Makijaż permanentny – WSZYSTKO co MUSISZ WIEDZIEĆ!

makijaż permanentny efekty

Makijaż permanentny brwi czy ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów w Polsce. Jak długo trzyma się makijaż permanentny? Ile kosztuje i jakie są efekty makijażu permanentnego? Rozmawiam z lingeristką Joanną Czerwińską! Zapraszam 🙂

1. Asia, jak długo pracujesz, jako linergistka?

Jako linergistka pracuję około 3 lat, ale przygodę z estetyką twarzy zaczęłam dużo wcześniej, bo ponad 13 lat temu, kiedy to moją pasją stał się wizaż. Zadowolenie klientek z makijażu utwierdziło mnie w myśli, że warto uszczęśliwić je na stałe i zacząć zajmować się makijażem permanentnym. Od tamtego momentu dążyłam do osiągnięcia jak najbardziej naturalnych, symetrycznych i gustownych efektów. Udało się!

2. Uważasz, że każdy może zostać linergistą?

Osoby posiadające umiejętności manualne i wysokie poczucie estetyki na pewno będą miały większe predyspozycję do tego zawodu, ale uważam, że każdy ma szansę bycia linergistą, jeśli odpowiednio długo ćwiczy, zwraca uwagę na estetykę i poszerza swoje umiejętności po przez szkolenia.

3. Powiedz proszę, co to w ogóle jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to nic innego jak wprowadzanie za pomocą igły pigmentu w płytkie warstwy skóry – naskórek.

makijaż permanentny brwi

4.Jaką metodę makijażu permanentnego wybrać i jak długo się utrzymują poszczególne metody?

Według mnie najlepsze są metody wykonywane maszynką. Mamy większą kontrolę nad aplikacją pigmentu na pożądaną głębokość dzięki temu pigment jest równomiernie rozprowadzony i tak też się wyłuszcza, czyli z czasem wygląda lepiej i się nie rozpływa.

Wykonany odpowiednią metodą wygląda naturalnie i ślicznie. Metoda microblading utrzymuję się około 6 miesięcy, więc dosyć krótko w stosunku do ceny. Makijaż wykonywany za pomocą urządzenia 3-5 lat, ale zaleca się odświeżenie go po 1,5 roku. Potrafię pracować obiema metodami, ale zdecydowanie uważam, że nic nie zastąpi urządzenia.

 

5. Jaką metodą makijażu permanentnego Ty pracujesz?

Wykonując makijaż permanentny najczęściej łączę ze sobą cztery techniki dla tego powstały efekt ombre jest taki naturalny i niepowtarzalny.

6. To co wszystkich najbardziej interesuje to cena makijażu permanentnego. Powiedz proszę, w jakich granicach oscylują ceny za makijaż permanentny?

Cena jest ustalana indywidualnie przez linergistę i składa się na nią doświadczenie, jakość sprzętu i pigmentów, przebyte szkolenia i efekty pracy. Rozbieżność jest duża, bo makijaż permanentny kosztuje od 450 zł do nawet 1400 zł.

 

makijażu permanentnego efekty

7. Czy makijaż permanentny boli?

W zależności od tego, jakich znieczuleń używa linergistka. Ja zwykle bazuje na dwóch. Znieczuleniu przed zabiegiem i w trakcie z dodatkowym składnikiem, który zdecydowanie poprawia komfort zabiegu.

8. Jak myślisz, dlaczego makijaż permanentny jest teraz taki popularny?

Makijaż permanentny to duża wygoda i oszczędność czasu. Jeśli zostanie dobrze wykonany to codzienne obowiązki będą ograniczały się do dbania o cerę i tuszu do rzęs. Poza tym jest świetnym rozwiązaniem dla osób mających duży kontakt z wodą i tych, które mają problem ze wzrokiem. Sama go posiadam i doceniam każdego ranka.

9. Jak przygotować się do makijażu permanentnego?

Najlepiej zrobić peeling skóry i dobrze ją nawilżyć. Ważne jest żeby minimum 3 h przed zabiegiem nie pić mocnej kawy i przed samym zabiegiem alkoholu.

makijaż permanentny
Joanna Czerwińska

10. Jak pielęgnować skórę po pigmentacji?

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, żeby makijaż permanentny nie miał nadmiernego kontaktu z wodą. Co oczywiście nie znaczy, że go nie myjemy. Myjemy go szarym mydłem i osuszamy przykładając ręcznik, nie pocierając. To bardzo ważne! Możemy stosować krem zalecane przez linergistę albo pozostawić go do samoistnego wygojenia.

11. Bardzo dziękuję za miłą rozmowę, zdradź jeszcze proszę, gdzie Cię można znaleźć?

Znajdziecie mnie w Krakowie pod nazwą Joanna Czerwińska Perfect Beauty w ESME Clinic.
Serdecznie zapraszam na makijaż permanentny, oraz szkolenia, również bardzo dziękuję za rozmowę.

8 komentarzy

 1. Znajoma robiła makijaż permanentny i była bardzo zadowolona. Ja nie mam potrzeby, ale kto wie może kiedyś 🙂

 2. bardzo dziękuję za te wiadomości rozwiałam wątpliwości czy warto robić brwi 😀

 3. Zastanawiałam się nad zrobieniem makijażu permanentnego. Moje koleżanki w pracy bardzo zachwalają, ale ja jakoś nigdy nie dałam się przekonać. Zawsze miałam obawy co do efektu. Dziękuję za artykuł, który rozwiał sporo moich wątpliwości. Już umówiłam się na makijaż permanentny brwi i nie mogę się doczekać 🙂

  1. kochana bardzo się cieszę! Makijaż permanentny brwi jest wspaniałą wygodą i podkreśleniem naszego piękna 🙂 Na pewno będziesz zadowolona! 🙂

 4. Jakoś nie kusi mnie ten makijaż, ale jeszcze nic pewnego może zmienię zdanie

  1. jeżeli nie masz potrzeby robić makijaż permanentny to nie ma potrzeby żebyś go robiła 🙂

 5. Dużo cennej wiedzy, super artykuł 🙂

  1. bardzo dziękuję, Karolinko jak byś miała jakieś pytania o makijaż permanentny pisz śmiało

A Ty co o tym sądzisz? :)