Typy kobiecych sylwetek – jaki masz TYP FIGURY? Zobacz koniecznie!

TYPY KOBIECYCH SYLWETEK

Jesteś piękna!! A czy wiesz jaki masz typ sylwetki? Bez względu na to, możesz wyglądać jak milion dolców 😀 Wystarczy że poznasz typy kobiecych sylwetek, wybierzesz do której należysz i…zaczniesz się ubierać zgodnie z tym typem sylwetki! Tak, to naprawdę takie proste 😀

 

 

Każda z nas stara się na co dzień ubierać wedle swoich potrzeb, uznań i preferencji. To co dla jednego jest modne, dla drugiego będzie nie do przyjęcia. Jak to powiedziała Coco Chanel

Moda przemija, styl pozostaje“.

Nasz styl ubioru odzwierciedla nasze spojrzenie na siebie, świat ale też to, w jakim jesteśmy humorze. Nawet najlepsze ubrania jakościowo nie sprawdzą się, jeśli nie będziemy znać swojego typu sylwetki! Poznaj swój typ i dowiedz się jakie fasony pasują Ci najbardziej!

Typy kobiecych sylwetek

 

Typy kobiecych sylwetek jabłko, gruszka, banan, klepsydra
Typy kobiecych sylwetek

 

Typy kobiecych sylwetek – banan / cegła

Osobiście nazywam ten typ sylwetki cegłą lub chłopięcą. Czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim, w tym typie jest najmniej “kobiecej” sylwetki – figura jest całkowicie płaska. Nie ma zaznaczonej talii, nóg, kształtów bioder itp. Najważniejsze jest aby ubraniem zrównoważyć proporcje sylwetki. Jak? Istnieje dużo sposobów, np. podkreślanie talii szerokimi paskami, zapięciami na wysokości pępka, podłużnymi naszyjnikami, dopasowanymi wysokimi spodniami, kombinezonami.

Czego nie nosić w typie cegła: nie powinno się nosić oversizowych, długich i luźnych ubrań gdy to jeszcze bardziej zaburzy sylwetkę!

Propozycje zestawów dla ubrań dla cegły to:

TYPY KOBIECYCH SYLWETEK
http://40plusstyle.com/how-to-dress-the-rectangle-body-shape/

Typy kobiecych sylwetek – jabłko

Ta figura kobieca jest bardzo częsta wśród kobiet po porodzie, gdy mamy problem z ponadprogramowymi kilogramami. Jabłko charakteryzuje się, jak sama nazwa wskazuje większym brzuszkiem, i to jest największy problem w tym typie kobiecej sylwetki. Najczęściej ramiona są drobne, nogi szczupłe, a skupienie tkanki tłuszczowej przypada na brzuch. Wbrew pozorom, to jedna z łatwiejszych sylwetek do poprawy – brzuch zawsze można zrzucić! W przypadku figury cegła, nie jesteśmy w stanie sobie zwęzić bioder ani poszerzyć ramion 🙂 Co można ubierać w tym typie sylwetki? Oczywiście wszystko, co zakryje nam brzuch: długie lejące sukienki, odcinane pod biustem bluzki, swetry do bioder, dłuższe spódnice.

Czego nie nosić w typie jabłko – wszystkiego, co kończy lub zaczyna się na poziomie pępka. Czyli: dopasowanych krótkich żakietów, krótkich bluzek do pępka, spodni i spódnic z wysokim stanem. Bluzek, swetrów które się kończą na długości brzucha.

