Ogólne

Zdrowy styl życia – jak żyć zdrowo

Zdrowy styl życia to coś więcej niż moda, to zapewnienie sobie długoletniej dobrej kondycji i samopoczucia. Jak prowadzić zdrowy styl życia? Zapraszam na wpis!

Zdrowy styl życia – jak żyć zdrowo

Na zdrowy styl życia składa się wiele czynników, jednak wszystkie one powinny wspomagać zdrowie psychiczne i fizyczne. To co jest pozytywne to fakt, że na większość czynników masz wpływ, a należy do nich:

 • regularna aktywność fizyczna
 • zdrowe odżywianie
 • umiejętność radzenia sobie ze stresem
 • regeneracja i odpowiednia ilość snu
 • tzw. work life balance – połączenie życia zawodowego z prywatnym
 • dobre relacje z innymi ludźmi

domowe sposoby na kaca

Wszystko to składowe na długie i dobre życie, o których szczegółowo możesz poczytać na stronie Zdrowy styl życia. Autorem strony jest Rafał Wienio, który od kilkunastu lat prowadzi zdrowy styl życia, zgłębiając wiedzę na jego temat. Sam jest przykładem że zmiana nawyków żywieniowych ale i fizycznych doprowadza do lepszego zdrowia, jakości snu, sylwetki – czym dzieli się właśnie na swojej stronie. Można być pod wrażeniem drogi jaką autor przeszedł, ale także jak z wielką pasją oddaje się innym – co widać po jego stronie.

Portal to wręcz encyklopedia o tym, jak zdrowo się odżywiać i prowadzić zrównoważony tryb życia. Znajdziesz w nim praktyczne poradniki o produktach spożywczych, szkodliwych substancjach w pożywieniu czy najważniejszych zasadach odżywiania, także o suplementach.

Dodatkowo, zdrowy styl życia to także odpowiedni i regularny trening. Wiem po sobie, że to wcale nie jest takie proste. Na stronie znajdziesz obszerną wiedzę od tego jak prowadzić rozgrzewkę, po fazy ruchu oraz wydatki energetyczne organizmu. Jeśli dodasz do tego zdrowe odżywianie według tego co autor proponuje, z pewnością uzyskasz nie tylko lepsze samopoczucie, ale i wygląd 🙂

Jak zdrowo żyć ebooki

Strona Zdrowy Styl Życia to także baza ebooków, które w sposób wyczerpujący dają Ci informację o szczegółowych zagadnieniach dotyczących zdrowego stylu życia. Jest to świetny pomysł, bo kupujesz dokładnie taką tematykę jaka Cię interesuje – masz do wyboru aż 11 ebooków o zdrowym stylu życia.

jak żyć zdrowo

Zdrowy styl życia ebooki jakie polecam:

 • Zdrowy styl życia (ogólny poradnik zawierające najważniejsze rzeczy na ten temat)
 • Suplementy diety (bardzo ważny temat, w dzisiejszym zalewie medykamentów które tak naprawdę nie działają)
  Spis treści: ogólnie o suplementach, suplementy z witaminami i minerałami, suplementy dla sportowców, skuteczność suplementów
 • Tkanka tłuszczowa i mięśnie szkieletowe (która z kobiet nie chciałaby się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej?:)) Fragment ebooka Rafała Wienio:
  (…) potrzebna jest dobrze rozwinięta tkanka mięśniowa – zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, zarówno u młodszych, jak i starszych osób.
  Profesjonalni kulturyści/kulturystki w dniu zawodów (dzięki sterydom) mogą mieć wypracowane duże mięśnie i jednocześnie:
  • około 12% tkanki tłuszczowej – w przypadku kobiet,
  • około 5% tkanki tłuszczowej – w przypadku mężczyzn.

Dodatkowo, w sklepie Zdrowy styl życia znajdziesz także arkusze do układania diety – które są mega przydatnym narzędziem dla każdego, kto chce ułatwić sobie trzymanie diety a niekoniecznie korzystać z usług dietetyka. Arkusze są bardzo szczegółowe – od zapotrzebowania kalorycznego, po rozkład makroskładników. Z przyjemnością układanie diety z takim arkuszem na pewno i u mnie się sprawdzi 🙂

 

Portal Życie w zdrowym stylu to praktyczny poradnik który zwraca uwagę na to, że zdrowie jest najważniejszym czynnikiem w naszym życiu, bo definiuje każdą inną czynność. Jestem przekonana że znajdziesz na stronie Rafała Wienio wiele informacji które Cię zaciekawią 🙂 – w końcu każdy się odżywia i każdy brał lub bierze jakieś suplementy. Warto to robić ze świadomością, na co autor wskazuje uwagę.

Zapraszam do czytania!
Buziaki
Marta

Czytaj także...

A Ty co o tym sądzisz? :)