Właściwości witaminy C na twarz, skórę i włosy

właściwości witaminy C

Jak stosować witaminę C i jakie są właściwości witaminy C na twarz, skórę i włosy – wszystkiego dowiesz się z wpisu! Jestem przekonana że witamina C na twarz oczaruje Cię jak mnie 😉

Właściwości witaminy C na twarz

Witamina C na twarz niweluje skutki fotostarzenia

O tym, że witamina c odwraca fotostarzenie pisałam tu

Czasem sobie nawet nie zdajesz sprawy, że powodem, dla którego Twoja skóra wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, jest właśnie szkodliwe działanie słońca. Jeśli zaczniesz stosować kurację na bazie witaminy C, zobaczysz szybko zauważalne efekty bardziej rozjaśnionej i elastycznej skóry 🙂 Rozjaśnianie przebarwień – tak działa witamina C na twarz i ciało :D!

witaminy c

Witamina C na twarz – odmładza skórę – każdą!

Dobra, to działanie witaminy C na pewno znasz, ale musiałam je napisać, bo za działaniem antyoksydacyjnym, to główne działanie kwasu askorbinowego 🙂 Właściwości witaminy C zwiększają tworzenie elastyny, która zagęszcza i chroni komórki skóry.

Działanie anty-aging jest tu o tyle ważne, że działa na każdy rodzaj skóry – bez względu na to, czy masz problem ze skórą suchą, mieszaną czy wrażliwą.

Witamina C jest niesamowicie uniwersalna, i kocha każdy rodzaj skóry, także problematyczny 🙂

Oczywiście im większe zmarszczki tym gorzej, ale to tylko tyle znaczy, że kurację będzie trzeba stosować dłużej 🙂

efekty witaminy C

Leczy łupież

Inne właściwości witaminy C to leczenie łupieżu, szczególnie suchego 🙂  Chroni skórę głowy, pomaga pozbyć się nadmiaru łoju i pobudza wzrost nowych włosów. Dodatkowo, witamina C ma działanie przeciwwirusowe!

Zapobiega wypadaniu włosów

Witamina C może być stosowana na porost włosów! A wszystko dlatego, że ma działanie wzmacniające, ochronne na cebulki włosów. Pomijając więc fakt, iż witamina witalizuje włosy, zapobiega również ich wypadaniu 🙂

dermofuture witamina c

Jak zachować właściwości witaminy C do skóry?

Najlepiej stosować taką witaminę C, która zachowuje tak zwaną – czystość biologiczną. Wtedy będziesz mieć pewność, że dostarczasz skórze samych wartościowych substancji które poprawią jędrność i nawilżenie 🙂

Właściwości witaminy C są tak wszechstronne, że spokojnie możesz ją stosować do każdego rodzaju skóry 🙂 Napisz proszę, jakie masz doświadczenia z witaminą C? Czekam na Twoje komentarze!

 

Moja grupa Sekrety Piękna czeka również na Ciebie – dołącz tu 😀

Buziaki 😀

3 komentarze

  1. Witamina C jest chyba nawet bardzo dobra na każdą cerę. 😀 Sama specjalnie szukam zawsze takich kosmetyków z zawartością tej witaminki.

  2. Bardzo lubię witaminę C w kosmetykach 🙂

    1. Ja również aczkolwiek staram się stosować Ascolip, czyli liposomalną witaminę C, bo tylko ona tak naprawdę wchłania się prawie w 100% i działa efektywnie.

A Ty co o tym sądzisz? :)