węgiel aktywny na skórę
Uroda

8 powodów dlaczego warto stosować węgiel aktywny na skórę

Jest czarny, okopcony, i bardziej kojarzy się jako lekarstwo na żołądek niż cudownie działający składnik na skórę. O czym mowa? Oczywiście węgla aktywnego moc potrafi sprawić, że Twoja skóra zamieni się na pełną blasku i witalności! Węgiel aktywny na skórę to zdecydowanie mój numer 1 pośród wszelkich składników kosmetycznych! Zobacz jakie ma właściwości węgiel aktywny!

Co to jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny na skórę i dla zdrowia, stosowany jest od dawien dawna, w medycynie jako środek leczniczy na zatrucia chemikaliami i lekami. Artykuł w Natura i Ty wspomina, że “Afrykanie i Aborygeni znaleźli dla węgla wiele innych zastosowań – na przykład okładami z niego „wyciągają” truciznę z ran zadanych przez jadowite węże, pająki, skorpiony i skolopendry oraz wściekłe zwierzęta. Indianie natomiast leczą węglem reakcje alergiczne na trujący bluszcz, a stosując go wewnętrznie, zwalczają wszelkiego rodzaju zatrucia pokarmowe, wzdęcia i rozstrój żołądka.”

 

Węgiel aktywny pozyskiwany jest z odpadów produkcji – łupin, pestek nasion, a także z węgla drzewnego.

Węgiel aktywny właściwości posiada dzięki temu, że jest to najbardziej chłonny składnik kosmetyczny jaki można sobie wyobrazić.

Ma niesamowite zdolności absorpcyjne, dzięki czemu znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle i branży kosmetycznej. Węgiel aktywny jest w stanie pochłonąć 1000 razy więcej toksyn niż wynosi jego ciężar! Czyż to nie piękne? 😀

węgla aktywnego

 Węgiel aktywny na skórę:

  • jest łatwo dostępny
  • bardzo ekonomiczny
  • jest naturalnym składnikiem
  • wydajny
  • nietoksyczny
  • wszechstronne zastosowanie: jako filtr wody, katalizator, środek leczniczy na biegunki, detoksykację organizmu.

Węgiel aktywny na skórę

 

1. W pełni naturalny składnik

Każdego dnia, przeciętna kobieta zużywa dwanaście produktów, zawierających 168 różnych składników! Umówmy się, że co najmniej 80% z nich to chemia, która powoduje że masz skórę tłustą, problemy z zaskórnikami, rogowaceniem czy przetłuszczaniem włosów. Uważa się, iż dawkowanie substancji chemicznych na skórę jest gorsze niż dawkowanie ich w formie jedzenia. Po spożyciu – toksyny są rozdzielane przez enzymy zawarte w ślinie, są wypłukiwane z organizmu. Chemikalia stosowane bezpośrednio na skórę trafiają do krwiobiegu bez żadnego flirtowania!

Węgiel aktywny na skórę nie przyczynia się do obciążania skóry chemikaliami,

 

nie powoduje zaskórników, zapychania, trądziku ani tłustych włosów.

 

Węgiel aktywny nie jest również toksyczny, ani alergiczny. Możesz go bezpiecznie stosować na każdy rodzaj skóry!

 

2. Węgiel aktywny właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze

Węgiel aktywny posiada niesamowite właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze – sprawia to, że jest fantastycznym dodatkiem do każdej domowej maseczki na skórę tłustą i trądzikową (klikaj tu po przepisy). Wspaniale niweluje niedoskonałości skóry, działa leczniczo na trądzik! wspomaga leczenie chorób skóry, w tym grzybicy!

3. Za pomocą węgla aktywnego odblokujesz pory

Węgiel równie dobrze działa na rozszerzone pory – nie tylko je zwęża, ale również odblokowuje. Dzięki temu, skóra jest oczyszczona i nie musisz mieć obaw o powstawanie nowych zmian skórnych i rozszerzonych porów! Po zastosowaniu maseczki z węglem aktywnym, skóra będzie gładka, zmatowiona z mniejszą ilością zaskórników 😀 Jeśli widzisz czarne kropki na nosie, to tylko jako pozostałość węgla, które łatwo zmyjesz ciepłą wodą lub chusteczką nawilżającą.

4. Matowi skórę tłustą

Osoby z tłustą skórą powinny wykorzystywać węgiel aktywny na skórę aby znormalizować wydzielanie sebum. Węgiel możesz stosować w postaci maseczki, która pięknie zmatowi i wygładzi skórę. Maski z węglem aktywnym stosuj maksymalnie dwa razy w tygodniu, ponieważ częstsze stosowanie spowoduje wysuszenie skóry!

Węgiel aktywny na skórę

5. Delikatnie złuszcza

Zawiera malutkie pęcherzyki dzięki którym ma tak wspaniałe właściwości chłonne. Pomoc węgla aktywnego to naturalny peeling do skóry! Masz więc pod ręką prawdziwe arcydzieło które zastąpi Ci maseczkę, peeling i serum w jednym! 🙂

Jeśli chcesz stosować węgiel aktywny na skórę jako peeling, możesz go łączyć na wiele sposobów – osobiście polecam Ci wypróbować połączenie:

węgiel aktywny + olej jojoba – dla skóry suchej

   + miód (płynny) – dla skóry wrażliwej

   + olej makadamia – dla skóry dojrzałej

  + olejki eteryczne – dla skóry tłustej

*Uwaga – każdy węgiel mieszaj z wodą aby uzyskać pożądany efekt i konsystencję

 

6. Łagodzi ugryzienia i podrażnienia

Węgiel warto wykorzystać jako środek przyspieszający gojenie ran i ukąszeń. Świetnie sprawdza się na komary, pszczoły, kłujące rośliny ale i ugryzienia przez inne zwierzęta. Węgiel działa detoksykująco (o detoksie skóry poczytasz tu), więc, wyciąga wszystkie toksyny, niwelując przy tym ból i zapobiegając obrzękom.

7. Oczyszcza włosy

Węgiel pomaga głęboko oczyścić włosy, usuwa toksyny i sebum z włosów, co szczególnie wskazane jest dla osób z włosami przetłuszczającymi się. Magiczna sztuczka: dodaj do szamponu jedną tabletkę węgla aktywnego, a Twoje włosy będą 4 razy bardziej oczyszczone, gładkie i nie puszące!! 😀

*Ważne: włosy dokładnie spłucz, aby nie pozostał nigdzie czarny nalot 😀

8. Zmniejsza łupież

Łupież może być spowodowany przez infekcje grzybicze oraz nadmiernym łojotokiem – skóra głowy również może być tłusta. Jak już wiesz, węgiel aktywny działa antybakteryjnie, tak więc sprawdzi się idealnie jako środek przeciwłupieżowy. Co więcej – naturalny środek przeciwłupieżowy! 😀

Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to fakt, że węgiel strasznie wszystko brudzi! 🙂

A Wy kochani stosujecie węgielek? Jakie macie z nim doświadczenia? Dawajcie znać w komentarzu!

 

<

 

 

22 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: