Kongres Kosmetyczny LNE 2016 – relacja

 

Czy jest wydarzenie na którym powinna być każda szanowana kosmetyczka? TAK! Kongres LNE to wydarzenie, którego nie trzeba w branży przedstawiać. Dwa dni weekendu, wypełnione po brzegi nowościami kosmetycznymi, wykładami, panelami dyskusyjnymi, pokazami zabiegów oraz możliwością podpatrzenia nowinek sprzętowych to coś, co powinno znaleźć się w kalendarzu każdej zapracowanej kosmetyczki, wizażystki i masażystki!

Kongres LNE w Krakowie

W tym roku, Kongres LNE odbył się 16-17 Kwietnia. Kolejna, zimowa edycja dokładnie nie jest jeszcze znana. Co to jest Kongres LNE? To ogromna, profesjonalna platforma wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów biznesowych. Od dwóch lat organizowana jest w EXPO Kraków, wcześniej Kongres odbywał się w Nowohuckim Centrum Kultury, a jeszcze wcześniej w Lubiczu.

Kongres LNE
Kongres LNE

Odkąd zaczęłam studia na kierunku kosmetologia, jestem wierną uczestniczką każdej edycji! Z roku na rok, Targi jak i Kongres LNE zdobywały niesamowitą popularność, rozwijając swoją ofertę na dodatkowe szkolenia i panele. Na chwilę obecną, Kongres Kosmetyczny LNE może pochwalić się imponującymi liczbami:

  • ponad 6000 odwiedzających
  • ponad 4000 uczestników sesji edukacyjnych
  • 170 wystawców
  • międzynarodowe grono ekspertów z Polski, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Indii, Włoch i Japonii!

Matis
Kongres LNE

 

Takie tłumy ludzi – profesjonalistów świadczą o wysokim poziomie merytorycznym Kongresu. Tak naprawdę, każdy znajdzie coś dla siebie. Masażystki mogą wybrać tylko spotkania i wykłady z tematów refleksoterapii i fizjoterapii, wizażystki spotkać się ze światowymi wizażystami, podpatrzyć najnowsze techniki, a stylistki rzęs – skupić się na tym temacie. Nie brakuje również pokazów na żywo ze stylizacji paznokci, makijażu permanentnego, opalania natryskowego, trychologii, czy też zabiegów pielęgnacyjnych.

Pamiętam, jak niesamowicie oddziaływały na mnie pierwsze Targi. Ten świat kosmetyków, profesjonalistów to było to, co wiedziałam że stanie się moim całym życiem.

secretsoap0

Program

Przykładowy program Kongresu LNE jest bardzo napięty, ale optymalnie dostosowany do potrzeb każdego. 33 Kongres LNE miał specjalne sesje tematyczne podzielone wedle tematów:

  • sesja ogólna – Wśród wykładowców m.in.: dr Artur Markowski, dr Magdalena Rogóż, Marta Mieloszyk-Pawelec, Kinga Wasilewska, Joanna Klonowska, Agnieszka Gomolińska, dr Krzysztof Krupka
  • sesja biznes i komunikacja – skuteczna sprzedaż, social media
  • sesja specjalna – aparatura hi-tech
  • sesja make-up – pokazy makijażowe przez światowych wizażystów takich jak David Molina, Paolo Pinna, Beni Durrer
  • sesja masaż – innowacyjne metody pracy z ciałem
  • sesja trychologii estetycznej

 

 

 

Ponadto, Kongres LNE organizuje również prestiżowe szkolenia MasterClass – medycyna estetyczna na żywo, make up, innowacyjne produkty. Osobiście, jestem bardzo zadowolona z obecności mojego autorytetu, Pana Sergiusza Osmańskiego na Kongresie! Jest on od wielu lat dyrektorem artystycznym Sephora, oraz wyjątkowo uzdolnionym wizażystą.

biwlwnda

Na Targach Kosmetycznych są praktycznie wszystkie szanujące się marki, niektórzy – jak Bielenda, to stali bywalcy do której to kolejki są od rana do wieczora 🙂 Inne firmy jakie można spotkać, to przekrój całej branży kosmetycznej. Do wystawców Targów Kosmetycznych należy lub należała:

Farmona, Clarena, Norel, SesDerma, Organique, Medik8, JADWIGA, Matis, Dermalogica, Semilac, NailPro, OrganicSeries, Colway, Elizabeth Arden, Comfort Zone, Revitalash, Arkana. Uwierzcie kochani, że to tylko mały ułamek wszystkich wystawców, których jest co edycję około 200!

Niepodważalnym atutem Targów LNE jest fakt, iż ceny kosmetyków (profesjonalnych i detalicznych) są zawsze z dużymi zniżkami. Ja osobiście upolowałam algo mojego ukochanego OrganicSeries (tylko naturalne składy!) ze zniżą 30% 🙂

Cena Kongresu jest uzależniona od tego czy jesteśmy uczestnikami Targów i Kongresu, czy tylko Targów, studenci zawsze mają bardzo atrakcyjne zniżki. Czy warto się wybrać na Targi i Kongres LNE? Jak najbardziej! To doświadczenie, które powinno mieć miejsce w naszym kalendarzu, szczególnie go polecam młodym, nie doświadczonym kosmetyczkom. Świat barw, kosmetyków, profesjonalistów to coś, co na pewno zostanie Wam w pamięci 🙂

 

A Ty co o tym sądzisz? :)