Uroda

Jak usunąć manicure hybrydowy w domu – krok po kroku!

Twoje odrosty paznokci wołają o pomstę do nieba a salony kosmetyczne zamknięte – jest na to sposób! Możesz w tym wyjątkowym czasie usunąć hybrydy w domu – zobacz krok po kroku jak usunąć manicure hybrydowy w domu!

Jak usunąć manicure hybrydowy w domu

Od razu napiszę – żaden sposób na ściąganie manicure hybrydowego w domu nie jest dobry. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście stylistka paznokci, ale w dobie koronawirusa musimy działać same. W związku z tym, na pomoc stworzyłam wpis o tym jak możesz usunąć hybrydy w domu. Zakładam że jest to pomoc doraźna, jak również – że nie masz w domu wszystkich sprzętów które ułatwiają ściąganie hybryd.

W końcu, większość z nas chodzi na manicure hybrydowy do salonu, a te co sobie robią same w domu nie potrzebują tego wpisu 🙂

jak usunąć hybrydy w domu

 Jak usunąć manicure hybrydowy w domu

 1. Frezarka na ściąganie hybryd

  to najlepszy i najsprawniejszy sposób na usunięcie manicure hybrydowego, nie sądzę jednak żeby większość z nas miała frezarkę w domu. Co więcej, frezarką trzeba umieć się posługiwać więc jeśli nie masz w domu frezarki – nie polecam jej kupować specjalnie na ściągnięcie jednorazowo hybryd. Chyba że, docelowo chcesz kontynuować robienie hybrydy samej – wtedy kupienie frezarki ma sens.

  manicure bydrydowy w domu
  Zasada frezarką na usuwanie manicure hybrydowego w domu jest stosunkowo prosta – na początku dajesz większe obroty – bo masz najwięcej do spiłowania, a im bliżej naturalnej płytki paznokcia tym spowalniasz obroty frezarki. Zalety frezarki są nieporównywalnie większe niż innych metod – jest szybka, precyzyjna i łatwo kontrolować siłę nacisku freza na płytkę. Niestety trzeba mieć wprawę w jej obsługiwaniu. A dodatkowo, samej ściągać manicure hybrydowy frezarką to już mistrzostwo.

  Uwaga – łatwiej usunąć manicure hybrydowy frezarką na stopach niż na dłoniach.

 2. Jak usunąć manicure hybrydowy acetonem

  Z acetonem bardzo ostrożnie należy pracować!
  Przed potraktowaniem paznokci acetonem spiłuj górną warstwę hybrydy z topem tzw. warstwę wierzchnią. Następnie użyj specjalnych klipsów, które pomagają rozpuszczać hybrydę, żel akryl przez zaciśnięcie na opuszkach. Z klipsami fajne jest to, że są one odporne na aceton i mogą być stosowane wielokrotnie.

  Namocz waciki acetonem i owiń paznokcie, a następnie umieść na nim klips. Niestety nie ma tu idealnej rady, postaraj się aby wacik był tylko na płytce paznokciowej a nie na okalających skórkach. Na wacik możesz od razu dać klips, lub jeśli nie masz klipsów – folię aluminiową.

  jak usunąć hybrydy
  Po 15 minutach zdejmij klipsy / folię i waciki – hybrydy powinny już same “odchodzić” od naturalnej płytki paznokcia.  Następnie, patyczkiem drewnianym zacznij odsuwać odchodzącą hybrydę i delikatnie ją ściągaj. Możesz sobie pomóc pilnikiem, o niższej gradacji (to znaczy delikatniejszym).

   

  Usuwanie hybrydy w domu acetonem ma wadę – mocno wysusza skórki, może również niszczyć płytkę paznokcia jeśli jest osłabiona lub za mocno spiłowana. O tym jak dbać o paznokcie po manicurze hybrydowym poczytasz tu. Niektórzy stosują jeszcze inny sposób – moczą paznokcie w misce z acetonem dla usunięcia hybrydy, ale to ostatni sposób jaki polecam 🙂

jak usunąć manicure hybrydowy w domu

 

 

Próbowałaś usuwać kiedyś manicure hybrydowy w domu? Daj mi proszę znać w komentarzu co się Tobie sprawdziło na usunięcie hybrydy 😀 Tak jak pisałam, sposobów jest co najmniej kilka i można je stosować zamiennie.

Pamiętaj, że moja grupa Sekrety Piękna na fb czeka na Ciebie tu

Pozdrawiam ciepło!

Marta

Czytaj także...

4 Comments

 1. kato nie pato says:

  mi niestety nie wychodzi samo ściąganie hybryd jest dramat w tym momencie mam bardzo zniszczone paznokcie bo po prostu oderwałam hybrydy :/ nie mam w domu ani acetonu ani frezarki

 2. Dania"* says:

  Moim zdaniem to większość sobie krzywdę robi bo za mocno piłuje dlatego potem jest masakra z paznokciami

 3. jestem z Polski says:

  dzięki za rady ja akurat usuwam klipsami sama hybrydy i jest całkiem ok, ważne jest żeby nie używać za mocnych pilników do usuwania hybrydy 🙂

  1. Marta Pardyak says:

   dokładnie, dlatego polecam mniejszą gradację pilnika przy usuwaniu warstwy podstawowej hybrydy 🙂

Wiem że masz opinię na ten temat chętnie ją przeczytam!