Jak zarabiać w internecie – Reach a Blogger dla influencerów

Internet daje niezliczone możliwości, z których korzysta mnóstwo osób. Jeśli jeszcze nie wiesz jak zacząć zarabiać w internecie – zapraszam na wpis!

Wpis jest przeznaczony dla każdego kto chce zacząć zarabiać na internecie poprzez swoją aktywność – czy to przez bloga, czy youtube’a, czy instagrama. Wiele osób z bycia influencerem uczyniło swój stały dochód, co jest dowodem na to że i ty możesz 🙂

 

Jak zarabiać w internecie

 

Wiele tekstów z takim nagłówkiem obiecuje gruszki na wierzbie, i niestety bardzo często pomija fakt – że aby zarabiać jako influencer, najpierw trzeba stworzyć podwaliny. Jeżeli myślisz o takiej pracy, to najpierw musisz coś od siebie dać – nic się samo nie zrobi 🙂

Możesz tworzyć filmy na youtube, piękne zdjęcia na instagrama, ale też filmiki na tiktok czy pisać bloga jak ja 🙂 Masz naprawdę mnóstwo możliwości, sama staram się je wykorzystywać każdego dnia. 

Oczywiście nie musisz być na wszystkich platformach naraz, i tak naprawdę – jeśli jesteś na początku drogi to polecam się skupić na aktywności w jednym miejscu. Lepiej mieć wysokie zasięgi z jednego kanału, niż małe zasięgi na 4 kanałach. Potencjalni reklamodawcy zawsze będą patrzeć na zasięg – dlatego też, na bazie swojego 4 letniego doświadczenia sugeruję Ci ten sposób. U mnie zaczęło się wszystko od bloga, i dopiero gdy miał 40k Indywidualnych Użytkowników na miesiąc, zaczęłam rozkręcać instagrama, tiktoka, grupę na fb 🙂

Reach a Blogger – platforma dla influencerów i reklamodawców

 

Często dostaję pytania – w jaki sposób zarabiać na internecie czy wyszukiwać zleceń do współpracy, i powiem szczerze że polski rynek nie jest w tym temacie (niestety) za mocno rozbudowany. Jedyną platformą z której korzystam praktycznie od samego początku (2016) i która daje mi możliwości zarabiania jest Reach a Blogger – marketplace  w którym następuje symbioza między influencerem a drugą stroną czyli reklamodawcą (coś jak sklep z blogami). 

Sam fakt, że korzystam z usług platformy od samego początku o czymś świadczy, polecam ją z czystym sercem każdemu kto zaczyna przygodę z influencer marketingiem. Zresztą, nie tylko ja bo z serwisu korzysta ponad 1300 reklamodawców i 7000 influencerów. Jako bloger mogę się pochwalić, że każda współpraca została pozytywnie dokończona, a mój blog ma ocenę 9/10 na platformie 🙂

Reach a Blogger jest takim medium dla reklamodawców, którzy szukają odpowiednich (czytaj: rzetelnych) twórców internetowych z danej kategorii, co ułatwia nawiązanie jakościowej współpracy. Z mojego doświadczenia wynika że firmy mogą zawsze liczyć na szybką pomoc ze strony platformy i pomoc w rozwiązywaniu kwestii spornych (a kilka ich miałam :D).


Platforma ma naprawdę dużo zalet, na czele z nich wyróżnia się intuicyjnością – jest banalnie prosta w obsłudze 🙂 Chciałabym jednak napisać co mi się najbardziej w serwisie Reach a Blogger podoba: 

 

 • Szybkie płatności za zrealizowaną transakcję


  Nigdy nie czekałam dłużej niż dwa dni na przelew, jeśli tylko zleciłam wypłatę środków. Jest to dla mnie niezwykle komfortowe, ponieważ z firmami z którymi współpracowałam poza platformą, miałam czasem nieprzyjemne sytuacje odwlekania płatności nawet o miesiąc! Na Reach a Blogger nie ma tego problemu, bo po akceptacji treści / aktywności reklamodawcy – pieniądze automatycznie pojawiają się na koncie Rab.

   

 • Katalog ofert influencerów


  taki skategoryzowany spis blogów umożliwia łatwe wyszukiwanie influencera, z danej kategorii. Dzięki temu trafiają do mnie spersonalizowane oferty którymi jestem zainteresowana. Możesz oczywiście też wybrać jako influencer oferty z których Ty chcesz skorzystać – na głównej znajduje się katalog ofert reklamodawców dla influencera.

