Masaż Gua Sha – jakie są efekty masażu Gua Sha

masaż gua sha działanie masażu gua sha

Masaż Gua Sha stał się niezwykle popularny, a to za sprawą prostoty jego wykonanywania i świetnych rezultatów. Zobacz jakie są efekty masażu Gua Sha!

 

Masaż Gua Sha

to nic innego, jak masaż który odbywa się za pomocą naturalnego kamienia – z jadeitu lub kwarcu o tej samej nazwie.

Jadeit jest jednym z najstarszych kamieni leczniczych i jest również znany jako potężny kamień oczyszczający. Ma szczególnie działanie uspokajające i łagodzące.

Kwarc – jest jednym z najbardziej upiększających kamieni leczniczych. Jest również uważany za najlepszy kamień piękna i jest znany jako uzdrowiciel serca.

Płytka ma tzw. rybi kształt, jest idealnie dopasowana do małej powierzchni twarzy. Masaż Gua Sha w tradycyjnej medycynie chińskiej znany jest od tysiącleci, zresztą sama nazwa jest właśnie z tego kraju zaczerpnięta.

Gua – skrobanie Sha – zaczerwienienie. Można więc napisać, że masaż powoduje lekkie złuszczenie a za tym, zaczerwienienie skóry.

Gua Sha ma na celu zajęcie się stagnacją energii, zwaną chi, w organizmie, która według praktyków może być odpowiedzialna za stan zapalny. Zapalenie jest podstawową przyczyną kilku schorzeń związanych z przewlekłym bólem. Uważa się, że pocieranie powierzchni skóry pomaga rozbić tę energię, zmniejszyć stan zapalny i wspomagać gojenie.

Gua Sha jest zwykle wykonywana na plecach, pośladkach, szyi, ramionach i nogach – jednak najbardziej popularny jest oczywiscie w stosowanniu na twarz, przede wszystkim – możesz go wykonywać sama!

 

efekty masażu gua sha

Jak robić masaż Gua Sha

W masażu twarzy – ktory jest delikatny, masz na celu pobudzić mikrokrążenie tkanki miękkiej, co zwiększa przepływ krwi i limfy.

Przed wykonaniem masażu, musisz zaaplikować olejek lub serum na oczyszczoną twarz – dzięki temu uzyskasz poślizg i dobre przenikanie substancji aktywnych. Masaż zaczynaj zawsze! od szyi – idziemy zawsze od dołu do góry. Lekkie, posuwiste ruchy – powinny iść wzdłuż mięśni twarzy (jak przy każdym masażu!). Mamy na celu je pobudzić do pracy.
Stosując tę ​​samą technikę masażu twarzy, przesuń gua sha po kościach policzkowych – zawsze! idziemy od środka na zewnątrz (czyli od skrzydełek nosa do ucha).
Przytrzymaj róg narzędzia w wewnętrznym kąciku oka i przeciągnij nim wzdłuż linii brwi w stronę skroni. Pamiętaj, aby obchodzić się z tym obszarem delikatnie, ponieważ skóra wokół oczu jest wrażliwa.
Na koniec przytrzymaj i naciśnij gua sha w górę pomiędzy brwiami, aby uwolnić napięcie.

Jednak sam nacisk na skórę nie powinien być zbyt intensywny, to nie jest masaż Kobido 🙂 Jednak technika ruchów jest dokładnie taka sama! Od dołu do góry, i od środka na zewnątrz:

masaz Gua Sha

Jakie są efekty masażu Gua Sha

  • rozluźnia mięśnie
  • ujędrnia i uelastycznia skórę
  • zmniejsza sińce pod oczami
  • łagodzi migreny i bóle karku
  • wygladza skórę – działa detoksykujaco
  • spłyca zmarszczki – szczególnie tzw. dolinę łez i kurze łapki
  • usprawnia przeplyw limfy – zapobiega obrzękom pod oczami!
  • polepsza usuwanie wody z organizmu

efekty masazu gua sha

Masaż Gua Sha – wskazówki

Oczywiście powinnaś robić go regularnie, jeśli chcesz mieć naprawdę widoczne rezultaty. Niemniej, już po pierwszym razie zauważysz, że masz wyjątkowo gładką skórę (uwielbiam to!).

Masaż Gua Sha możesz wykonywać codziennie! Uważa się, że najlepsze efekty daje 15 minut masażu, ale jeśli nie masz tyle, to nawet 5 minut jest dobre 🙂 Każdy ruch powinien być powtórzony kilka razy – najlepiej 10 (ale to zależy ile masz czasu, więc możesz go sama dostosować pod siebie).

Polecam trzymać kamień Gua Sha w lodówce – są jeszcze lepsze efekty z jego użytkowania! Taka zimna płytka znakomicie wpływa na polepszenie ukrwienia, ujędrnienie i zniwelowanie cieni/obrzęków.

Druga moja wskazówka – masaż najlepiej robić rano – gdy jeszcze skóra się nie obudziła, widać zmarszczki senne, jakieś odgniecenia po nocy 🙂 Wspaniale skórę budzi taki poranny Gua Sha! Oczywiście – miej tu na uwadze że masaż musi być połączony z dobrym “podłożem” – ja najbardziej lubię wykonywać go na olejkach. Ostatnio moim ulubieńcem na twarz jest olejek z czarnuszki, lub z wiesiołka.

jędrna skóra

Kiedy nie stosować masażu?

Gdy masz aktywne stany zapalne, aktywny trądzik – możesz go roznieść!
Gdy leczysz skórę sterydami, jesteś świeżo po operacji, masz świeże blizny.

Kiedy możesz zobaczyć efekty masażu Gua Sha?

wszystko zależy jak często i długo będziesz go wykonywać. Ważne jest także, jak pielęgnujesz skórę i jaką masz kondycję skóry.
Wbrew pozorom, to właśnie na najbardziej zestresowanych, szarych i zmęczonych skórach widać najszybciej efekty 🙂 Natomiast, już po pierwszym razie – zobaczysz jaką niesamowicie gładką masz skórę:)

 

Bardzo polecam spróbować Gua Sha, jest to bezinwazyjna metoda na poprawę owalu twarzy, ujędrnienie skóry. Nie zajmuje dużo czasu, i jest naprawdę nie droga – a efekty są znakomite! Jeśli masz doświadczenia z tym rodzajem masażu, daj proszę znać w komentarzu!

Ściskam

Marta

A Ty co o tym sądzisz? :)