Szczoteczka soniczna Oral B do zębów – czy warto kupić ?

Dlaczego szczoteczka soniczna Oral B jest lepsza od zwykłej szczoteczki? Czy opłaca się stosować szczoteczkę soniczną? Zapraszam na wpis!

 

Wierzcie lub nie, tak naprawdę nigdy wcześniej nie stosowałam szczoteczki sonicznej!! Zawsze wydawało mi się że zwykła szczoteczka do zębów jest wystarczająco dobra, co niestety okazało się błędnym myśleniem. Szczególnie gdy masz podobnie jak ja – wrażliwe zęby i dziąsła. Szczerze pisząc, dopiero drugie leczenie kanałowe tego samego zęba i ból związany ze stanem zapalnym w kości spowodował, że zaczęłam się interesować większą higieną moich zębów.

Zdaję sobie sprawę że gdybym od dawna stosowała szczoteczkę soniczną do zębów, uniknęłabym kolejnego leczenia kanałowego.

No cóż, lepiej późno niż wcale, i już na samym początku chcę Ci napisać że na zdrowiu się nie oszczędza.

oral B

 

Szczoteczka soniczna Oral B Pulsonic zalety:

 • Kontrola siły nacisku
  stosując szczoteczkę soniczną kontrolujesz siłę nacisku (3 tryby) a to przekłada się na zdrowe dziąsła i przede wszystkim – mniejszą wrażliwość zębów! To właśnie zbyt mocne szczotkowanie zwiększa dyskomfort związany z nadwrażliwością zębów
  Tryb czyszczenia dedykowany dla wrażliwych zębów
  ten tryb ograniczna zbyt szybkie i intensywnie wibrowanie włosia, dbając w ten sposób o Twoje zęby. W zwykłej szczoteczce tego nie ma 🙂
 • Precyzyjny projekt główki szczoteczki
  Gdy porównasz zwykłą szczoteczkę do szczoteczki sonicznej Oral B, zauważysz, że ta druga ma znacznie mniejszą główkę – opracowaną tak, aby dokładnie czyścić każdy ząb i przestrzeń międzyzębową.
 • Szczoteczka soniczna ma technologię 3 D
   w szczoteczce masz do wyboru aż 3 rodzaje tryby czyszczenia:
  czyszczenia codziennego, delikatnego oczyszczenia (polecam szczególnie dla takich wrażliwców jak ja :)) oraz tryb wybielania.
 • Timer – odlicza zalecane dwie minuty mycia zębówszczoteczka Oral B

Oral B Pulsonic – moje wrażenia

Pierwszy kontakt ze szczoteczką soniczną miałam bardzo ostrożny. Podobnie jak z kosmetykami, tak i tutaj podchodziłam z rezerwą do korzyści płynących ze stosowania szczoteczki sonicznej. Muszę przyznać, że użytkowanie Oral B Pulsonic zaskoczyło mnie bardziej niż pozytywnie. Szczoteczka jest niezwykle przyjazna i przyjemna w stosowaniu, dokładnie czyści obszar zębów i co więcej – ma funkcję wybielania!

Więcej o technicznych szczegółach dowiesz się u źródła – Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200

Na początku – przy pierwszym stosowaniu ze względu na wrażliwość zębów czułam lekkie mrowienie ale minęło ono przy 3 myciu zębów. Drgania szczoteczki są jak by takim masażem dla dziąseł, co powoduje ich wzmocnienie i w moim przypadku, brak krwawienia (co przy zwykłej szczoteczce miało miejsce czasami). Jeżeli będziesz mieć podobną sytuację – zacznij od trybu delikatnego oczyszczania 🙂

szczoteczki sonicznej

Po kilku tygodniach stosowania nie tylko mam mniejszy dyskomfort z wrażliwością dziąseł, które wydaje mi się że są jak by chronione przez szczoteczkę soniczną, ale też mam mniej kamienia i przebarwień na zębach. Włókna szczoteczki same wskazują kiedy głowicę należy wymienić! 😀 Dzieje się dopiero gdy całkowicie zblakną (według producenta co trzy miesiące). Sam komfort użytkowania Oral B bardzo mi się podoba, szczoteczka cicho pracuje, bateria jest wytrzymała a cały gabaryt nie przekracza wielkości zwykłej szczoteczki.

szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna Oral B vs szczoteczka zwykła

Tak naprawdę różnica między szczoteczką soniczną a tą zwykłą jest zasadnicza – zdrowsze zęby 🙂

Nie bez powodu dentyści najczęściej zalecają do stosowania szczoteczkę soniczną Oral B. Precyzja czyszczenia szczelin międzyzębowych i powierzchni zębów daje  gwarancję dobrej kondycji uzębienia. Tak jak wspomniałam – mam wrażliwe zęby od dzieciństwa i przy szczoteczce sonicznej nie czuję tego nigdy! Mogę normalnie jeść zimne lody, pić schłodzone napoje nie odczuwając bólu.

Kolejna zaleta to tryby czyszczenia – czego w zwykłej szczoteczce sonicznej nie ma. Jeżeli chcesz mieć zdrowy uśmiech to zdecydowanie szybciej osiągniesz go ze szczoteczką soniczną Oral B niż ze zwykłą szczoteczką.

 

szczoteczka soniczna Oral B

 

Zdecydowanie więcej korzyści dla zdrowia przyniesie Ci stosowanie szczoteczki sonicznej. Szczoteczka jest tak naprawdę “nie do zdarcia” a jedyne co musisz wymieniać to końcówki co 3 miesiące. Gdy przeliczysz to na koszta, szczoteczka soniczna wychodzi taniej niż zmiana szczoteczek co miesiąc :). Kolejny argument to zdrowe zęby u dzieci – dzięki stosowaniu szczoteczki sonicznej od małego, zadbasz o to, aby próchnica się nie rozwijała u dziecka.

 

Daj proszę znać w komentarzu czy używasz szczoteczki sonicznej? 🙂 Jeśli tak to jakie masz doświadczenia i co byś chciała jeszcze wiedzieć a ten temat? Czekam na Twoją opinię kochana!

Buziaki!

Marta

2 komentarze

 1. długo sie nie moglam przekonać do szczoteczki sonicznej bo wydawało mi się że się nie oplaca jej kupowac ale zmieniłam zdanie odkad mi dentyste nakazał! ja stosowac :/ jestem zadowolona bo swietnie kamien nazebny usuwa

  1. Paulina, dużo osób myśli tak jak Ty – naprawdę warto jednak poczytać i przekonać się że szczoteczka soniczna jest o wiele dokładniejsza od zwykłej 🙂

A Ty co o tym sądzisz? :)