Uroda

Wygodne sposoby na trudne dni – jak radzić sobie podczas miesiączki?

Niewiele jest kobiet, które czują się dobrze podczas miesiączki. Większość skarży się na bóle brzucha, osłabione samopoczucie i poddenerwowanie. Żeby możliwie ułatwić sobie przejście przez tych kilka trudnych dni, warto rozsądnie podejść do kwestii wyboru odpowiedniej bielizny i środków higienicznych.

Jaką bieliznę wybierać podczas tych dni?

Wybór bielizny to bardzo indywidualna kwestia, a mnogość fasonów, które można spotkać w sklepach, tylko potwierdza, jak różne są gusta. Podczas miesiączki, szczególnie dla tych pań, które przechodzą ją ciężko, ważne jest, żeby bielizna była maksymalnie wygodna. Miesiączce często towarzyszy ból brzucha, który dodatkowo nasilać mogą na przykład wpijające się w ciało gumki. Głównie wybór bielizny noszonej podczas miesiączki zależy jednak od używanych środków higienicznych. W przypadku tamponów nie ma to tak wielkiego znaczenia, chyba że mowa o indywidualnie postrzeganej wygodzie. Odpowiedni krój majtek jest jednak ważny w przypadku wyboru podpasek, które znacznie łatwiej wkleić w szeroki pasek materiału, niż fason taki jak stringi.

Przy wyborze bielizny ważny powinien być nie tylko jej krój, ale także i materiał, z którego została uszyta. Bardzo ważne, żeby przepuszczała ona powietrze, dzięki czemu skóra będzie mogła oddychać i nie będzie się zanadto pocić. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób czyszczenia konkretnego materiału – najlepiej, jeśli tak jak naturalne materiały bawełniane, może być ona prana w wysokich temperaturach w pralce automatycznej. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie doprać ewentualne plamy krwi na bieliźnie. Mam sprawdzony sposób jak usuwać plamy z krwi – przede wszystkim należy zrobić to jak najszybciej, zanim krew zaschnie. Najlepiej namoczyć plamę w wodzie z dodatkiem odplamiacza, a następnie wyprać.

Wybór środków higienicznych

Najpopularniejsze środki higieniczne to oczywiście podpaski i tampony, których można używać naprzemiennie. Występują one w różnych rozmiarach, które wybiera się zależnie od intensywności krwawienia. Tampony i podpaski nie są jednak jedynymi środkami, wśród których kobiety mogą wybierać odpowiedni dla siebie. W Polsce od niedawna na popularności zyskują majtki menstruacyjne, które stworzone są tak, aby pochłaniały krew bez konieczności stosowania podpaski, a także kubeczki menstruacyjne wykonywane z silikonu, których aplikacja może przypominać nieco aplikację tamponu, jednak różnią się one od nich faktem, że są wielorazowe.

Czytaj także...

A Ty co o tym sądzisz? :)