Książki idealne na jesień dodające otuchy – jakie książki polecam

książi na jesień

Nie ma drugiej tak idealnej pory roku na książki jak długie jesienne wieczory. Zobacz moje polecajki – książki idealne na jesień dodające otuchy 🙂 Zapraszam na wpis!

O tym, że kto czyta żyje dwa razy zapewne wiesz. Wieczory z książką to jedna z moich ulubionych form relaksu, a jesień sprzyja temu by dodać sobie otuchy i trochę motywacji.

Jeśli masz chwilę dla siebie z książką każdego dnia – to masz wszystko 🙂

Zobacz co polecam na jesień żeby dodać sobie trochę energii i zacząć myśleć pozytywnie.

książki idealne na jesień dodające otuchy

Książki idealne na jesień dodające otuchy

Bóg nigdy nie mruga Regina Brett

Książka, która przyniosła światową sławę autorce – do dzisiaj jest niesamowicie na czacie. Jest naprawdę świetna – napisana przystępnym językiem, wziągająca, z nutą humoru i poważnych przesłań. Nie bez powodu te 50 lekcji na trudniejsze chwile, dodające otuchy i wiary sprzedano w milionach egzemplarzy. Książka jest stosunkowo łatwa, przyjemna w odbiorze i do tego, daje kopa i nadzieję.

Kilka motywacyjncyh rodziałów z “Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett:

Regina Brett napisała jeszcze kilka innych pozycji, jak np. Jesteś Cudem, jednak ta pozycja – Bóg nigdy nie mruga jest dla mnie najlepsza, i uważam że każda kobieta powinna ją przeczytać 🙂 Szczególnie jeśli musisz dodać sobie trochę wiary.

książki idealne na jesień

Książki idealne na jesień dodające otuchy – Największy kupiec świata Og Mandino

Książka, która mnie dosłownie zachwyciła, i którą przeczytałam w godzinę! Pozycja jest bardzo krótka, zawiera zaledwie 130 stron dużą czcionką i akapitami, ale jest absolutnie warta uwagi i tego żeby ją przeczytać. Nie znałam wcześniej Oga Mandino, ale po “Największy kupiec świata”, kupiłam jeszcze 4 jego inne książki. Za co kocham tę książkę?

Za przesłanie! Nie zdradzając szczegółów, jest to mądrość starożytnych czasów spisana na pergaminach, którymi ttułowy bohater się posługuje – osiągając szczęście, bogactwo i harmonię w życiu. Historia jest prosta, i w tym jej cały sukces 🙂 Autor zaleca do czytania pergaminów każdego dnia, aby utrwalić prawdy w nich zawarte. Nie chciałabym zdradzać wszystkiego, ale niektóre z najważniejszych zdań w książce które motywują mnie to:

  • Będę szczęśliwy.
    Będę się śmiał ze świata
    Wytrwam aż osiągnę sukces
    Jestem lwem pośród ludzi i orłem na rynku (mój ulubiony)

Jest to naprawdę, jedna z najbardziej inspirujących książek (idealny przykład że książki dodające otuchy nie muszą być grube!), jakie czytałam. Nakład książek Oga Mandino przekroczył sprzedaż 25 milionów! na świecie, i jestem przekonana, że to właśnie prosty styl pisania, krótkie, wciągające treści się do tego przyczyniły. Drugą moją ulubioną pozycją jest Największy sekret świata – również zachęcam do jej przeczytania!

książi na jesień

Książki idealne na jesień mój top of the top – Pokochaj siebie Wayne Dyer

Tytuł książki na 1 oko mnie nie zachwycił, szczerze kupiłam ją z czystej ciekawości. I jakże miło się rozczarowałam! Jest to jedna z moich ulubionych książek od kilku lat! A sam autor, Wayne Dyer – można napisać, że stał się moim mentorem. Ma bardzo dużo afirmacji dodających pewności siebie na Youtube, również inne książki. Jednak “Pokochaj siebie” jest absolutnie obowiązkową pozycją dla każdego, kto chce zadbać o swoją wartość lub ją odzyskać. Książka jest bardziej pod kątem psychologicznym, ale zrozumiałym i przystępnym językiem napisana. Niejednokrotnie! pomogła mi przed załamaniem nerwowym.

Jeśli jest jakaś idealna książka dodająca otuchy – to z pewnością ta pozycja. W książce autor wymienia powody dla którego masz niskie samopoczucie, ale przede wszystkim – jak z tym walczyć. Generalnie cała książka Pokochaj siebie ma na celu pokazać, że KAŻDY zasługuje na szczęście i życie o jakim marzy. Jednak sam musi wziąć za to odpowiedzialność, i kolokwialnie pisząc – “nie dać sobą pomiatać”.

Druga pozycja Wayne’a Dyer’a – Kieruj swoim życiem, również jest warta uwagi i także dodaje otuchy w trudne dni. Te dwie pozycje robią lepszą robotę niż niejeden psycholog 🙂

Niestety, inne książki tego autora są albo wyprzedane, albo – w kosmicznych cenach. Na ten moment mam jeszcze Duchowy Manifest – ale książka jest trudnym językiem napisana, zupełnie inna niż dwie wyżej. Także, bardzo polecam na pierwszy rzut Pokochaj siebie. Jest to tak wspaniała, pełna mądrości książka – nie tylko dla kobiet. Możesz do niej wracać cały rok w trudnych chwilach (ja tak robię :)).

 

A Ty jakie polecisz książki idealne na jesień? Daj znać w komentarzu!

Ściskam,

Marta

A Ty co o tym sądzisz? :)