Uroda

Puszące się włosy – jak sobie z nimi radzić

Puszące włosy to problem który ma wiele z nas, a ja Ci dziś pokażę łatwe sposoby na puszące włosy! Zobacz jak łatwo ujarzmić puszące się włosy 🙂

 

Puszące się włosy – problem zdecydowanie do rozwiązania

Puszące się włosy to problem wielu kobiet, które pomimo swoich wysiłków i starannej stylizacji nie są zadowolone ani jej efektów, ani z uzyskanej fryzury. Dlaczego? Bo ich włosy są szorstkie, matowe i wyjątkowo trudne do ułożenia. W konsekwencji, niezależnie od włożonych wysiłków, włosów nie da się okiełznać i nie można nadać im wymarzonej formy.
Czy to oznacza, że Panie, których włosy puszą się nie mają szans na piękną fryzurę? Oczywiście nie. Każda z nas może mieć oszałamiająco pięknie i zdrowo wyglądające włosy.

Musisz wiedzieć jakie są przyczyny puszenia, gdyż jest to pierwszy i niezbędny krok na drodze ku pięknym włosom. Bez tego bowiem, nie dowiesz się, jakie jest idealne remedium na nasze niesforne kosmyki.

Ocet jabłkowy na włosy

Włosy puszące i zniszczone

Po pierwsze zwróć uwagę, czy włosy są zniszczone. Rozpoznanie nie jest trudne, a charakterystycznymi objawami są rozdwojone końcówki, łamliwość czy generalne przesuszenie.

Zniszczone włosy mogą być spowodowane zbyt częstym rozjaśnianiem, nadmiernym stosowaniem suszarki do włosów, czy prostownicy. W takiej sytuacji konieczne będzie odżywienie i nawilżenie włosów.

Na pewno pomocne będą tu dla Ciebie odpowiedni szampon i odżywka. Możesz też korzystać z naturalnych metod, na przykład zastosować nawilżające maski na włosy, które są świetnym sposobem między innymi na zniszczone końcówki.

peeling skóry głowy

Włosy z naturalną tendencją do puszenia

Puszące się włosy są naturalne gdy występuje wrażliwość włosa na warunki atmosferyczne. Deszcz, duża wilgotność powietrza sprawiają, że włosy chłoną wilgoć. Im bardziej porowata struktura Twoich włosów, tym większa tendencja do puszenia. Tu konieczna będzie szczególna pielęgnacja, skoncentrowana na domykaniu łusek włosa. Spróbuj zatem wykorzystać dostępne na rynku specyfiki, jak kosmetyki zawierające silikon. Poleca się również regularne olejowanie włosów, o którym zresztą pisałam tu.

puszące się włosy

Szybkie upięcia – rozwiązanie problemu na puszące się włosy

Jeśli puszą Ci się włosy, niezależnie od tego, czy jest to efektem ich zniszczenia czy specyficznej struktury, powinnaś pamiętać, że wszelka stylizacja będzie im szkodzić. Unikaj nadmiernego rozjaśniania, farbowania, prostowania, czy suszenia włosów.

Ujarzmianie puszących się włosów to ciągła walka i długie godziny spędzone na odżywianiu, nawilżaniu czy układaniu. Nie zawsze mamy na to czas.

Z tego powodu proponuję zatem, byś od czasami zdecydowała się na proste fryzury długich włosów, które nie wymagają od Ciebie stylizacji, a jedynie ułożenia.

Wygładzenie części włosów i pozostawienie reszty w naturalnej formie to bardzo modne rozwiązanie. Możesz też skorzystać z popularnych w tym sezonie opasek. Sprawdzą się tu również fryzury krótkie, z przedziałkiem z boku i upięciem włosów spinką. Dobrym pomysłem jest też, abyś wyprostowała jedynie górną części włosów pozostawiając końcówki w naturalnej formie.

DROŻDŻE NA WŁOSY

Puszące się włosy nie muszą być zmorą dla Ciebie Odrobina wysiłku podczas codziennej pielęgnacji i wprawa w modnych oraz szybkich upięciach sprawią, że każda kobieta będzie w stanie ujarzmić swoje włosy ciesząc się ich niepowtarzalnym pięknem.

Daj znać w komentarzu jak Ty sobie radzisz z puszącymi włosami? Sama walczę z tym odkąd pamiętam, więc chętnie posłucham Twoich sposobów! 😀

Buziaki

Marta

Czytaj także...

1 Comment

  1. żaba żaba says:

    Polecam fajne kosmetyki apteczne Wax Pilomax.

A Ty co o tym sądzisz? :)