 

 • Darmowa współpraca z influencerami

  Rejestracja w serwisie Reach a Blogger jest darmowa, zarówno dla blogera jak i reklamodawcy. Jedyny koszt jaki ponosisz to 15% prowizji od ceny wpisu, czego nawet nie musisz pamiętać – wpisując propozycję cenową pod ofertą pojawia Ci się suma dla Ciebie (po odjęciu tych 15%). Uważam że cena jest bardzo uczciwa, w zamian dostajesz ochronę swoich treści ale też rozwiązywanie ewentualnych sporów (kilka miałam, i zawsze były one rozwiązane z korzyścią dla mnie).

   

 • Uniwersalność Reach a Blogger – platforma dla każdego


  To jest z pewnością jedna z ważniejszych cech dla osób zaczynających działać jako influencer. Nie masz na platformie wytycznych od jakich zasięgów możesz dołączyć, nie jesteś dyskryminowany (no może cenowo :)) dlatego że masz małe zasięgi. Ja zaczynałam praktycznie od zera działać na RaB – dzisiaj mam na platformie 6 kanałów. Sam/a możesz mieć tylko jeden kanał – i wcale nie musisz mieć wielkich zasięgów do współpracy. Platforma ma różnorodność zleceń dla influencerów – od barteru po te finansowe. Podobnie rodzaj tematyki jest różny, dlatego też na platformie odnajdą się influencerzy kulinarni, influencerzy parentingowi, influencerzy ekologiczni itp.

   

Możesz sam przetestować jak wygląda współpraca z blogerami na Reach a Blogger – rejestrując się co jest to darmowe. Dostaniesz dostęp do oferty setek zleceń, ale dopiero po akceptacji reklamodawcy możesz zacząć nad nim działać. Tak więc, pierwsze co polecam po rejestracji to stworzenie swojej oferty – może to być tylko instagram czy blog, gdzie wpisujesz swoje zasięgi i wrzucasz oczywiście ich screen :). Polecam także aktualizować te dane co miesiąc, gdyż wiem że reklamodawcy zwracają na to uwagę. Co jeszcze Ci mogę polecić jeśli chodzi o zarabianie w internecie? Cierpliwość!

Ja wiem że każdy chciałby od razu zarabiać setki tysięcy złotych, ale droga (jeśli zaczynasz od zera) jest do tego długa i przede wszystkim – systematyczna. Platforma Reach a Blogger umożliwia zdobycie doświadczenia i wymianę kontaktów – a śmiem twierdzić że to jest bezcenne w dzisiejszym zalewie treści internetowych. 

 

Ostatnia i chyba najważniejsza rzecz – na polskim rynku nie ma drugiej tak dobrze skonstruowanej przestrzeni dla internetowych twórców, a wiem to ponieważ byłam na wszystkich 🙂 Najwięcej transakcji i udanych współprac miałam właśnie na Reach a Blogger, dlatego z przekonaniem polecam ten serwis jako jego stały użytkownik. 

 

Jestem przekonana że z platformą zwiększyć swoje źródło dochodów jako influencer, a sama po sobie wiem – że każda zakończona pozytywnie transakcja powoduje wzrost Twojej wartości jako blogera / youtubera itp. Po prostu czujesz się doceniony za swoją pracę, a czy nie właśnie o to chodzi w naszej internetowej twórczości? 😉 Do tego wiem i sama na sobie sprawdziłam, że ReachAblogger.pl opinie ma dobre, a co więcej – zawsze możesz im wystawić opinię bo mają taką możliwość na głównej stronie (widget po lewej stronie).

 

Daj mi koniecznie znać w komentarzu czy znasz  już platformę Reach a Blogger? Będę wdzięczna za Twoje doświadczenia z nimi, choć mam nadzieję że masz same pozytywne! 🙂

Ściskam ciepło,
Marta

4 komentarze

 1. Nie lubię tej platformy. Jedna z gorszych…

  1. dlaczego kochana? masz jakieś złe doświadczenia?

 2. Naprawdę wartościowy wpis. Chętnie polecę ten blog znajomym. Pozwolę sobie poszperać na blogu.

  1. proszę bardzo i dziękuję 🙂

A Ty co o tym sądzisz? :)