Life Style

Vitafon – czyli jak leczy wibrokaustyka

Wibrokaustyka nie jest tak popularna jak inne terapie medyczne, mimo to, jest skutecznym sposobem leczenia wielu schorzeń, jak np. choroby stawów, ostroga piętowa, obrzęki limfatyczne itp. Zobacz co to jest Vitafon i o co dokładnie z nim chodzi!

Vitafon – jak działa urządzenie

Vitafon to specjalne urządzenie, które oddziałuje na tkanki za pomocą tzw. fali wibrokaustycznej. Fala ta, ma na celu pobudzać, stymulować i wzmacniać dany układ organizmu, lub, leczyć jednostkę chorobową. Fala wibrokaustyczna jest rozprowadzana za pomocą specjalnych wibrofonów, umieszczonych w materacu. Zaprojektowanie materaca jest bardzo logiczne – przy jego użyciu kładzie się energię fali na te partie, które szczególnie wymagają mikrowibracji. W urządzeniu Vitafon masz do wyboru kilka obszarów oddziaływania, które są dla ułatwienia, zaznaczone na wibrofonach odpowiednimi kolorami:

Obszar – szyja – kolor biały

Odcinek – lędźwiowy, kręgosłup, wątroba – kolor żółty

Nerki – kolor zielony

vitafon

Vitafon ma bezpośredni kontakt z danym obszarem ciała, a to powoduje wspomnianą mikrowibrację o zmiennej częstotliwości. Ważne jest to, że częstotliwości są zmienne, zgodnie z danym programem, ponieważ udowodniono, że takie okresowe oddziaływanie jest efektywniejsze od ciągłej jednostajnej wibracji. Czyli kochana, każdy obszar, jaki byś chciała poddać fonowaniu, wymaga różnej mocy mikrowibracji.

Vitafon – wskazania do stosowania

Ze względu na działanie terapeutyczne, wskazań do mikrowibracji jest bardzo dużo. Osobiście z powodzeniem stosowałam przez miesiąc falę wibrokaustyczną na problemy z nerkami, o których już niejednokrotnie wspominałam na moim fanpage 🙂 Normalizacja pracy nerek, wątroby, kręgosłupa, układu krążenia – to tylko jedne z wielu zalet stosowania Vitafon’u. Urządzenie możesz stosować w takim przypadku jak:

 • Zapalenie nerek
  Oparzenia i odmrożenia
  Zapalenie i zwyrodnienie, urazy i ból stawów – (dodatkowo stosujemy podwójne przetworniki)
  Ostroga piętowa ( dodatkowo stosujemy podwójne przetworniki)
  Dna moczanowa ( dodatkowo stosujemy podwójne przetworniki)
  Ból pleców, zapalenie korzonków nerwowych
  Przepuklina kręgosłupa
  Nadciśnienie
  Zaburzenia krążenia
  Obrzęki i zastoje limfatyczne
  Jaskra
  Zapalenie zatok
  Urazy kręgosłupa, szwy pooperacyjne

vitafon

Vitafon – metodyka zabiegu

Co ciekawe, możesz wykonywać nawet 3 razy dziennie fonowanie organizmu. Oczywiście istotą jest oddziaływanie urządzenia zgodnie ze wskazaniami, jeśli masz kurację przepisaną przez lekarza, dobrze jest trzymać się reguły:

wibrowanie przez 40-60 minut po przyjęciu tabletek, przez 5-15 minut od zastrzyku i przez 2-4 godziny od nałożenia maści.

 

W innym przypadku, np. gdy chcesz wzmocnić swoją odporność, możesz korzystać z Vitafonu przed snem. Pamiętaj, żeby zawsze zaczynać od małych dawek czasowych, sukcesywnie przechodząc do większych w kolejnych fonowaniach. Lepiej żebyś zrobiła kilka krótkich zabiegów w ciągu dnia, niż jeden długi. Jeden zabieg nie powinien być dłuższy niż 50 min, a wszystkie zabiegi w ciągu dnia nie powinny przekraczać dwóch godzin.

vitafon

Ogólna kuracja za pomocą urządzenia Vitafon trwa dwa tygodnie, ale przy zaostrzonych zmianach, może się wydłużyć nawet do 2 – 3 miesięcy. Każdy przypadek jest na tyle indywidualny, że trudno wskazać jeden okres poddania się terapii 🙂

Co odczuwasz podczas wibracji? Najczęściej…niewiele 🙂 możesz czuć lekkie wibrowanie i ciepło rozchodzące się w tkankach, ale absolutnie nie masz się czego obawiać – zabieg jest w zupełności bezpieczny, podczas którego poprawia się nie tylko Twoje zdrowie, ale i samopoczucie 🙂

Pamiętaj o przeciwwskazaniach do zabiegu – 
ciąża, nowotwory złośliwe, gorączka, 
zakrzepowe zapalenie żył, 
ostre choroby zakaźne i miażdżyca.

vitafon

Vitafon – na lepsze zdrowie

Kochana, Vitafon ponad to wszystko, świetnie niweluje stres i zmęczenie, więc jest uniwersalnym narzędziem do poprawy stanu jakości naszego życia 🙂 Zmniejszając napięcie mięśniowe, zwiększa się nasze odprężenie. Z powodzeniem możesz stosować Vitafon w problemach ze snem albo nadpobudliwością 🙂 😀 Osobiście uważam że to świetny prezent dla rodziców albo dziadków, którzy jak wiadomo, mają więcej dolegliwości lub schorzeń wskazanych do leczenia jak np. bolące stawy. Moja Mama z powodzeniem stosowała przez ostatni miesiąc Vitafon na rwę kulszową, która jej od dawna dolega, ból zmniejszył się w tak znacznym stopniu że częściej się uśmiecha 🙂 Niedługo Dzień Matki, może warto pomyśleć o zdrowotnym prezencie? 🙂

Gdzie kupić urządzenie? Na oficjalnej stronie Vitafon, gdzie masz aż 60 dniową gwarancję zwrotu 🙂

No i na koniec, warto wspomnieć o badaniach które wykazują niezwykłą skuteczność urządzenia. Jedne z nich, wykazały że “stosowanie terapii wibroakutycznej, u chorych po operacyjnym leczeniu choroby Dupuytrena, znacznie zmniejszyło dolegliwości bólowe (o ponad 70% w każdej grupie)”
Fizjoterapia Polska” w nr 4/ 2012 r Volumen 12
Magdalena Stępień, Paweł Piątkowski oraz Robert Rokicki

Jeśli nie znasz jeszcze tego urządzenia, zachęcam do zapoznania a przede wszystkim – przetestowania, to Cię nic nie kosztuje, a możesz zyskać lepsze samopoczucie i oczywiście zdrowie 🙂 Daj znać w komentarzu czy znasz Vitafon :)!

Buziaki!

 

Czytaj także...

2 Comments

 1. Ciekawe urządzenie, naprawdę działa ? 😀

  1. Sekrety Piekna says:

   tak, vitafon jak najbardziej jest skuteczny, jeśli tylko stosujemy go sukcesywnie 🙂

A Ty co o tym sądzisz? :)