Ogólne

Jak się przygotować na egzamin TUK A61 i A62?

Egzamin TUK z kwalifikacji A61 i A62 wcale nie musi być trudny 🙂 Kwalifikacja A61 trochę się różni od kwalifikacji A62, jednak, mimo to, jeden i drugi egzamin TUK są do zdania! Bez stresu i bez napięcia, możesz uzyskać tytuł Technik Usług Kosmetycznych! Zobacz jak 😉

Jak się przygotować na egzamin TUK A61

Kwalifikacja A61 obejmuje wszystkie zagadnienia związane z pielęgnacją twarzy, szyi i dekoltu. Zakres tematyki jest bardzo szeroki, bo wiąże się nie tylko z podstawową wiedzą jak rodzaje cery, ale i szerszym postrzeganiem skóry. Możesz spotkać pytania o drenaż limfatyczny, o odpowiedni makijaż do okularów, o semiotykę skóry np. co to jest grudka, i o przeciwwskazania. Co roku powtarzają się niezmiennie pytania o ekstrakty roślinne, witaminy i kwasy 🙂

 

Egzamin a61 podzielony jest na część praktyczną i teoretyczną. Jednak jeśli patrzeć na to logicznie, to wszystko jest teorią 🙂 Egzamin praktyczny a62 to nic innego jak napisanie projektu co robisz. Projekt a61 składa się z karty klienta, karty pobrań, planu zabiegu i zaleceń do domu 🙂 Czyli wszystko to, do czego przygotowuję swoje słuchaczki na kierunku Technik Usług Kosmetycznych cały rok. Kryteriom oceniania podlega każda karta wyżej wymieniona.

Co będzie na egzaminie a61?

To najczęściej zadawane mi pytanie 🙂 Cóż, na pewno dostaniesz projekt zabiegu z pielęgnacji twarzy. Może to być makijaż, może masaż. Lata wstecz pokazują jednak, że najczęściej są to zabiegi pielęgnacyjne typu – zabieg dla skóry dojrzałej, zabieg normalizujący, zabieg na naczynka itp.

To jak zdasz, zależy od tego, czy spełniłaś kryteria oceniania jakie ma egzaminator w swojej karcie. Do tych kryteriów oceniania należeć może np. wypisanie 3 przeciwwskazań, zaznaczenie w karcie pobrań toniku bezalkoholowego, napisanie w zaleceniach odpowiednią dietę itp.

 

Jak się przygotować na egzamin TUK A62

Różnica między egzaminem z kwalifikacji A61 a 62 jest taka, że w kwalifikacji na ciało, dłonie i stopy masz egzamin praktyczny – wykonanie zabiegu. Tak więc, oprócz tego co wyżej – czyli napisania co robisz, musisz to także wykonać.

Ja zawsze powtarzam, że o wiele łatwiej jest zdać egzamin a62, ponieważ to, czego nie nadrobisz pisaniem, nadrobisz wykonaniem 😀 Jeśli powinie Ci się noga na pisaniu o zabiegu, możesz to nadrobić dobrym wykonaniem zabiegu i na odwrót!

Co najczęściej jest na egzaminie a62?

Tutaj, odkąd OKE zmieniło system egzaminu i jest zadanie praktyczne, nie ma wielkiego pola manewru. Ponieważ pracujesz na sztucznej dłoni, do wyboru najczęściej był zabieg na dłonie np. parafina, manicure, kwasy. Z tego co wiem, ma się powoli zmieniać taka forma egzaminowania tuk, i będzie w przyszły normalny model do zabiegu. Jak to wyjdzie? Zobaczymy 🙂

Kurs on-line przygotowujący do egzaminu TUK

Dostaję codziennie tysiące pytań o to jak zdać egzamin zawodowy TUK. Nie nadążam z odpisywaniem, dlatego też, postanowiłam zrobić specjalnie dla wszystkich przystępujących do egzaminu TUK – kurs przygotowujący do egzaminu zawodowego TUK!

Kosztowało mnie to masę pracy, ale i tak nie do końca wszystko jest skończone. Forma kursu jest stricte mailowa i skype.

egzamin TUK

 

Dla mnie najważniejsze jest to, że TY po takim kursie zyskujesz pewność na egzaminie. Pewność siebie, bo to ona daje Ci klucz do sukcesu.

Wiem po tysiącach swoich słuchaczek, że nawet wysoki poziom wiedzy nie przełoży się na zdawalność, jeśli w to nie wierzysz. Zdenerwowanie, stres to normalne reakcje które wywołuje egzamin TUK. Wiadomo, każdemu zależy żeby zdać 🙂

Mam nadzieję, że Ci w tym pomogę! 🙂

Zobacz też na 1 część o tym jak zdać egzamin TUK tutaj

Podoba Ci się co udostępniam? Wesprzyj mnie! 

 

Czytaj także...

5 komentarzy

 1. Justyna says:

  Ajutro egzamin A.61 praktyczny…w jakim kierunku się przygotować? stres mnie pożera. Pozdrawiam.

 2. Madzix says:

  Witam wie Pani może czego można się spodziewać na egzaminie a.62 ?

  1. Sekrety Piekna says:

   na A62 możecie mieć stopy 🙂

 3. Corobicmam says:

  Ja się boję co będzie teraz na egzaminie a62 masz jakieś info?

  1. aneta says:

   Podobno obrzęk limfatyczny stopy 🙂

A Ty co o tym sądzisz? :)