Mezoterapia skóry głowy na łysienie i wypadanie włosów

mezoterapia skóry głowy

Problem łysienia jest zjawiskiem na coraz większą skalę, a metody jego leczenia nie zawsze są skuteczne i trwałe. Zobacz jakie możliwości i efekty daje mezoterapia skóry głowy i osoczem bogatopłytkowym!

Dlaczego włosy wypadają

Jak zapewne wiesz, przyczyn dlaczego włosy wypadają jest co najmniej kilka, i każda z nich może mieć różne nasilenie. U kobiet problem wypadania włosów jest mocniej zaakcentowany, ponieważ włosy są naszym atrybutem. Panowie najczęściej mają problem z tzw. zakolami lub przerzedzonymi włosami. U jednej i drugiej płci, wypadanie włosów ma te same przyczyny. Aby dobrze przeprowadzić proces leczenia łysienia konieczne jest ustalenie powodu, dla którego te włosy zaczęły wypadać.

JAK OLEJOWAĆ WŁOSY

Przyczyny łysienia i wypadania włosów:

Hormony – tutaj kluczową rolę odgrywają hormony płciowe, tarczycy oraz stresu. Również zaburzenia gospodarki hormonalnej związanej z wiekiem lub cyklem miesięcznym u kobiet, mogą przyczyniać się do wypadających włosów.

Genetyka – jeżeli w najbliższej rodzinie istnieje problem łysienia, jest znaczne prawdopodobieństwo że Ty również możesz mieć z tym do czynienia.

Nieprawidłowa dieta – z pewnością na włosy i ich kondycję niesamowicie wpływa dieta i to, w jakim stopniu dostarczasz włosom składników mineralnych. Gdy cierpisz na niedobór żelaza, selenu, magnezu, witamin z grupy B – włosy będą dawać temu wyraz w postaci osłabionych i cienkich. Im włosy są słabsze, tym większe prawdopodobieństwo ich wypadania.

Choroby – tak naprawdę, wszystkie choroby które powodują zmniejszoną odporność organizmu będą również powodować osłabienie włosów. Do głównych chorób które powodują że włosy szybciej wypadają, zalicza się nadczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, łupież, łuszczyca.

Stres – głównie za łysienie odpowiada długotrwały stres, który powoduje nie tylko pogorszenie skóry ale i kondycji włosów. Gdy się stresujesz, organizm wydziela tzw. hormon stresu czyli kortyzolu, który odpowiada właśnie za wypadanie i osłabienie włosów.

Używki – najbardziej oczywisty powód który powoduje wypadanie włosów to papierosy i alkohol. Włosy osób palących są bardziej matowe i suche, ponieważ tak działają substancje smoliste, a to z kolei może powodować wypadanie włosów.

SRS Hair Capillaire – efekty kuracji przed i po

Zabiegi na łysienie i wypadanie włosów

Rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej pozwala na wprowadzanie coraz bardziej zaawansowanych metod leczenia problemu wypadania włosów. Wśród licznych zabiegów, do najskuteczniejszych zalicza się mezoterapia skóry głowy i osocze bogatopłytkowe. Jeden i drugi zabieg wymaga doświadczenia i wiedzy na temat chorób trychologicznych. Natomiast ze strony kosmetologa, lekarza istotne są wysokiej jakości produkty, bo to one odpowiadają za finalny efekt kuracji leczniczej.

medycyna estetyczna zabiegi

Mezoterapia skóry głowy na łysienie

To najpopularniejszy zabieg leczący łysienie i wypadanie włosów. Mezoterapia jest jednak nie tylko zabiegiem leczniczym, ale też świetną profilaktyką dla pięknych włosów. Dzięki dostarczaniu substancji odżywczych i nawilżających skórze i mieszkom, włosy stają się gładkie, elastyczne i zdrowe.

Sam zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy przebiega dokładnie w taki sam sposób, jak mezoterapia skóry twarzy (poczytasz o niej tu) – za pomocą wkłuć wprowadza się substancje czynne. Najlepsze efekty w przypadku łysienia przynosi aplikowanie wysoko-skoncentrowanych mezokoktajli którymi przykładowo jest:

SRS Hair Xtend
Dermaheal HL
Pluryal Mesoline Hair

Skutki uboczne po mezoterapii igłowej skóry głowy praktycznie nie występują, jednak jeśli skóra jest reaktywna i wrażliwa – może wystąpić podrażnienie.

Kurację najlepiej powtarzać systematycznie co tydzień, przez okres 2 – 3 miesięcy. Intensywność i czas trwania kuracji dostosowuje się oczywiście indywidualnie, pod daną jednostkę chorobową. Niestety wzrost pierwszej fazy włosa czyli anagenu jest długotrwały – około 3 miesięcy – więc pierwsze efekty kuracji mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach od zakończenia zabiegów.

mezoterapia skóry głowy
SRS Hair Capillaire – efekty kuracji przed i po

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym

Na czym polega zabieg mezoterapii skóry głowy osoczem?

Substancją czynną w zabiegu jest odwirowane i oddzielone od czerwonych krwinek Twoje własne osocze, które następnie zostaje wprowadzone igłą w miejsca objęte łysieniem. Ta metoda jest polecana także dla alergików i skóry wrażliwej – podawana tu substancja jest… Twoją substancją.

Zabieg jest więc w pełni naturalny i bezpieczny (przy zachowaniu oczywiście wszystkich procedur i wymogów związanych z osoczem bogatopłytkowym).

Możesz zobaczyć poniżej na zdjęciu, jak wygląda wyselekcjonowanie osocza do mezoterapii skóry głowy:

osocze bogatopłytkowe

 

„Organizm nie atakuje składników własnych, naturalnych, których zadaniem jest pobudzanie do odnowy tkanek. 
Osocze pozyskane z krwi klienta przywraca funkcje fizjologiczne komórek, wpływa na regenerację tkanek. “(dermatic.com.pl/blog)

Jeżeli chcesz wykonywać zabieg osocza bogatopłytkowego, możesz kupić cały zestaw do kuracji w którym znajdziesz wszystko co potrzebne, przykładowo jest to

VENOME Platelet Rich Plasma KIT
T-LAB PRP Zestaw

Zestawy są uniwersalne, możesz je wykorzystać także do zabiegów na twarz – w celu odmłodzenia i regeneracji skóry. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest droższy od zabiegu mezoterapii, jego przedział cenowy to 1000 a 2000 zł.

mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do mezoterapii skóry głowy są praktycznie takie same, jak do mezoterapii na skórę twarzy. Zabiegu nakłuwania nie wolno wykonywać w przypadku

ciąży, okresu laktacji, nowotworów, cukrzycy, alergii na podawaną substancję, ale również przyjmowania leków przeciwzakrzepowych.

Musisz mieć również na uwadze, że większa wrażliwość skóry może powodować zaczerwienienie lub miejscowe podrażnienie które do kilku godzin powinno zniknąć.

 

Jestem bardzo ciekawa, czy znasz zabieg mezoterapii lub osocza bogatopłytkowego i jakie z nim masz wrażenia? Podobnie jak NICI PDO, zabieg osocza czy mezoterapii igłowej wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Pamiętaj że najważniejsze jest bezpieczeństwo i Twoje zdrowie, bez względu na stosowany zabieg.

Daj proszę znać w komentarzu, co sądzisz o zabiegach wspomagających leczenie i wypadanie włosów!

Buziaki

Marta

1 Comment

  1. Mi bardzo pomogła kuracja Venome na łysienie spowodowane hormonami do tego stosowałam wcierkę jantara i po pół roku odrosły włosy

A Ty co o tym sądzisz? :)