Przykładowy zestaw ubrań dla typu kobiecego jabłko:

Typ jabłko co nosić to trudny wybór, trzeba całkowicie zakryć brzuch. Lejące i długie sukienki to dobry wybór
http://40plusstyle.com/how-to-dress-the-apple-body-shape/

 

Typy kobiecych sylwetek – gruszka

Ten typ jest najbardziej kobiecym typem według Panów. W dawnych czasach, krągłe i dobrze zbudowane kobiety były uważane za obdarzone darem płodności, tak więc były najbardziej atrakcyjnym narybkiem dla mężczyzn. W dzisiejszych czasach, również ten typ uważany jest za wyjątkowo atrakcyjny, a modę na krągłe biodra wylansowały takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, a po niej, oczywiście, Kim Kardiashan. Gruszka to typ kobiecy który ma najszersze biodra, i cóż, nie wszystkie Panie uważają iż jest to mankament ich figury, wręcz przeciwnie. Gdyby jednak którejś z Was te masywne biodra przeszkadzały, polecam zaopatrzyć się we wszystkie ubrania które kończą się nad linią bioder. Nie wiem czy zwróciłyście uwagę, gruszka to dokładnie przeciwieństwo jabłka! 😀

Czego nie nosić w typie gruszka – O ile w jabłku wszystko ma się kończyć poza linią pępka, o tym w gruszce wszystko powinno się kończyć w tym właśnie miejscu. Musimy zakamuflować szerokie biodra, więc żaden sweter, biodrówki czy sukienki nie mogą w tym miejscu się kończyć/zaczynać, ale też nie mogą mieć żadnych linii, elementów zdobniczych na tym poziomie.

Przykładowe zestawy ubrań dla gruszki:

Gruszka co nosić przy szerokich biodrach co sie sprawdzi w noszeniu? Długie swetry i waskie spodnie!
http://40plusstyle.com/how-to-dress-the-apple-body-shape/

 

Typy kobiecych sylwetek – klepsydra

Na koniec, zostawiłam najbardziej “pożądany” typ sylwetki czyli klepsydrę, popularnie zwaną też osą. Klepsydra charakteryzuje się idealnymi proporcjami, ale pamiętajcie, iż będą to proporcje zarówno przy wymiarach 80/60/80 jak i przy wymiarach 100/800/100. Chodzi o proporcjonalną sylwetkę z wcięciem w talii a nie o chudość! Bardzo często prowadząc szkolenia Panie nie mają o tym pojęcia a szkoda! Czy wiecie jaką przyjemność można sprawić kobiecie plus size mówiąc iż ma sylwetkę osy? A co! Pamiętajcie – jakiej byście nie miały sylwetki, najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze ze sobą!

Klepsydra generalnie może nosić wszystko. Świetnie sprawdzą się dopasowane sukienki, żakiety, bluzki z dekoltem, szerokie klamry w pasie itp. Podkreślenie talii osy to na chwilę obecną jeden z najbardziej pożądanych trendów w modzie. Bez względu na fason! 🙂

Klepsydra jak wspomniałam, jest tak pożądanym typem kobiecej sylwetki, może nosić wszystko. Najlepiej sprawdzają się dopasowane fasony do talii, a chyba nikt nie umie tego tak podkreślać jak Kim Kardiashan:

Kim Kardiashan jako przykład sylwetki osa
http://www.dailymail.co.uk/

 

Na koniec, mam dla Was parę zdjęć, czym skutkuje nieznajomość swojego typu sylwetki (zdarza się najlepszym):

 

www.cellebuzz.com

www.celebuzz.com

Salma Hayek jedna z gorzej ubranych gwoazd prywatnie
www.circusofthestars.files.wordpress.com

 

 

Amber Rose zaszokowała wszystkich strojem na rozdaniu nagród EMA strój więcej odkrywa niż zakrywa
http://dreaminlace.com/

 

 

A Wy? Jaki macie typ sylwetki? Co Wam sprawia największy problem?

 

4 komentarze

 1. U mnie klepsydra to najbardziej popularny kształt

  1. Marta z Sekrety Piękna

   01/08/2018 at 19:18

   tak jest 😀 😀

 2. Ja jestem gruszka i mam okropne kompleksy na tym pubkcie mam dopiero 20 lat i nie wiem co powinnam ubierac zeby jakos wygladac…

  1. Niestety mam ten sam problem gruszka w niczym dobrze nie wyglada

A Ty co o tym sądzisz? :)