Uroda

Sposoby na wrastające włoski – jak usunąć wrastanie włosków po depilacji

Wrastanie włosków jest niesamowicie powszechny u kobiet które golą nogi 🙂 Niektóre z nas mogą mieć większe tendencje do wrastania włosków, ale tak naprawdę nie ma tu reguły. Jakie są sposoby na wrastające włoski po depilacji? Zapraszam na wpis!

 

Dlaczego po depilacji wrastają włoski

Powód wrastania włosków jest całkiem prozaiczny! Najczęściej jest to spowodowane… zbyt grubym naskórkiem – inaczej, szorstką i grubą skórą, przez którą cienka łodyga włosa nie może się przebić. Tym sposobem, włosek zamiast rosnąć naturalnie do góry, wrasta w skórę. Czasami takiemu wrastaniu może towarzyszyć swędzenie (np. u mnie tak jest), lub stan zapalny.

Jednak wrastające włoski bardzo łatwo rozpoznać i zauważyć, a jeśli ich nie “odczuwasz”, to z pewnością będą widoczne na skórze. Tendencja do wrastania włosków może być tymczasowa, lub długotrwała – wszystko zależy od sposobu depilacji i pielęgnacji ciała. Jeżeli nie wykonujesz peelingów ciała, np. z kawy to skóra będzie się samoistnie gorzej złuszczać.

Dodatkowo, gdy nie stosujesz balsamów do ciała – skóra będzie się robić sucha i coraz grubsza.

Uwaga!

Nie usuwaj sama wrastających włosków np. pęsetą! Takim sposobem możesz nie tylko zrobić blizny na skórze, ale dodatkowo nabawić się zakażenia. Sposoby na wrastające włoski są o wiele łatwiejsze!

wrastające włoski

Sposoby na wrastające włoski

  • Peeling ciała na gładką skórę
    Tak naprawdę peelingowanie ciała to najlepszy sposób na wrastanie włosków po depilacji, ponieważ złuszczasz martwy naskórek. To przez niego włoski z mieszka nie mogą się przebić, bo są zbyt osłabione. To powoduje odwrócenie ich i wrastanie. Jeśli już cierpisz na wrastanie włosków, to również zacznij robić peeling ciała, zobaczysz jak szybko! włoski powrócą do normalnego wrastania. To znaczy do następnej depilacji 😀
  • Jednorazowe! użycie maszynek do golenia – to jest w zasadzie oczywiste, ale wiem, że dużo dziewczyn maszynki wykorzystuje na kilka razy. Pomijając że to niehigieniczne, to stępione maszynki łatwiej będą zacinać włoski i powodować wrastające włoski
  • Golenie nóg z kremem do golenia np. łagodzącym lub zapobiegającym wrastaniu włosków.
  • Depilacja laserowa – jest to ostatnia możliwość na wrastające włoski, która nie należy do najtańszych, ale jest bardzo skuteczna. Niemniej, możesz także spróbować innych metod depilacji, a w ostateczności zdecydować się na depilację laserową.

wrastanie włosków

Sposoby na wrastające włoski – jak im zapobiegać

Częstym błędem dziewczyn jest to, że golą nogi ” na szybko”. Nigdy! nie rób depilacji na sucho – to jest pierwszy sposób na wrastanie włosków których przecież nie chcemy. Polecam stosować do golenia kremy zmiękczające włoski, z regularnym wykonywaniem peelingu 2 dni przed depilacją.

Preparaty na wrastające włoski powinny zawierać – mocznik, aloes, alantoina, pantenol, rumianek. Możesz stosować także kremy z kwasami ale najlepiej przed depilacją, a nie w trakcie – ponieważ mogą powodować podrażnienie.

Co ważne, na wrastanie włosków mogą narzekać tak samo Panowie jak i Panie. Nie ma uwarunkowań dotyczących tego kto najczęściej ma wrastające włoski. Natomiast z pewnością brak ogólnej higieny – niedostateczna pielęgnacja skóry będzie czynnikiem zapalnym wrastania włosków.

Wymiana maszynek po każdym goleniu, czasem zmiana metody depilacji – np. z golarki na maszynkę może również pomóc. Ja osobiście zauważyłam, że najwięcej wrastających włosków miałam po depilatorze. Jestem ciekawa jak to u Ciebie wygląda – jakie znasz sposoby na wrastające włoski?

Daj znać w komentarzu!

Aha, i serdecznie zapraszam na mój instagram @martapardyak 🙂

Ściskam mocno!

Marta

Czytaj także...

A Ty co o tym sądzisz? :)