Emotheo Heritage Hotel Imotski – luksusowy hotel w Chorwacji

emotheo heritage hotel

Większość kojarzy Chorwację z dalmacją, ale kraj ma o wiele więcej do zaoferowania. Zapraszam do magicznego miejsca – Emotheo Heritage hotel Imotski, który znajduje się nad samym Blue Lake!

Imotski – miasteczko legend i baśni

Imotski to “schowana” miejscowość za górami Biokovo, w pobliżu granicy z Bośnią. Zaledwie 30min. od Baśka Voda, dzieli Cię od dostania się do magicznej krainy, o której tak mało ludzi wie! Sama nigdy nie byłam w Imotski ani w tych okolicach, i muszę przyznać że to całkiem inna Chorwacja niż większość z nas zna.

Imotski jest głównie znane z dwóch jezior, nad którymi dosłownie miejscowość się znajduje, winnic, wzgórz, ale i stadionu w skałach. Blue Lake – jezioro które powstało na skutek zawalenia jaskini, tworzy niesamowitą magię i przestrzeń. Mimo że Chorwację głównie kojarzy się z adriatykiem, to i jezior tu nie brakuje. Jezioro niebieskie jest przepiękne, ze stosunkowo łatwą trasą – tyle że jest ona kręta i cóż, może przyprawić o zawrót głowy. Niemniej jednak, można zejść nad samo jezioro i co więcej – pływać w nim!

Jezioro jest owiane wieloma legendami, jak np. wróżkami które przylatują podziwiać piękne widoki jeziora. Możliwe że coś w tym jest, bo aura jeziora i ogólnie geo parku Biokovo który tu jest, tworzy niezwykłą atmosferę.

A praktycznie nad samym jeziorem, jest usytuowany nowy, piękny i jedyny tak luksusowy hotel w okolicy.

emotheo heritage hotel

Emotheo Heritage Hotel Imotski – luksusowy hotel w Chorwacji

Hotel Emotheo jest niezwykłym miejscem z kilku powodów –  po pierwsze, jest to jedyny hotel w kategorii 4* w całym Imotski, jedyny tak blisko jeziora Blue Lake – zaledwie minuta od wejścia do parku!, ale też, a może przede wszystkim – ze względu na swoją atmosferę i gościnność. Muszę przyznać że nie spotkałam się jeszcze z tak wielką życzliwością ze strony personelu nigdzie, od kelnerów po obsługę recepcji. Tu naprawdę! doceniają to że jesteś 🙂

Emotheo Imotski łączy w sobie tradycję i luksus, na każdym kroku. Wschodnia część fasady to odnowiony budynek, z kolei zachodnia to innowacja architektoniczna. I właśnie taki jest hotel Emotheo – bogata kultura i historia Imotski przeplata się z luksusowym i wysokiej jakości wypoczynkiem. Cały hotel jest urządzony w ciepłych kolorach brązu i kamienia, tak aby oddać hołd starożytności tego miejsca. Znajdują się tu także niebieskie elementy jak np. obrazy, które mają nawiązywać do wody i jeziora znajdującego się kilka minut od hotelu.

I opinie na bookingu potwierdzają to, czego sama doświadczam – czujesz się tu po prostu mile widziana!

emotheo luksusowy hotel w Chorwacji

Emotheo Heritage Hotel w Imotski

Elgancki wystrój wnętrz komponuje się z historią Imotski, każdy apartament jest tematyczny – opowiada o ważnych zabytkach Imotski. Mój apartament nazywa się Fairytale! 🙂

Wszystkie udogodnienia w pokojach są wykonane z organicznych składników, bez użycia środków syntetycznych i konserwantów – pewnie dlatego tak znakomicie mi się tu oddycha. Idealne miejsce dla alergików, jak ja 🙂 Bawełniania pościel, naturalny zestaw kosmetyków, dwie łazienki, wspaniałe, wygodne łóżko, a do tego piękne panoramiczne widoki na góry Biokovo.

Bajeczne widoki z apartamentu Fairytale sprawiały, że nawet z niego się wychodzić nie chciało. Bardzo wygodne łóżko king size, dwie łazienki, dwa telewizory, wi – fi, klimatyzacja, i akcent na historię Imotski poprzez obrazy i statuetki tworzy niecodzienny klimat. Na wyposażeniu apartamentu mam ręczniki, suszarkę, zestaw kosmetyków, i ciszę – coś czego w hotelach takiej klasy rzadko można doświadczyć 🙂

Śniadania w hotelowej restauracji a’la carte zawsze były smaczne. Do wyboru masz kilka pozycji – naleśniki, musli, tosty z szynką, z jajkiem, set owoców itp. Jest w czym wybierać, a wszystko jest przygotowywane na bieżąco, i wiesz że dostajesz świeże! z lokalnych ogródów owoce czy warzywa. Wszystko jest tu nastawione na naturę i szacunek do niej.

emotheo imotski hotel

Nie ma tzw. przemiału, sam hotel Emotheo nastawiony jest na jakość a nie na ilość. Dlatego nie ma tu wiele miejsc noclegowych, ani tłumów na śniadaniu. Uważam że jest to świetne! I tak bardzo inne od tego co się dzieje na makarskiej riwierze 🙂

Hotel Emotheo w Imotski jest nawiązaniem do wspaniałej historii miejsca, także pod względem kolorystycznym – ciepłe tonacje beżu, brązu, odcienie szarości – mają nawiązywać do tego, jak miasto było oblężone przez Osmanów tysiące lat temu. Nie bez powodu znajduje się tu w mieście twierdza Topana, która jest jedną z atrakcji regionu. Sam hotel jak widać na głównym zdjęciu, to połączenie luksusu z historią w tle. Emotheo hotel jest przy głównej drodze, minutę od wejścia na Blue Lake i kilka minut od starego miasta. Żeby dojechać do Imotski od Baśka Voda, trzeba przejechać przez dość długi tunel, który jest … pod górami Biokovo.

Jest to zupełnie inna Chorwacja którą do tej pory się zna. I chociażby z tego powodu bardzo polecam to miejsce odwiedzić!

Imotski

 

A Ty co o tym sądzisz? :)