ALERGIA – Skuteczne domowe sposoby na alergię!

domowe sposoby na alergię

W okresie wiosny alergia to jedna z najczęściej występujących dolegliwości u polaków. Jak sobie radzić z alergią i jakie są skuteczne domowe sposoby na alergię które działają? Zapraszam na wpis!

Alergia jak sobie radzić?

Na wstępnie nadmieniam że domowe sposoby na alergię są pomocne w celu zmniejszenia objawów alergii, jest mało prawdopodobne że wyleczysz alergię domowym sposobem. Bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem, zrobienie testów na alergię! W końcu, skąd masz wiedzieć na co jesteś uczulona lub jakie powinnaś przyjmować leki?

Testy i alergolog są pomocą która pozwoli Ci alergię wyleczyć, natomiast moje – domowe sposoby pozwolą Ci objawy alergii złagodzić.

Miej również na uwadze, że są różne rodzaje alergii i tak naprawdę, wpływ domowych sposobów jest zależny od tego czy masz alergię na pyłki, na zwierzęta, na roztocza itp. Tak czy owak, staram się podawać uniwersalne domowe sposoby na alergię które są skuteczne.

alergia

 

Domowe sposoby na alergię

Niestety alergia – bez względu na rodzaj wymaga cierpliwości i systematyczności. Okresy nasilenia – często wiosenne są dla niektórych bardzo ciężkie do przejścia. Dlatego, jeśli możesz sobie pomóc domowymi sposobami na alergię to dlaczego nie? 🙂

Alergia – unikanie alergenów

Mimo że to najbardziej oczywisty domowy sposób przeciw alergii, mało osób z niego korzysta bo… nie wie na co ma alergię! Dlatego też, jak wspomniałam wyżej bardzo istotne jest zrobienie testów alergicznych, często pokarmowych itp. Jeśli wyjdzie z testu, że jesteś uczulona / uczulony na lateks, sierść zwierząt czy np. laktozę to wiadome jest że właśnie tych czynników alergicznych musisz unikać.

 

Czasami jest tak, że alergia występuje na kilku płaszczyznach – na pyłki, na roztocza, na gluten… diagnoza jest tutaj podstawą do unikania kontaktów z alergenami. Niestety alergenem może być praktycznie wszystko, jednak szczegóły zawsze wyjdą na teście alergicznym.

Oczyszczanie powietrza – mniejsza alergia

Higiena otoczenia w jakim żyjesz jest bardzo ważna dla każdego alergika. Dyfuzory i jonizacja powietrza pozwalają na lepszą jakość snu, ale też udrażniają drogi oddechowe. Wilgotność powietrza przyczynia się do zmniejszenia objawów alergii i większego komfortu funkcjonowania w domu. Jeżeli masz oczyszczacz powietrza, to z pewnością się ze mną zgodzisz :). Kolejnym atutem dyfuzorów jest fakt, że pochłaniają one roztocza których gołych okiem nie widać, a to również wpływa na intensywność alergii.

alergia domowe sposoby

Zioła na alergię

Zioła możesz wykorzystać w formie naparów, wywarów czy też herbatek. Wszystkie domowe ziołowe sposoby na alergię działają, co więcej – są naprawdę skuteczne! Jakie zioła warto stosować na alergię? Oczywiście takie, które zmniejszają odczyny alergiczne.

 • Jeżeli doskwiera Ci alergia koniecznie zacznij pić takie zioła jak:
 • rumianek
  skrzyp polny
  dziurawiec
  zielona herbata
  pokrzywa
  mięta

Zioła te mają działanie antyhistaminowe, przeciwzapalne, antybakteryjne. Dodatkowo rumianek działa łagodząco, regenerująco. Zielona herbata jest znakomitym preparatem detoksykującym, podobnie jak pokrzywa. Zresztą, zioła wyżej wymienione świetnie działają także na opuchnięte nogi które przy alergii mogą się pojawiać.

domowe sposoby na alergię

Alergia – Olejki eteryczne

Aby złagodzić objawy alergii bardzo dobrze wpływa zastosowanie aromaterapii. Od dawna moc olejków eterycznych wykorzystywana jest przy różnych schorzeniach, przy alergii natomiast najlepiej sprawdza się olejek miętowy i olejek z drzewa herbacianego. Przy nieżycie dróg oddechowych znakomicie sprawdzi się olejek miętowy – ułatwia oddychanie i zwiększa komfort. Co więcej, olejki eteryczne działają relaksująco, tak więc ich stosowanie jest bardzo przyjemne.

Wapno łagodzi alergię

Wiem że wiele osób nie wierzy w picie wapna, mi osobiście jednak ono ZAWSZE pomagało więc uważam że jest do dobry domowy sposób na alergię. Wapno możesz pić rozcieńczone z wodą, jak również – przy alergii skórnej robić z niego okłady. Polecam szukać wapna bez żadnych dodatków i wzmacniaczy – niestety takich na rynku jest wiele. Praktyczne zastosowanie ma naturalne wapno które zmniejsza alergię skórną.

 

Kochani, mam nadzieję że moje domowe sposoby okażą się dla Was pomocne i alergia się zmniejszy. Jestem przekonana że wiele z nich znacie, a ile stosujecie?. Może macie jakieś swoje skuteczne sposoby na alergię? Podzielcie się proszę w komentarzu!

Ściskam ciepło!

Marta

ps. nie zapomnij dołączyć do mojej grupy Sekrety Piękna na fb!

9 komentarzy

 1. Alergie bywają naprawdę uciążliwe 🙁 Coś o tym wiem… W domu na szczęście pomaga oczyszczacz Roger

 2. Czy polecasz jakieś konkretne dyfuzory powietrza? Czy obojętnie jaki kupię, to będzie dobry? Praktyczne sposoby na alergię, dzięki.

  1. niestety sama na dobry jeszcze nie trafiłam 🙁

 3. polecam alertec najlepszy

 4. POLECAM CLARITINE i sodę do płukania nic innego mi nie pomogło!

 5. Mi niestety ostatnio zaczęła przeszkadzać alergia, prawdopodobnie to pyłki. Spróbuję domowych sposobów, jednak wizyta u specjalisty prawdopodobnie będzie również konieczna

 6. super wpis, pomocne te sposoby większość znam niestety mam chyba jakąś alergię na zatoki i nie mam pojęcia co mi może pomóc 🙁

  1. musisz przede wszystkim iść do laryngologa jak chodzi o zatoki, możliwe że masz przewlekły stan zatok!

  2. to tak jak u mnie pyłki mnie zabijają

A Ty co o tym sądzisz? :)