6 POMYSŁÓW JAK PRZETRWAĆ KORONAWIRUSA W DOMU

Jak sobie poradzić w tych trudnych czasach i jak przetrwać koronawirusa? Zobacz moje proste sposoby które pozwolą Ci zmniejszyć stres i lęki związane z koronawirusem 🙂 Zapraszam na wpis!

Epidemia koronawirusa

Tak naprawdę do epidemii jaka właśnie panuje na całym świecie, a także w Polsce nie można się przygotować. Koronawirus zaskoczył wszystkich, i jedyne co w tym momencie możesz a wręcz powinnaś zrobić to zadbać o swoje zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Na moim instagramie wspominałam, jak rzadko mówi się o tym, że przez epidemię koronawirusa wiele osób popadnie w depresję, załamania nerwowe. Ważne jest, żeby możliwie jak najczęściej dbać o równowagę wewnętrzną.

Szczególnie epidemia wymaga od nas skupienia się na zdrowiu.

Sposoby jak przetrwać koronawirusa, są sposobami które możesz praktykować zawsze.

Jestem przekonana że większość z nich znasz 🙂 Jednak są one niezwykle pomoce właśnie teraz – w dobie koronawirusa!

 

przetrwać koronawirusa

Sposoby jak przetrwać koronawirusa

 

 1. Czytaj książki / oglądaj filmy – zajmij czymś głowę

  Bardzo skuteczny sposób na odciągnięcie umysłu od wiadomości na temat koronawirusa to zajęcie czymś głowy. Nie znam lepszego sposobu niż czytanie książek! Jeżeli książka jest wciągająca, skupiasz i pochłaniasz się całkowicie na historii a nie na epidemii koronawirusa. Jako nałogowy książkoholik. szczerze polecam Ci ten sposób jako przetrwanie koronawirusa. Jeśli nie lubisz czytać, możesz się zająć oglądaniem ulubionych filmów i seriali, wiesz dobrze jak to wciąga!

 2. Idź na spacer z psem / do lasu

  Najlepszy sposób na oczyszczenie umysłu to otoczenie natury i towarzystwo zwierząt. Mimo ciężkiej sytuacji w kraju, spacer do lasu to jedna z lepszych czynności by przetrwać koronawirusa. Od razu zaznaczam, że na spacery i z psem masz prawo wychodzić!!

  Nie zaleca się wychodzenia w większym gronie, ze znajomymi. Natomiast sama jak najbardziej możesz iść na spacer. Jest to wręcz wskazane dla zdrowia psychicznego, o czym Minister Zdrowia wspominał 🙂
  Postaraj się każdego dnia wyjść chociaż na 10 minut “odświeżyć głowę”.

 3. Porozmawiaj przez telefon z przyjaciółką

  Nic tak dobrze nie robi jak rozmowa z bliskimi. Pamiętaj że internet i telefon działa, nie siedź sama ze swoimi myślami tylko się z nimi podziel. Niestety izolacja społeczna powoduje że ludzie zaczynają się w sobie zamykać, a to jest zły sposób na przetrwanie koronawirusa. Zamiast się zamartwiać jak to będzie, pogadaj o tym z kimś kto Cię rozumie.

  JAK PRZETRWAĆ KORONAWIRUSA

 4. Posprzątaj dom / pokój

  Chyba nie trzeba tu nic dodawać, nadmiar czasu wolnego spożytkuj na zrobienie porządków, których nigdy wcześniej zrobić nie mogłaś / nie chciałaś lub nie miałaś czasu. Nie tylko będziesz mieć poczucie że w końcu wykonałaś brudną robotę, ale i przyjemniej będzie Ci się mieszkać. A komfort psychiczny w dobie koronawirusa jest niezwykle ważny.  Dodatkowo, będziesz mieć już posprzątany dom na święta Wielkanocne 🙂

 5. Naucz się czegoś nowego np. gotowania nowych potraw / słówek / szycia itp.

  Epidemia powoduje, że większość osób ma więcej wolnego czasu. Wykorzystaj go dobrze, na to co lubisz! Jeśli chcesz, możesz nauczyć się czegoś nowego – będziesz mieć poczucie, że czas w domu nie został zmarnowany. Wszystko zależy od Twoich pomysłów i tego co byś chciała robić – możesz się nauczyć nowych słówek, gotowania nowej kuchni, szycia, malowania, kaligrafii – naprawdę możliwości jest wiele 🙂 Dzięki temu, że będziesz robić coś kreatywnego, chociaż na chwilę zapomnisz o trudnej sytuacji w kraju i na świecie

 6. Ćwicz w domu

  To ostatnie, mało zaskakujące 😀 Większość z nas kiedyś ćwiczyła w domu, a wiele pewnie dalej to robi, dlatego też sposób na przetrwanie kwarantanny w postaci ćwiczeń jest dość neutralny. Jeśli robiłaś to wcześniej, nic się nie zmienia 🙂 Jeśli nie, i chodziłaś na siłownię tak jak ja – cóż, jedyne co nam zostaje to zaprzyjaźnić się z ćwiczeniami w domu.

  Osobiście ćwiczę zdecydowanie rzadziej, gdyż byłam przyzwyczajona do trybu siłowni. W domu jest mi się bardzo ciężko zmobilizować, ale myślę że to kwestia nawyku.
  Jest tak dużo filmików na Youtube z fitnessem, że można sobie urozmaicić ćwiczenia. Jeśli masz jakieś do polecenia, dawaj znać w komentarzu! 🙂

 

 

Jakie są Twoje propozycje na przetrwanie koronawirusa których nie ma wyżej? Daj koniecznie znać w komentarzu jestem bardzo ciekawa czy coś mogę dodać do listy!

 

Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie znajdziesz tu we wpisie

Dużo zdrowia dla CIEBIE!

Buziaki

Marta

5 komentarzy

 1. polecam czytanie książek fajne się można oderwać od tego wszystkiego

 2. A u mnie świetnie sprawdza się bieganie teraz już można ?

 3. Joanna Trzepaczyńska

  30/03/2020 at 10:51

  Ja teraz często rozmawiam z rodziną, wymieniamy się opiniami na różne tematy, z mężem gram w planszówki. Spędzam dużo czasu na balkonie który na szczęście mam, czytam tam książki i oglądam ulubione seriale 🙂 na tablet ściągnęłam grę o gotowaniu i spędzam przy niej nieco czasu. A poza tym wszystkim chodzę do pracy niestety ponieważ pracuje w sklepie, trochę mi ta praca pomaga bo nie spędzam całego tego czasu w domu ale ile to jeszcze potrwa kto wie.

  1. dzięki Asia za komentarz, z tego co piszesz to całkiem miło spędzasz kwarantannę! Jakie planszówki macie? Ja w tym temacie jestem laikiem i znam tylko monopol 🙂 Dużo zdrowia!

 4. polecam mój sposób czyli kolorowanie mandali jest bardzo zajmujący i relaksujący <3 a wiele do niego nie trzeba!

A Ty co o tym sądzisz? :)