Kosmetyka

Szkolenia medycyny estetycznej dla kosmetologów – gdzie robić kurs?

Jeżeli marzy Ci się robienie zabiegów z medycyny estetycznej, a jesteś kosmetologiem… zobacz na co zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia medycyny estetycznej, oraz… gdzie warto robić taki kurs! Zapraszam na wpis 🙂

 

Medycyna estetyczna od dobrych kilku lat jest niesamowicie popularna w polskiej branży beauty. Co za tym idzie? Ciągłe kontrowersje kto może wykonywać zabiegi z medycyny estetycznej (pisałam o tym tu), ale również wiele nowo otwieranych placówek szkoleniowych ze szkoleniami z tego zakresu.

Ponieważ szkolenia medycyny estetycznej są jeszcze stosunkowo młodą gałęzią w Polsce, warto żebyś wiedziała gdzie i z czego możesz się doszkolić jako kosmetolog!

Nie prawdą jest, że tylko pielęgniarki i lekarze mogą realizować szkolenia medycyny estetycznej. Kosmetologia estetyczna pozwala wykonywać większość zabiegów medycyny estetycznej, wyjątkiem jest oczywiście botoks.

 

szkolenia medycyna estetyczna

 

Szkolenia medycyny estetycznej dla kosmetologów

Jeżeli myślisz o tym żeby wykonywać zabiegi z medycyny estetycznej, to najpierw, jako kosmetolog musisz odbyć odpowiednie kwalifikacje. Wiem że na niektórych uczelniach istnieje już specjalizacja kosmetologia estetyczna, jednak nie jest to wystarczający poziom kształcenia. Żeby robić zabieg nici pdo, mezoterapię igłową czy ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – konieczne jest przeszkolenie. Większość kosmetologów tak naprawdę nie zdaje sobie nawet sprawy, jaki zakres świadczeń z medycyny estetycznej ma prawo wykonywać.

Pamiętaj że jako kosmetolog możesz robić szkolenia medycyny estetycznej z takich zabiegów jak:

Wypełniacze kwasem hialuronowym

Nici PDO

Mezoterapia igłowa

Osocze bogatopłytkowe

Lipoliza iniekcyjna

szkolenia medycyna estetyczna

Na co zwrócić uwagę wybierając szkolenia medycyny estetycznej

 • Kto prowadzi kurs
  Wybierając się na szkolenie z powyższych zabiegów, zwróć uwagę przede wszystkim na to KTO prowadzi szkolenie i jakie ma do tego kompetencje.
 • Ile jest godzin praktycznych szkolenia
  Zawsze sprawdzaj czy program szkolenia stawia na praktykę! Dlaczego ilość praktyki jest taka ważna na szkoleniu z medycyny estetycznej? Dlatego, że po szkoleniu zostajesz sama! Musisz być pewna tego co robisz, a pewność zdobędziesz tylko przez praktykowanie zabiegów. Nawet certyfikat z kursu gdzie głównie była teoria zabiegowa nie pomoże Ci w gabinecie.

  Patrz zawsze na szkolenie z medycyny estetycznej jak na inwestycję i staraj się wykorzystać w 100% każdą godzinę.

  szkolenia z medycyny estetycznej

 • Na jakich produktach pracujesz
  Jakość preparatów jest niezwykle ważna zarówno na kursie medycyny estetycznej, jak i później w gabinecie kosmetycznym. Jak myślisz, dlaczego jedne szkolenia są o połowę tańsze od innych? 🙂 Oczywiście ma tu duże znaczenie produkt na którym to szkolenie się odbywa!
 • Wielkość grupy szkoleniowej
  Im więcej osób na szkoleniu medycyny estetycznej, tym… gorzej. Najwięcej możesz się nauczyć gdy grupy są małe, tak aby każdy miał komfort pracy ale też oglądania pokazu zabiegowego.

  Wyobrażasz sobie szkolenia z kwasu hialuronowego gdzie 30 osób stoi i uczy się ostrzykiwać modelki?

