Peeling kawitacyjny – co to jest kawitacja i jakie ma efekty

peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny, to oprócz kwasów AHA, najpopularniejszy peeling w gabinecie kosmetycznym. Taki mały, a tyle może! 😀 Masz skórę tłustą z zaskórnikami? A może narzekasz na zmarszczki i worki pod oczami? Przebarwienia to Twoje drugie imię? Mam na to jedną radę – kawitacja! 😀 Zobacz jakie są właściwości peelingu kawitacyjnego i jakie ma działanie peeling kawitacyjny 🙂 Uwierz, efekty peelingu kawitacyjnego zaskoczyły nie tylko mnie 😀 No to czytaj!


Peeling kawitacyjny – co to jest

Peeling kawitacyjny wykorzystuje do pracy falę utradźwiękową, która, w połączeniu z wodą, tworzy nad powierzchnią skóry tzw. proces kawitacji. Kawitacja to nic innego jak rozbijanie pęcherzyków wody nad skórą, która to rozpylana nad skórą pod wpływem działania prądu, tworzy proces mikro oczyszczania i eksfoliacji.

Dlatego też, peeling kawitacyjny od razu działa antybakteryjnie, normalizująco i dotleniająco!

 

Usuwając zbędne – martwe komórki naskórka, peeling pozwala przygotować skórę na dalsze etapy pielęgnacji. I tak, serum zastosowane po peelingu kawitacyjnym o wiele lepiej się wchłonie niż serum aplikowane bez peelingu. Po prostu, martwa warstwa naskórka zawsze będzie w jakimś stopniu tworzyć barierę dla tych dobrych składników.

kawitacja

Właściwości peelingu kawitacyjnego

Przede wszystkim dlatego, że jest zawsze pomocny, do każdego rodzaju cery! Pomoże Ci na przebarwienia, zmarszczki, zaskórniki!! wrrr, a także rozszerzone pory i nierówny koloryt skóry. Jeśli masz blizny potrądzikowe, które są Twoją zmorą, nie martw się – peeling kawitacyjny zajmie się spłyceniem blizn 🙂 Osobiście, uwielbiam właściwości peelingu. Kawitacja jest jest bezpieczna, działa na zasadzie mikrozłuszczania, które pięknie wygładza i rewitalizuje skórę.

peeling kawitacyjny

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Przebarwienia i nierówny koloryt skóry
Blizny – po trądziku, po operacjach, rozstępy
Zmarszczki – i te mimiczne, i te głębokie
Zaskórniki, grudki, krostki
Skóra palacza
Skóra wrażliwa – poprawia mikrokążenie!
Skóra szara, ziemista, zanieczyszczona

Peeling kawitacyjny działanie

Wykorzystanie peelingu kawitacyjnego w kosmetyce, to jedno z prostszych zadań stojącymi przed kosmetyczkami. Do zabiegu potrzebny Ci tylko aparat peelingu kawitacyjnego i woda, lub – jak ktoś woli woda różana 😀 woda termalna, lub tonik. Jeśli wybierzesz wodę, niech to będzie woda mineralna lub destylowana. Zabieg trwa 10 minut, jest bezbolesny i efektywny 🙂

Przed uruchomieniem peelingu, zwilżasz całą twarz danym lotionem – np. wodą różaną. Włączasz aparat, ustawiasz wybrany poziom (zawsze zaczynamy od małego stopnia natężenia prądu) i zaczynasz delikatnie posuwać szpatułkę po skórze, od dołu do góry, i od środka na zewnątrz.HUDA beauty Image Banner 640 x 360

Ważne: skóra musi być absolutnie dobrze zwilżona, więc czynność tą powtarzasz co najmniej kilkakrotnie.

Szpatułki starasz się nie odrywać, powinnaś wykonywać ruch posuwisty np. przez całą brodę, kolejno policzki itp. Z doświadczenia wiem, że niektóre dziewczyny za bardzo się spieszą z wykonywaniem kawitacji.

Nie ma tu takiej potrzeby, dlatego że kawitacja zachodzi spokojnie rozbijając pęcherzyki wody nad skórą. Gdy skóra jest bardzo zanieczyszczona, możesz wydłużyć czas do 15 minut.

Po skończonej pracy, nie ma potrzeby dezynfekować skóry. Od razu przechodzisz do aplikowania maski lub serum, które to wspaniale się wchłoną po takim złuszczaniu 🙂

właściwości peelingu kawitacyjnego

Efekty peelingu kawitacyjnego na skórę:

Odżywia i nawilża skórę
Dodaje blasku i witalności
Zwęża rozszerzone pory
Niweluje powierzchowne zaskórniki
Wspomaga leczenie trądziku (wyjątek: ropowiczy)
Wspomaga kuracje kwasami
Wyrównuje koloryt skóry
Zmniejsza zmarszczki, spowalnia ich pogłębianie
Utrzymuje skórę w dobrej elastyczności
Dba o prawidłową gospodarkę wodno lipidową, zapobiegając utracie wody
Przygotowuje skórę do wchłaniania składników aktywnych
Usprawnia mikro – cyrkulację skóry, zmniejszając naczynka i rumień
Zwiększa odporność skóry

No i jak kochana, jak Ci się podobają właściwości peelingu kawitacyjnego? 😀 Działanie peeling kawitacyjny ma naprawdę znakomite, wystarczy że zaufasz procesowi kawitacji a ono zrobi robotę 🙂 Już po jednym zabiegu widać świetne efekty na skórze 🙂 Daj znać czy miałaś okazję na sobie sprawdzić efekty peelingu kawitacyjnego 😀

Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię 🙂

Buziak!

3 komentarze

  1. Dla mnie peeling kawitacyjny jest niezastąpiony na zaskórniki i trądzik 😉 uwielbiam i często w domu sobie robię 😉

    1. super, też bardzo lubię peeling kawitacyjny a jaki masz? 😀

  2. witam, czy efekt jest tak samo dobry jak peeling wykonany w salonie kosmetycznym? za ile i gdzie kupiłaś to urządzenie?

A Ty co o tym sądzisz? :)

%d bloggers like this: