DOMOWY ŻEL ANTYBAKTERYJNY DO RĄK NA KORONAWIRUSA

Jeżeli przerażają Cię ceny płynów dezynfekcyjnych w epidemii koronawirusa, jest na to sposób! Możesz zrobić domowy żel antybakteryjny do rąk – prosty i tak samo skuteczny! Zapraszam na przepis 🙂

Zamiast wydawać krocie na płyny antybakteryjne, które w ostatnich czasach podskoczyły o 200%! wystarczą chęci żeby zrobić go samemu! Może nie będzie on aż w takiej pojemności jak te sklepowe (chociaż i sklepy oferują małe pojemności żeli antybakteryjnych), ale będziesz wiedzieć że są bezpieczne!

Kolejna zaleta żelu antybakteryjnego który zrobisz w domu jest taka, że… oszczędzisz pieniądze. A w dobie koronawirusa całkiem sporo! 🙂

 

Domowy żel antybakteryjny do rąk – przepis

Na wstępie zaznaczę, że przepisów na domowe płyny antybakteryjne jest całkiem sporo, ja wychodzę z założenia – im prościej tym lepiej!

Mój przepis na domowy żel do rąk zawiera wyłącznie! dwa składniki.

Pamiętaj – najważniejsze jest dobranie odpowiednich proporcji.

 

Co potrzebujesz aby zrobić domowy żel antybakteryjny do rąk? Aloes i spirytus!

 

 

aloes żel antybakteryjny

 

 

O tym, jak wspaniałe przeciwzapalne ma działanie aloes pisałam tu.

 

Z kolei spirytus, to alkohol na którym opiera się 80% produktów alkoholowych i dezynfekcyjnych. Wykazuje mocne właściwości antybakteryjne i odkażające.

 

Możesz dodać również glicerynę, kilka kropli oleju kokosowego lub lnianego dla dodatkowego nawilżenia rąk.

 

 

 

 

 

 

Jak zrobić domowy żel antybakteryjny na koronawirusa

Jak już wspomniałam wcześniej, bardzo ważne są proporcje.

Zakłada się zawsze proporcję 2:1, gdzie spirytusu powinno być mniej (ma bardzo silne działanie). Poniżej przykładowe proporcje dla płynu antybakteryjnego do dłoni:

domowy żel antybakteryjny do rąk

Jeżeli chcesz uzyskać żel antybakteryjny o większej pojemności, musisz zwiększyć proporcje np. Aloes 100 ml a spirytus 80 ml.

Aloes i spirytus połącz od razu w jakiejś plastikowej butelce, najlepiej takiej, która ma ciemny plastik. Pod razu po wlaniu jednej i drugiej substancji, zmieszaj płyny do ujednolicenia żelu / płynu. I już!

Domowy żel antybakteryjny powstał prosto i bardzo ekonomicznie.

To najprostszy przepis na domowy płyn dezynfekcyjny, polecam jednak trochę się pobawić i dodać olejki zapachowe / oleje dla natłuszczenia dłoni lub witaminy. Nie martw się, żel do dłoni nie straci przez to swoich wartości! 🙂

 

Jeżeli masz swój przepis na domowy żel antybakteryjny do dłoni napisz proszę w komentarzu! Chętnie wypróbuję Twój przepis, a możesz się nim podzielić również w mojej grupie Sekrety Piękna

Jeżeli uważasz że wpis jest pomocy na czasy koronawirusa, koniecznie udostępnij!

Buziaki

Marta

6 komentarzy

  1. Mi udało się dorwać duży żel antybakteryjny w aptece online. Teraz największy popyt się skończył, więc łatwiej jest dostać taki żel.

    1. to super! a dużo płaciłeś za żel antybakteryjny? 🙂

  2. Ten tekst jest dosłownie na wagę złota!

  3. DOMOWY ŻEL do rąk to najlepszy i najtańszy sposób sama mam już litr 😀 Jak można tak przepłacać masakra :/

  4. Czy da sie zbvodkabzrobic taki plyn?

    1. tak, możesz zamiast spirytusu dodać vodkę do domowego żelu antybakteryjnego – tylko żeby była czysta! 😀

A Ty co o tym sądzisz? :)