  Im mniejsza grupa, tym lepiej jesteś w stanie więcej chłonąć wiedzy i tego co mówi instruktor.Niestety wiele firm obniża jakość szkoleń na rzecz ilości kursantów, co potem powoduje, że za zabiegi biorą się osoby słabo przeszkolone w tym temacie.

  medycyna estetyczna

Gdzie robić szkolenia medycyny estetycznej

Wszystkie wyżej wymienione wytyczne spełnia Akademia Dermatic Aesthetic Academy, która jest jedną z najstarszych placówek szkoleniowych z medycyny estetycznej. Szkolenia odbywają się w maksymalnie 6 osobowych grupach! a w cenie szkolenia masz również pakiet produktów (co nie zawsze ma miejsce).

Dodatkowym plusem szkoleń jest to, że prowadzą je doświadczeni i międzynarodowi praktycy, a po szkoleniach możesz liczyć na ich wsparcie i porady. To świetne rozwiązanie dla każdego kosmetologa który nie czuje się pewnie po szkoleniu w wykonywaniu zabiegów np. z nici PDO.

Całą ofertę szkoleń dla kosmetologów Dermatic Aesthetic Academy sprawdzisz tu.

Jak wyglądają szkolenia z medycyny estetycznej?

Jak wspomniałam wyżej, szkolenie powinno mieć głównie charakter praktyczny a nie teoretyczny. W związku z tym, na kursie medycyny estetycznej powinnaś głównie uczyć się wykonywania zabiegu np. osocza bogatopłytkowego. Niestety w wiele firm działa na zasadzie pokazowej, a Ty nie masz nawet możliwości poćwiczyć praktycznej strony zabiegu.

 

szkolenia medycyny estetycznej

We wspomnianym wyżej Dermatic Aesthetic Academy, szkolenia medycyny estetycznej odbywają się na tej zasadzie, że po części teoretycznej następuje samodzielnie! wykonywanie danego zabiegu pod okiem instruktora. To właśnie z tego powodu zwracałam wyżej uwagę, jak ważne są małe grupy szkoleniowe.

Dzięki minimalnej ilości osób instruktor może kontrolować każdą osobę uczącą się zabiegu, zwracać jej uwagę i naprowadzać na odpowiednią technikę. Jestem przekonana że taka praktyczna metoda nauki zabiegu medycyny estetycznej jest znacznie bardziej efektywniejsza niż zwykły pokaz techniki. Szkolenie w zależności od tematyki, trwa około 6 godzin, a po jego ukończeniu otrzymujesz certyfikat.

Z którego szkolenia dla kosmetologów chciałabyś najbardziej skorzystać?

Wiem że wiele osób nie idzie na szkolenie ponieważ się boi że sobie nie poradzi. Pamiętaj jednak że każdy kiedyś zaczynał i właśnie po to są szkolenia żeby się nowych zabiegów nauczyć! 🙂 Co więcej, wiele z nich jest dofinansowanych z Unii Europejskiej.

 

Czekam na Twoją opinię w komentarzu odnośnie szkoleń z medycyny estetycznej 🙂 !

Buziaki

Marta

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze szkoleń w Dermatic Aesthetic Academy

Czytaj także...

5 Comments

 1. Layra says:

  Ja zdecydowanie polecam zzkolenia w Polskim Instytucie Medycyny i Kosmetologii. Szkolenia są maksymalnie w 3 osobowych grupach, dodatkowo na każde szkolenie można pozyskać dofinansowanie z krajowego wfunduszu szkoleniowego albo bazy usług rozwojowych. Wszystkie formalności bierze na siebie instytucja szkoleniowa. I szkolenia prowadzone są tylko i wyłącznie przez lekarzy – specjalistów z zakresy kosmetologii estetycznej.

 2. no says:

  Podobno mają wchodzić nowe ustawy związane z medycyną estetyczną ktoś coś wie

 3. Sara'" says:

  Dla mnie połowa os robiacych medycyne estetyczna powinna od nowa miec przeszkolenie ?????

  1. Sekrety Piekna says:

   masz aż takie złe doświadczenia z medycyną estetyczną? 🙂

   1. Sara'" says:

    Niestety kosmetyczka zniszczyla mi skore Sara’

A Ty co o tym sądzisz? :)