WODA UTLENIONA NA TRĄDZIK – TEGO NIE ZNAŁAŚ!

woda utleniona na trądzik

Zapewne wiesz że woda utleniona świetnie odkaża rany, ale oprócz tego posiada szerokie spectrum właściwości. Jak działa woda utleniona na trądzik, a jak na włosy? Zobacz koniecznie!

Woda utleniona właściwości

Pomimo że większość zna wodę utlenioną jako niezbędnik na zadrapania i rany w celu ich odkażenia, to musisz wiedzieć, że woda utleniona jest świetna także na problemy skórne i z włosami. Co więcej, wodę utlenioną można z powodzeniem stosować do czyszczenia pędzli do makijażu, płyn do płukania jamy ustnej czy tonik! Tak! Naprawdę woda utleniona ma tyle właściwości, że spokojnie możesz ją nazwać kosmetykiem wielozadaniowym.

 • woda utleniona to naturalny dezodorant
 • niweluje nieprzyjemny zapach i działa odświeżająco
 • stosowanie wody utlenionej na brodawki pomaga je zmniejszyć
 • nadtlenek wodoru wykorzystuje się w przeziębieniu jako naturalny antyseptyk
 • wybielanie zębów wzmocnisz dzięki wodzie utlenionej

 

 

 

woda utleniona na trądzik

Jak działa woda utleniona na trądzik

Korzystanie z wody utlenionej w przypadku trądziku to jeden z popularniejszych sposobów na zniwelowanie niedoskonałości.

Sam nadtlenek wodoru cudów nie zdziała! Szalenie ważne jest, abyś stosowała w przypadku trądziku wodę utlenioną z preparatami leczniczymi. Sama woda utleniona na trądzik także działa leczniczo, lecz doraźnie.

Proponuję stosować ją miejscowo na dane zmiany trądzikowe, regularnie przez tydzień. Będziesz zszokowana jak woda utleniona wspaniale skórę uzdrawia z trądziku!

 

 

 

 

Woda utleniona na zmiany trądzikowe – jak stosować

Przede wszystkim, nie stosuj większego stężenia wody utlenionej niż 3%! Pamiętaj, że najważniejsze w leczeniu trądziku jest umiejętne dobranie preparatów, a jednym z nich jest woda utleniona. Jednak, żeby woda utleniona była skuteczna na trądzik, musisz ją koniecznie stosować w odpowiedniej proporcji i stężeniu.

Tak więc, najprostszy sposób na zastosowanie wody utlenionej na trądzik to zrobienie roztworu anty trądzikowego. Wystarczy że około 10 kropli wody utlenionej połączyć z 20 kroplami wody mineralnej lub przegotowanej. Po zmieszaniu dwóch płynów, przecieraj skórę trądzikową 2 – 3 razy dziennie.

Inny sposób jak możesz wykorzystać wodę utlenioną na trądzik, to stosować bezpośrednio na zmiany trądzikowe za pomocą patyczka higienicznego. Inaczej pisząc – punktowe stosowanie wody utlenionej na trądzik zastąpi Ci korektor antybakteryjny.

Trzeci, mniej spotykany sposób jak woda utleniona może Ci pomóc w walce z trądzikiem to… dodawanie kilku kropel nadtlenku wodoru do maseczek czy kremów antybakteryjnych. Możesz więc stosować właściwości wody utlenionej samodzielnie w roztworze anty trądzikowym, lub jako dodatek do innych kosmetyków! 🙂

 

 

woda utleniona na trądzik

Ile powinna być stosowana woda utleniona na trądzik

To wszystko zależy od tego jaki masz stopień nasilenia zmian trądzikowych. Pamiętaj także, że całkiem inaczej jest stosować wodę utlenioną na pojedyncze niedoskonałości, a wtedy, gdy masz zdiagnozowany trądzik.

Pojedyncze zmiany trądzikowe możesz traktować tylko roztworem antybakteryjnym. Ponieważ woda utleniona działa antybakteryjnie, antyseptycznie i odkażająco – w zupełności taki specyfik pomoże Ci zniwelować niedoskonałości. Pojedyncze zmiany najczęściej już po dwóch dniach zaczynają znikać, jeżeli chodzi o trądzik – sprawa jest bardziej skomplikowana. Może być tak że mimo że woda utleniona będzie działać anty trądzikowo, to Twoja dieta i styl życia spowodują, że trądzik dalej będzie aktywny.

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że moje sposoby wykorzystania wody utlenionej na trądzik przypadną Ci do gustu. Napisz w komentarzu jakie Ty masz sposoby na trądzik i wodę utlenioną! Czekam z niecierpliwością 🙂

Buziaki

Marta

 

 

5 komentarzy

 1. No tak, nie słyszałam nigdy o tym

  1. to cieszę się że już wiesz jaka dobra jest woda utleniona na trądzik 🙂

 2. Ja polecam wodę utlenioną połączyć z mąką ziemniaczaną i na 20min najlepszy efekt matujący ?

  1. dzięki kochana nie znałam tego! na pewno spróbuję 🙂

 3. Uwielbiam wodę utlenioną bo bardzo dobrze oczyszcza skórę i można ją stosować z octem polecam bardzo na przebarwienia!

A Ty co o tym sądzisz? :)