Life Style

Jak wybrać odpowiedni masażer do ciała? Zobacz wskazówki!

Napięcie dnia codziennego i stres możesz łatwo zniwelować – wystarczy że zaopatrzysz się w masażer lub matę masującą do domu! Jak wybrać odpowiedni masażer – zobacz wskazówki!

Jak działa masażer i mata masująca?

Regularne masaże w profesjonalnych salonach pozwalają pozbyć się bólu i relaksują. Jednakże nie każdy może sobie na nie pozwolić. Są nie tylko kosztowne, ale i wymagają dużego nakładu czasowego.

Masażer to niewielkie i przenośne urządzenie, które poprawia kondycję mięśni i pomaga pozbyć się nagromadzonych w nich napięć. Nie zastąpi ono co prawda profesjonalnego masażu, ale z pewnością chociaż częściowo go uzupełni.

Masażer oraz mata do masażu wyposażone są w różne programy i dodatkowe funkcje, które pozwalają m.in. na pobudzenie układu krwionośnego i odpornościowego, łagodzenie bóli mięśniowych i głowy oraz odprężenie całego ciała i pozbycie się stresu.

masażer

Na co zwracać uwagę, kupując masażer?

Na rynku znajduje się wiele masażerów, a każdy z nich przeznaczony jest do innych okolic ciała, a nawet twarzy. Pomimo niewielkich rozmiarów, posiada on wiele funkcji i parametrów, którymi należy kierować się podczas zakupu. Warto zwrócić uwagę na m.in.:

  • wyświetlacz – musi być przede wszystkim czytelny i łatwy w obsłudze. Ułatwia to ustawianie programów i sterowanie określonym rodzajem masażu;
  • zasilanie – każdy masażer pracuje na zasilaniu elektrycznym lub bateryjnym. Najlepiej jest wybrać taki model, który umożliwia pracę bezprzewodową. Pozwala to na większą swobodę ruchów podczas wykonywania masażu np. karku;
  • programy – im jest ich więcej, tym lepiej. Chodzi przede wszystkim o siłę i częstotliwość ucisków. Ich duża ilość pozwala na dopasowanie rodzaju masażu do aktualnego zapotrzebowania lub rodzaju schorzenia;
  • prędkość – warunkuje ona komfort masowania. Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, które pozwala na swobodne kontrolowanie stopnia prędkości. Jest to pomocne szczególnie w przypadku masowania miejsc bolących;
  • funkcje dodatkowe – takie jak minutnik (masaż nie może trwać zbyt długo), możliwość podgrzewania lub opcja wibracji.

masażer

Ile kosztuje masażer

Ceny masażerów i mat masujących zależą przede wszystkim od ich stopnia zaawansowania technologicznego i ilości dostępnych funkcji. Te najtańsze można kupić już za ok. 50 złotych. Za te najdroższe musisz zapłacić nawet blisko 500 złotych, jednak mają one więcej funkcji i możliwości. Wiele zależy również od rodzaju masażera – te do masowania karku, głowy czy karku są znacznie tańsze niż duże maty stosowane np. w samochodach.

masażer

Jak widzisz, jest wiele możliwości jeśli chodzi o maty masujące, począwszy od ceny a kończąc na rozmiarze. Szczerze polecam Ci ten sposób bo jest on tańszą alternatywą do masaży w salonie, i foteli masujących które kosztują po 10 tysięcy złotych.

Jeśli korzystasz z takiego masażera, daj mi proszę znać który polecasz 🙂

Buziaki!

Marta

 

Czytaj także...

A Ty co o tym sądzisz? :)