Uroda

Manicure JAPOŃSKI – co to jest i jak się robi manicure japoński

Jeśli jeszcze nie słyszałaś jakie są zalety manicure japońskiego, to najwyższy czas na zapoznanie się z moim wpisem. Dowiesz się jak zabieg działa na paznokcie ale także, jak się robi manicure japoński krok po kroku! Zapraszam do czytania

Co to jest manicure japoński (p.shine)

Można różnie definiować zabieg, sama lubię mówić o zabiegu manicure japońskiego to intensywny zabieg regenerujący słabe i kruche paznokcie. Znakomicie wzmacnia, oczyszcza płytkę paznokciową, pozostawiając ją błyszczącą i gładką. Często japoński manicure wykonuje się na zniszczone paznokcie po hybrydach (inne sposoby znajdziesz tu), żelach czy np. pracach fizycznych.

Zabieg jest bezbolesny, i bardzo trwały. Jego zaletą jest również to, że efekty są widoczne od razu po polerowaniu płytki paznokcia. To co jest najważniejsze podczas zabiegu manicure japońskiego to to, że paznokcie są maksymalnie, odżywione. To za sprawą witamin i składników mineralnych w paście jaką się posługujemy. Zabieg dostarcza takich drogocennych składników jak:

witamina A, witamina E, biotyna, keratyna, krzem

ZALETY manicure japońskiego

wzmacnia słabe i kruche paznokcie
regeneruje zniszczoną płytkę paznokciowa
odżywia rozdwajające się paznokcie
usprawnia krążenie krwi
przyspiesza wzrost paznokci przez ich odbudowę

Manicure japoński krok po kroku

Aby wykonać zabieg potrzebujesz specjalnego zestawu – stricte przeznaczonego właśnie do tego zabiegu. W zestawie do manicure japońskiego znajduje się:

zielona pasta, różowy puder, polerka do pasty, polerka do pudru, pilniczek oraz szpatułka do nakładania produktów na polerki.

Tylko albo aż tyle! 🙂 Jak możesz zauważyć, najważniejsza w tym wszystkim jest ta magiczna pasta która zawiera bogactwo minerałów i witamin. To właśnie dzięki niej paznokcie w szybki i efektywny sposób się wzmacniają. Jak wykonać manicure japoński? Bardzo prosto! Możesz go wykonywać sama w domu, gdyż nie nastręcza żadnych trudności technika.

zabieg manicure japoński

 

Etapy manicure japońskiego:

 1. Przygotowanie paznokci
  W tym początkowym etapie zalicza się podstawowe czynności – dezynfekcja, oczyszczenie paznokci, korekta kształtu paznokci, usunięcie skórek za pomocą cążek lub patyczka. Jednym słowem – wstępny etap manicure japońskiego jest dokładnie taki sam jak przy każdym standardowym zabiegu manicure.
 2. Matowienie paznokci
  Gdy już masz płytkę paznokcia przygotowaną – zaczynamy matowienie za pomocą bloku polerskiego. Nigdy nie pomijaj tej czynności! Sama porównuję ją do złuszczania skóry. Dzięki matowieniu paznokci składniki odżywcze z pasty przenikną głębiej. Pamiętaj że płytka paznokcia – nie jest częścią żywą, dopiero macierz i łożysko paznokcia.
 3. Wcieranie pasty
  Ta magiczna, sproszkowana pasta odpowiada to jak popularny jest manicure japoński! Nakładasz niewielką ilość pasty za pomocą szpatułki na polerkę ze skóry jelenia. Gdy pasta jest już na polerce – zaczynamy! Polerujesz paznokcie – w jednym kierunku, z dość dużym naciskiem aby maksymalnie pasta wniknęła w płytkę. Czas polerowania jest różny, wszystko zależy od tego jak zniszczone są paznokcie. Polerujesz paznokcie do momentu aż zaczną błyszczeć 🙂
 4. Nakładanie pudru
  Sama pasta to za mało – trzeba ją jeszcze odpowiednio utrwalić. W tym celu właśnie masz wykorzystać puder zabezpieczający. Podobnie jak pastę, puder nakładasz na polerkę za pomocą szpatułki. Wcierasz go jednak krócej niż pastę, około 10 minut.

paznokcie

Manicure japoński – ile trwa i ile kosztuje

Zabieg japońskiego manicure trwa około 45 – 50 minut. Sam etap nakładania pasty i pudru powinien mieścić się w 30 minutach, a przygotowanie płytki paznokcia w maksymalnie 15. Oczywiście zabieg może się wydłużyć, jednak nie powinien nigdy! trwać krócej niż 40 m minut. Może się wydawać że to jest zabieg mało atrakcyjny, ale to najbardziej odżywczy zabieg jaki możesz zrobić dla swoich paznokci.

Manicure japoński kosztuje – w zależności od lokalizacji, od 50 – 150 zł. Ważne żebyś pamiętała że zabieg NIGDY nie kończy się malowaniem! Cała idea manicure japońskiego polega na naturalnym odżywieniu i odbudowaniu płytki. Taką kurację można powtarzać kilka razy do roku. Samego zabiegu jednak, nie wykonuje się od razu po zdjętych hybrydach czy żelach, ponieważ paznokcie są za bardzo osłabione. Co więcej, przez pierwsze kilka dni po zabiegu, nie maluje się paznokci – płytka jest tak nabłyszczona, że i tak lakier by się nie trzymał.

Jestem szalenie ciekawa czy znasz zabieg manicure japoński i co sądzisz o samym zabiegu? 🙂 Czekam na Twoje komentarze tu i na mojej grupie Sekrety Piękna!

Buziaki

Marta

 

 

Czytaj także...

4 Comments

 1. Ola says:

  Ja bym chciała, ale nie wiem czy nadaje się na paznokcie bez historii hybrydowej?

  1. Marta Pardyak says:

   oczywiście Ola, manicure japoński możesz wykonywać na wszystkie paznokcie bez względu na to czy była hybryda czy nie 😀

 2. Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tym manicure.

 3. daga says:

  mam mieszane uczucia bo manicure japoński to takie polerowanie paznokcia…płacić za to 80zł? Sama sobie to w domu mogę zrobić 😀

A Ty co o tym sądzisz? :)