owinięcie folią musi być bardzo szczelne! Nie może być nigdzie powietrza.
Owijaj się folią tak, aby móc oddychać! Nie przesadzaj z owijaniem “na maksa” – wiem, że dużo dziewczyn tak robi w nadziei że body wrapping w domu będzie bardziej skuteczny.
Przed zabiegiem napij się szklanki wody!

Jeżeli bardzo mocno Cię piecze skóra podczas zabiegu czujesz się słabo, lub masz uderzenia gorąca – koniecznie! poinformuj o tym kosmetyczkę. Najgorsze co możesz zrobić to nic nie mówić, myśląc że “tak ma być”. Oczywiście osoba która robi zabieg antycellulitowy powinna Cię poinformować o odczuciach wskazanych i nie wskazanych, o tym jak możesz się czuć itp. Mimo wszystko, są sytuacje których nie przewidzisz ani Ty ani kosmetyczka. Niejednokrotnie miałam sytuacje gdy Pani po body wrappingu przyznawała mi rację, że zabieg jest bardzo intensywny na cellulit.

Jeśli robisz domowy body wrapping, musisz sama kontrolować przegrzanie skóry – naprawdę, nie ma co na siłę wytrzymywać. Nie wiem dlaczego istnieje przekonanie, że jak się “wytrzyma” zabieg który piecze i pali to będzie lepszy efekt. Zdecydowanie lepiej jest zrobić 5 zabiegów w umiarkowanej intensywności niż 1 który spali Ci skórę na miesiąc.

 

  • Masaż antycellulitowy

    Gdy minie 30 minut, możesz rozciąć nożykiem folię i ją zdjąć. Następnie, reszta preparatu czy serum wyszczuplającego która się nie wchłonęła – zostaje do wmasowania. W salonie kosmetycznym na koniec zabiegu powinien być wykonany masaż antycellulitowy. Body wrapping w domu tego nie wymaga, ale możesz sama intensywnymi, kolistymi ruchami wykonać wmasowanie produktu. Jeśli wszystko się pięknie wchłonęło, nałóż balsam antycellulitowy lub ujędrniający. Będziesz zachwycona jaka skóra jest gładka i elastyczna 😀

cellulit body wrapping

Domowy body wrapping – przeciwwskazania

Domowy body wrapping ma takie same przeciwwskazania jak ten w salonie kosmetycznym. Pamiętaj, że zabieg jest intensywny, i naprawdę nie ma co na siłę go robić jeśli masz jeden z poniższych czynników. Przeciwwskazania do body wrappingu to:

  • Ciąża / laktacja
  • Żylaki, zakrzepowe zapalenie żył
  • Choroby układu krążenia, nadciśnienie
  • Podrażnienia, otwarte rany
  • Operacje niedawno przebyte
  • Gorączka, przeziębienie, grypa
  • Choroby nerek
  • Miażdżyca
  • Skóra alergiczna, mocno alergiczna

Seria zabiegów body wrapping powinna wynosić około 10 co 5 – 7 dni. Nie warto robić za często zabiegu, także body wrapping w domu powinien mieć takie same odstępy czasowe. Co więcej, po zabiegu nie możesz się się opalać przez 3 dni (ani z solarium korzystać). Najlepsze efekty uzyskasz stosując dobrej jakości kosmetyki – które mają wysokie stężenia składników aktywnych, oraz łącząc zabieg z dietą. Bardzo Ci polecam stosowanie naprzemiennie domowego body wrappingu z bańką chińską na cellulit. Uzyskasz lepsze rezultaty w tym samym czasie – skóra będzie jędrna, gładka a cellulit naprawdę mniej widoczny.

 

No i jak kochana, robisz domowy body wrapping? 🙂 Oczywiście możesz skorzystać także z zabiegu w salonie, tak naprawdę liczy się efekt po zabiegu. Daj znać czy miałaś kiedyś ten zabieg antycellulitowy robiony. Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało!

Buziaki

Marta

32 komentarze

  1. Na prawdę zastanawiacie mnie i kusicie tymi opisami co do dzialania tych mieszanek. Teraz mnie nie stac na jakies zabiegi w salonach wiec to moze byc jakies rozwiazanie w sumie. Wybralam jeden z produktow ktory polecacie tutaj i mam dosc spore nadzieje co do jego dzialania. Trzymajcie za mnie kciuki:))))

  2. Ile przydatnych tipów! Dzięki 🙂
    Jeżeli chodzi o peeling ze swojej strony mogę polecić świetną rękawicę peelingującą i antycellulitową od Glov. Mój niezbędnik :)https://glov.co/pl/produkt/spa/rekawica-do-masazu-ciala-glov-skin-smoothing/

  3. jakich składników powinnam szukać w kosmetykach, które mogłabym użyć do body wrappingu? wyczytałam, że najlepsze są te np. z cynamonem, albo papryką, żeby rozgrzewały, ale czy to jest bezpieczne? mam na oku jeden, który ma je w swoim składzie, jednak przed kupnem wolę się upewnić 😉

    1. Hej, tak jak piszesz – cynamon, papryka czy imbir są świetne na cellulit, ale osobiście najbardziej polecam kofeinę (możesz taki peeling z kawy zrobić), zobacz też na centelię asiaticę czy mają w składzie kosmetyki

    2. dokładnie, cynamon i papryka wpływają rozgrzewająco i pomaga usunąć tłuszcz i wodę ze skóry. Kofeina też jest bardzo pomocna na walkę z cellulitem 😉 na rynku jest mega dużo kosmetyków, które mają w sobie te składniki, wystarczy wpisać w googla i wyskakują propozycje

      1. a mogłabyś mi jakiś polecić? wpisać w google to jedno, ale znaleźć coś sprawdzone to drugie. Wolę dopytać, żeby nie kupić czegoś marnej jakości

        1. Mi się najlepiej sprawdził żel cynamonowo-kofeinowy z bingo spa. Bardzo szybko widać po nim efekty

          1. Marta Pardyak

            20/04/2021 at 16:53

            wiesz co miałam go i powiem Ci że u mnie szału nie zrobił

        2. osobiście uwielbiam Mokosh – specjalistyczny balsam na cellulit jest rewelacyjny!

