Uroda

Enzymy PB Serum – nowa siła w estetyce

Enzymy PBSerum to nowy zabieg na mapie medycyny estetycznej który ma działanie terapeutyczne. Jeżeli do tej pory miałaś problem z trwałym pozbyciem się blizn, tkanek bliznowaciejących czy cellulitu – konieczne przeczytaj o wprowadzaniu enzymów do skóry 🙂 Zobacz efekty przed i po zabiegu enzymami 🙂

 

Na czym polega kuracja enzymami

Enzymy stosowane są w medycynie estetycznej jako kuracja nie tylko upiększająca, ale również – lecznicza. Substancje czynne są wprowadzane za pomocą wstrzyknięć – w zależności od problemu, na daną głębokość skóry (do wyboru są trzy produkty o różnej intensywności zawartych enzymów – niska, średnia i wysoka).

Oprócz tego, każdy preparat ma inne proporcje enzymów tak aby działanie było ukierunkowane na dany problem skóry. W konkretnym preparacie PBSerum występują trzy enzymy w różnych stężeniach (lipaza, kolagenaza, liaza) które mają za zadanie

wzmacniać włókna kolagenowe, zwiększać gęstość skóry, rozbijać komórki tłuszczowe oraz spłycać blizny.

Enzymy poddawane są procesowi liofilizacji która polega na konserwacji substancji poprzez odwodnienie, a to z kolei powoduje ich trwałość bez konieczności dodawania konserwantów.

enzymy
dermatic.pl

Jak działają enzymy

W zależności od diagnozy enzymy można wykorzystywać na różne sposoby.

Najpopularniejsze zastosowanie kuracji enzymami:

rozstępy, wiotczenie skóry np. po ciąży
cellulit (zobacz jak zrobić peeling kawowy w domu)
blizny – pooperacyjne, pozabiegowe
sińce i worki pod oczami
nadwaga, miejscowa nadwaga
zmarszczki, utrata jędrności skóry
zwłóknienia tkanek

Kuracja enzymami zaproponowana przez markę PB Serum, jest wspomagana przez kwas hialuronowy – polisacharyd, który jest przedstawiony w zestawie wraz z enzymami w formie niskocząsteczkowej, i ma za zadanie stymulację działania enzymów.

Kuracja z kwasem hialuronowym nie tylko pobudza fibroblasty do działania, ale również spowalnia procesy starzenia i zwiększa odporność skóry na czynniki zewnętrzne.

Błędnym przekonaniem jest sądzić, że kwas hialuronowy jedynie powiększa usta 🙂

Efekty kuracji enzymami PB Serum LOW/MEDIUM/HIGH + HA 1,5% (do kupienia w dermatic jak i pozostałe enzymy tu) możesz zobaczyć poniżej:

Enzymy w medycynie estetycznej – zalety

Produkty na bazie enzymów marki PB Serum są produkowane bez użycia konserwantów dzięki procesowi liofilizacji (suszenie sublimacyjne), co powoduje, że enzymy zachowują długotrwałą skuteczność i świeżość bez utraty ich właściwości.
Sprawdzają się jako nośnik substancji aktywnych – docierając w głębsze warstwy skóry
Dzięki kwasowi hialuronowemu i pół produktowi, jakim są enzymy produkt sprawdza się jako nośnik substancji aktywnych – docierają w głębsze warstwy skóry, a najważniejsze w skórę właściwą.
Badania in vitro i in vivo potwierdziły skuteczność działania enzymów
Mogą być wykorzystywane w kuracjach leczniczych jak i upiększających
wyrobem medycznym z certyfikatem ISO

medycyna estetyczna zabiegi

Jak stosować enzymy w medycynie estetycznej

 • Wprowadzanie enzymów:
  W zależności od problemu i jego stopnia nasilenia, enzymy wprowadza się na głębokość od 2-10 mm
 • Częstotliwość zabiegów: co 7 do 14 dni.
 • Pierwsze efekty kuracji:
  Pierwsze możliwe efekty są widoczne już po 10 dniach – co jest wyjątkowo szybką, leczniczą dawką uderzeniową na dany defekt skóry.
 • Liczba zabiegów w kuracji enzymami:
  Jeżeli chodzi o liczbę zabiegów, to jest to również do indywidualnego ustalenia, jednak przyjmuje się ich około 1-5.

Enzymy są stosunkowo mniej znanym zabiegiem w Polsce niż np. karboksyterapia czy nici pdo, ale jestem przekonana że ich skuteczność i działanie szybko spopularyzuje ten zabieg.

Jestem ciekawa Twojej opinii i przede wszystkim czy kiedyś korzystałaś z takiego zabiegu? 🙂 Czekam na komentarze!

Buziaki!

Marta

 

Czytaj także...

9 Comments

 1. Ja już nie nadążam za tymi nowościami… ale jak to coś do wstrzykiwania sobie to podziękuję 🙂

  1. Sekrety Piekna says:

   dlaczego Małgo? Dzisiaj przynajmniej 1/3 zabiegów opiera się na wstrzykiwaniu 😀 Efekty są naprawdę znakomite i przede wszystkim trwałe

  2. Aaaaaaaaaa says:

   I masz racje, ja zawsze tak myślałam ale dałam się namówić i teraz żałuje. Samo wkłucie nic nie boli jednak preparat bardzo szczypał , w rezultacie zemdlałam. Po zabiegu okolice oczu wyglądają znacznie gorzej . Normalne ze preparat spowodował nabrzmialosc ale nawet po wchłonięciu moje worki są większe niż przed wstrzyknięciem. Totalna załamka , nie mogę sobie darować ze byłam taka głupia .

   1. Sekrety Piekna says:

    ale jak to kochana zemdlałaś?? Co Ci powiedziała osoba wykonująca zabieg?

 2. Bardzo interesujące 🙂

 3. Wygląda to na solidny produkt

  1. Sekrety Piekna says:

   taki jest, zapraszam do jego wypróbowania!

  2. Aaaaaaaaaa says:

   Robiłam to 48 godz temu, miałam małe worki , nikt ich tak bardzo nie zauważał , po wstrzyknięciu preparatu każdy kto mnie widzi pyta czy dobrze się czuje bo mam wielkie wory. Preparat pojętnym dniu się wchłonął ale worki są większe . Wyglądam o jakies 5 lat starzej. Jestem załamana. Kosmetyczka zapewniała mnie ze na efekty nie trzeba długo czekać bo już na drugi dzień powinnam mieć worki spłycone, stało się inaczej. Na ulotce było napisane ze od 8-10 dni następuje poprawa wokół oka , wiec poczekam ale czy to ma znaczyć ze do tego czasu będę wyglądała jak żaba? Nie wiem , chce przynajmniej wyglądać jak przed wstrzyknięcie preparatu. Na własne życzenie pod namowa zapłaciłam za to żeby się oszpecić .

   1. Asia says:

    Jaki były efekty po 8-10 dniach ? Czy worki się zmniejszyły ?

A Ty co o tym sądzisz? :)