Ogólne

Urlop zimą w domu? Czemu nie! Poznaj wskazówki, dzięki którym spędzisz ten czas ciekawie!

Zima to idealna pora na wyjazd w góry, gdzie każdy dzień można spędzić wesoło i aktywnie, zjeżdżając na nartach czy na snowboardzie. Ci, którzy nie przepadają za zimowym szaleństwem, często decydują się wybrać do ciepłych krajów, by choć na chwilę zapomnieć o chłodzie i wietrze. Co jednak w momencie, gdy brak nam możliwości wyjazdu lub zdecydujemy się spędzić zimowy urlop w domowym zaciszu? Podpowiadamy, jakie aktywności mogą pomóc nam wypocząć bez cienia nudy!

Relaks w zimowym klimacie!

Warto mieć na uwadze fakt, że świadomy wypoczynek jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia – zarówno fizycznego i psychicznego. Odpowiednio zaplanowany może pomóc nam wrócić do pracy po przerwie z nową energią i zaangażowaniem. Spędzając zimowy urlop w domu, warto więc zatroszczyć się o odpowiedni klimat naszego wnętrza – aromatyczne świece, delikatne oświetlenie, miękkie koce, kolorowe poduszki i ciepłe narzuty z powodzeniem mogą wprawić nas w urlopowy nastrój i umilić zimowe dni.

Wielu z nas wykorzystuje urlop od pracy, przeznaczając ten czas na nadrobienie zaległości w domowych obowiązkach. Decydujmy się jednak na to tylko, gdy jest to konieczne. Zamiast tego, warto postawić na zasłużony relaks i nadrobić zaległości w tych obszarach, które są dla nas źródłem przyjemności. Piętrzące się na półce książkowe nowości, na które brak było do tej pory czasu? A może ulubiony serial lub niezwykle wciągająca gra? Zimowy wypoczynek warto potraktować jako czas dla siebie – zatem do dzieła!

Planszówki z rodziną, znajomymi lub… online!

Zamiast oddawania się lekturze lub spędzania czasu przy serialu wolisz pogłówkować? Zatem gry planszowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Szeroki wybór dostępnych na rynku produktów, które można zamówić online sprawia, że każdego dnia można cieszyć się urozmaiconą zabawą. Gry słowne, łamigłówki, zagadki lub gry fabularne to świetna rozrywka dla całej rodziny. Do zabawy możemy także zaangażować znajomych, np. łącząc się z nimi przez komunikator lub umawiając na grę za pośrednictwem specjalnych platform w sieci. Kto wie, może tego typu spotkania staną się wspólnym rytuałem, który kontynuować będziemy także po urlopie?

Urlop ze smakiem!

Codzienne obowiązki nie pozwalają nam na szlifowanie swoich kulinarnych umiejętności? Nic w tym dziwnego – podczas pracy często sięgamy po firmowy catering lub ograniczamy się do prostych posiłków przygotowywanych na szybko, które bez problemu spakujemy do lunchbox’a i zabierzemy ze sobą do biura. Jeśli jednak gotowanie to nasza pasja lub chcemy w czasie urlopu podszkolić swoje umiejętności w tym zakresie, warto poeksperymentować w kuchni. Inspiracji na kulinarne smakołyki warto poszukać w sieci. Wolny czas to także dobry moment, aby uzupełnić własny przepiśnik o kilka nowych przepisów. Bliscy z pewnością docenią nasze starania!

Co jednak, jeśli codzienne dobieranie składników i przygotowywanie posiłków w domowym zaciszu nie należy do naszych pasji? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobudzające zmysły smaki i aromaty wykorzystać jako dodatek do innych aktywności – wspólnego oglądania filmów, czytania, a nawet fotografowania zimowych ujęć. Ulubione przekąski czy aromatyczną kawę (np. NESCAFÉ 3in1) z powodzeniem możemy zabrać ze sobą na zimowy spacer!

A może zimowy handmade?

Długie wieczory dają ogromne pole do popisu naszej kreatywności – warto zastanowić się, jak możemy ja rozbudzić! Urlop w domu nie musi nas pod tym względem ograniczać – wprost przeciwnie! Chcąc spędzić ciekawie czas, a przy okazji stawić czoła nudzie, warto zwrócić uwagę na rękodzieło. Scrappbooking, szydełkowanie, wykonywanie biżuterii lub własnoręczne przygotowanie kartek świątecznych, które później wyślemy do znajomych może okazać się świetnym zajęciem, a nawet początkiem nowego hobby! W ten sposób możemy także przygotować świąteczne ozdoby, domowe tekstylia, kosmetyki czy zabawki.

Zimowy handmade z powodzeniem może stać się ciekawym pomysłem na wspólne spędzanie czasu z najmłodszymi. Materiały bez większego problemu znajdziemy w sklepach online lub… domowej szufladzie! Do produkcji domowej roboty świec możemy wykorzystać słoiczki po przyprawach, a kolorowe poszewki na poduszki stworzyć ze skrawków znalezionych w szafie materiałów. Takie hobby to nie tylko pomysł na rozwijanie kreatywności, ale także doskonały sposób na wspieranie idei „less waste”!

Czytaj także...

A Ty co o tym sądzisz? :)