  4. Cellulit to dość powszechny problem. Taki domowy body wrapping może być bardzo pomocny w walce z nim. Kilka zabiegów i kobieta od razu poczuje się lepiej i bez wstydu założy kostium kąpielowy czy nowy komplet bielizny.

    1. dokładnie tak. Żałuję że sama ze względu na naczynia krwionośne nie mogę body wrappingu robić często 🙁 Ale i tak uważam że to jeden z najlepszych sposób na cellulit

      1. U mnie w sumie na opakowaniu nawet widać było że jedynie powinno sie robić te wrappingi od 1-2 razy na tydzień.

        1. tak body wrapping częściej nie powinno się stosować bo łatwo sobie zaszkodzić lepiej robić regularnie w odstępstwach czasu

          1. Czyli nie oszukali mnie na opakowaniu wow! Na razie dość krótko stosuję ale może miałaś okazję czytać coś o vialise body wrapping? Orientujesz się czy składowo wygląda na pomocny?

          2. Sekrety Piekna

            14/12/2019 at 14:34

            tak składowo wygląda dobrze, ważne są składniki aktywne i może dlatego vialise tak dobrze działa na cellulit

          3. U mnie on sie sprawdzil i w tym momencie jest juz o niebo lepiej patrzac na to od czego zaczynalam

          4. Marta Pardyak

            22/04/2021 at 12:52

            TO super z tego co wiem cen też jest spoko?

          5. No akurat cena nie jest jakas super niska ale szczerze? Raz na kilka miesiecy moge kupic sobie ten body wrapping vialise bo uwazam ze lepiej przychomikowac sobie kase ale miec cos dobrego niz kupowac jojczyc pozniej ze cos za 10 zlotych na mnie nie dziala ;p

          6. jak coś to będzie na ciebie @Glowacka bo zamowilam tem BW. mam nadzieje ze bedzie dzialal u mnie dobrze. w ogole doszukalam sie ze jest to weganski produkt. ciekawe czy dzialanie bedzie mial normalne.

          7. U mnie działa bardzo dobrze. To, że produkt jest wegański nie oznacza, że jest to jakiś słabszy produkt. Nie jest słaby – ja właśnie bym powiedziała, że składników tam jest dużo i do tego samych dobrych i przebadanych pod kątem działania. Body wrapping vialise wygląda i działa u mnie konkretnie.

          8. a to dobrze wiedziec bo bede wiedziala co i jak haha. poza tym jestem realnie zaciekawiona takze jako ze mam niedlugo urodziny bo 17.01 to chyba sobie po wyplacie zamowie.

          9. update: kupiłam w końcu po tej wypłacie i stosuję od początku lutego. w tym momencie jest już 1,5 miesiąca i jest realnie lepiej. lepi się, ciężko go zmyć, ale działa dobrze i nie wypala skóry żywcem.

          10. wy sie bardziej znacie wiec moze wiecie czy sklad tego produktu jest weganski?

          11. wg. zapewnień producenta to tak bo ja kojarzę że przed kupnem czytałam info o tym vialise body wrapping i kojarzę że coś było o tym napisane.

          12. zadzwonilam do biura obslugi klienta ze strony oficjalnej i mi potwierdzili. na stronie nigdzie takiej informcji nie widzialam.

          13. Wegański produkt może AŻ tak silnie działać na cellulit?

          14. a czemu niby nie? 🤔 przecież to, że nie jest coś syntetyczne to nie działa. prędzej tylko naturalnymi składnikami się leczono i było oki 😉 poza tym vialise body wrapping ma dość silne składniki. polecam poczytać o działaniu np. cynamonu, imbiru, owoców czerwonej papryki na skórę 😉

          15. gdzie mozna znalezc sprawdzone informacje o dzialaniu takich rzeczy na cellulit? jakas literatura czy badania?

          16. A. Klimowicz, J. Zielonka, M. Turek, A. Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, Post Fitoter 2015; (16)2: 96-101.
            M. Tybur, A. Piotrowska, Antycellulitowe substancje pochodzenia roślinnego, Medyczne aspekty kosmetologii i dietetyki, s. 79-90.

            Tu masz 2 źródła o składnikach aktywnych, które można znaleźć w kosmetykach a są pochodzenia naturalnego. Plusem jest też to, że publikacje są za darmo do poczytania na google scholar i są w języku polskim 🙂

          17. Ja tam na badaniach się nie znam, ale widzę efekty smarowania się sumiennie od pół roku tym produktem i mogę potwierdzić działanie 😀

          18. A są jakieś badania przeprowadzone na tym vialise body wrapping by sprawdzić czy on w ogóle działa???

          19. sa badania podane na verdelove gdzie podane jest ze 25 babeczek w roznym wieku aplikowalo ten vialise body wrapping przez 4 tygodnie i wyniki sa bardzo spoko.

A Ty co o tym sądzisz? :)