KONTUROWANIE twarzy – jak konturować i rozjaśniać twarz?

konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy krok po kroku – jak to robić? 🙂 Jednak pamiętajcie, że konturowanie powinno być lekkie, płynne i niewidoczne. Istnieje tysiące filmików pokazujących jak konturować twarz, niestety większość z nich pokazuje jak stworzyć maskę a nie podkreślić naturalne piękno kobiety.

Jak robić konturowanie twarzy

Technika konturowania twarzy powinna być niewidoczna, ale efekt konturowania – jak najbardziej. Co jest tym efektem? Oczywiście naturalnie wyrzeźbiona twarz za pomocą odpowiedniego bronzera/rozjaśniacza itp. Konturowanie twarzy to tak naprawdę dwie czynności:

Przyciemnianie – ukrywamy mankamenty skóry, wyszczuplamy, korygujemy. To co chcemy ukryć, ma być zawsze pokryte ciemniejszymi kolorami

Rozjaśnianie – ma nadać nam promienny wygląd, pokazać blask i dobrą kondycję skóry. Najczęściej rozjaśniamy środek twarzy za pomocą rozświetlaczy w kamieniu, w płynie lub korektorów.

konturowanie twarzy

KONTUROWANIE TWARZY – jak konturować twarz krok po kroku

Zacznij od podkładu

Korzystanie z podkładu zapewni Ci taki sam kolor jak skóra, wyrówna jej koloryt  i do tego wszystkiego stanowi podstawę do zbudowania odpowiednich konturów. Konturowanie bez uprzedniego nałożenia podkładu jest trudniejsze, ponieważ skóra ma tendencję do nierównego kolorytu. Twoja twarz może się za bardzo odznaczać bez podkładu, będzie źle wyprofilowana itp. Dlatego – pierwsze co to przygotowanie skóry podkładem! Zobacz co sądzę o dwóch najpopularniejszych podkładach do makijażu:

Estee Lauder Double Wear
Catrice hd liquid coverage

Przyciemnianie – bronzery do twarzy

Wybierz bronzer, który jest 1-2 odcieni głębszy niż Twój odcień skóry. Brązujemy różne miejsca na twarzy, więc wybranie odpowiedniego bronzera  jest podstawą! Bronzer nakładamy pod kości policzkowe, wzdłuż linii włosów i szczęki.

Ważne jest również, jaki masz kształt twarzy – generalnie, użycie bronzera ma na celu ukrycie niedoskonałości skóry.

 

Zobacz przykładowe konturowanie twarzy widać poniżej: ciemniejsze partie to te, które powinnaś pokryć bronzerem. Jaśniejsze elementy to partie twarzy jakie należy rozjaśnić. Pamiętaj, że w konturowaniu musi być zachowana proporcja –

jak konturować twarz krok po kroku

Rozświetlanie – rozświetlacze do twarzy 

Konturowanie twarzy to nie tylko przyciemnianie, ale gra pomiędzy partiami ciemniejszymi a jaśniejszymi. Czy wiesz jak nakładać rozświetlacz w kamieniu ? Zdecydowanie jest to najtrudniejszy etap konturowania twarzy. Musisz zadbać nie tylko o odpowiednie pędzle i światło ale też wyczucie ile tego rozświetlacza nałożyć.

Na szczęście, masz aż kilka obszarów gdzie rozświetlacz zdaje egzamin, w każdym z nim jednak należy bardzo dokładnie blendować produkt. I tak, rozświetlacz do twarzy nakładamy na: partie pod oczami, środek czoła, nosa i brody. Przegub kupidyna – miejsce nad górną wargą, bruzdy nosowo – wargowe

Niezwykle istotne jest, aby rozświetlanie twarzy następowało po! aplikacji bronzera (ewentualnie różu). Jeśli nałożysz rozświetlacz przed bronzerem, to nakładając ten drugi produkt zniwelujesz piękny efekt wygładzenia i rozświetlenia skóry.

Blendowanie

Odpowiednią gąbeczką lub pędzelkiem rozetrzyj linie tak aby wtopiły się pięknie w kontur twarzy! Wtapiaj bronzer okrężnymi ruchami, aby absolutnie nie było widać żadnych przejść na skórze!

konturowanie twarzy

Podkreślenie kości policzkowych

 

Kości policzkowe podkreślamy różem, który aplikujemy skośnym pędzelkiem nad linię bronzera. Jeśli Twoja twarz nie będzie po 4  kroku zmatowiona, nałóż puder i dopiero potem róż!

Konturowanie twarzy – wskazówki jak konturować twarz?

  1. Jasne kolory – rozświetlacze powinny być bardziej wyeksponowane, a ciemne powinny „robić tył”. Jasnym podkreślamy, ciemnym ukrywamy!
  2. Produkty proszkowe dają bardziej naturalny wygląd niż matowe
  3. Produkty kremowe dają bardziej świeży i promienny wygląd
  4. Blendowanie powinno odbywać się na zewnątrz i do góry
  5. Najlepiej wykonywać konturowanie w świetle dziennym, wtedy najlepiej widzimy czy twarz będzie o jednolitym kolorycie, a nie ze smugami
  6. Zainwestuj w dobre pędzle! Efekt będzie warty ceny!

Konturowanie twarzy, podobnie jak makijaż oka czy ust – wymaga praktyki. Mimo że na początku rozświetlacze w kamieniu mogą sprawiać problem, czy też odpowiedni dobór pędzli do konturowania, warto żebyś się tego nauczyła! Za pomocą konturowania twarzy możesz naprawdę wspaniale uwydatnić swoje najlepsze atuty a ukryć mankamenty urody. Nie wiem czy wiesz, że konturowanie twarzy stało się takie modne dzięki… Kim Kardiashan!

Dziewczyny jakie wy macie sposoby na konturowanie twarzy? Jakie macie sztuczki albo ulubione preparaty? Dajcie znać w komentarzach! 😀

 

A Ty co o tym sądzisz? :)