Czy lakier hybrydowy wpływa negatywnie na strukturę paznokcia?

lakiery hybrydowe

Czy lakier hybrydowy wpływa negatywnie na strukturę paznokcia?

Lakier hybrydowy wzbudza wiele emocji. Większość z nas go kocha, ale są też osoby, które z powątpiewaniem podchodzą do jego właściwości. Jak jest naprawdę? Czy hybryda rzeczywiście niszczy nasze paznokcie i jest niebezpieczna?

Blaski i cienie sławy

Wydaje się, że lakier hybrydowy wzbudza dużo pozytywnych skojarzeń. W końcu to metoda, która nieustannie uchodzi za bardzo popularną. Szczególnie w kategorii tworzenia trwałego manicure. Hybrydy wniosły zupełnie nową jakość w życie kobiet. Nie mogą się bez nich obejść szczególnie posiadaczki kruchych paznokci czy osoby nałogowo je obgryzające, które pomimo wielu prób, nie mogły doprowadzić paznokci do ładu. Wreszcie i one mogą cieszyć się piękną i długą płytką.
Ciekawe paznokcie hybrydowe

ciekawe paznokcie hybrydowe

Lakier hybrydowy pod ostrzałem krytyki

Wraz ze wzrostem popularności tej metody, zaczęły pojawiać się wątpliwości, pytania. Wiele z nich dotyczyło kwestii bezpieczeństwa. Czy lampa UV może negatywnie wpływać na nasze zdrowie? Czy lakiery hybrydowe, które silnie przylegają do paznokcia i utwardzają go, mogą być jednocześnie delikatne dla płytki? Czy nie zniszczą jej doszczętnie po długim czasie użytkowania? Te i wiele innych pytań zapełniło specjalistyczne fora internetowe.

W każdej plotce jest ziarno prawdy

Lakier hybrydowy jest produktem, który upiększa. Tak jak wiele innych specyfików. Farbujemy włosy, nakładamy na twarz maseczki, wklepujemy w ciało kremy mające zmniejszyć cellulit. Jeśli nie zapoznamy się uważnie z instrukcją obsługi lub sugestią producenta, możemy sobie zaszkodzić. Nie inaczej jest w przypadku lakierów hybrydowych.

Poprawnie i starannie wykonany manicure nie powinien zrobić naszej płytce krzywdy ani nas uczulić. Pamiętajmy jednak, że wiele zależy od indywidualnych cech. Najwrażliwszą kobietę uczuli nawet naturalny składnik maseczki i zamiast upiększenia uzyska ona efekt zaczerwienienia i pieczenia twarzy. Dlatego trzeba liczyć się z ryzykiem, że hybryda nie polubi się z naszymi paznokciami.

Sekrety Gwiazdy

Czego należy się wystrzegać? Przede wszystkim, wykonujmy manicure hybrydowy zgodnie z zaleceniami. Przeczytajmy jaki czas naświetlania rekomenduje producent w przypadku konkretnych rodzajów lamp, baz, topów i lakierów kolorowych. Nie jest to kwestia uniwersalna dla każdej marki, a nawet koloru lakieru.

Podczas usuwania hybrydy z paznokci zachowajmy ostrożność. Nie zdrapujmy hybrydy, uważajmy na frezarki, dobierajmy pilniki o odpowiedniej gradacji, a paznokcie piłujmy w jednym kierunku. Jeśli będziemy to robiły naprzemiennie, możemy doprowadzić do rozdwojenia płytki.

Czasem dobrze jest dać odpocząć paznokciom. Będzie to idealny czas na zafundowanie im kuracji pielęgnacyjnej i zaaplikowanie odżywki. Jeśli mamy paznokcie kruche, łamliwe i zniszczone, manicure hybrydowy ich nie uleczy. Ukryje on jedynie kiepski stan płytki. W połączeniu z błędną aplikacją i niedelikatnym usuwaniem hybrydy możemy tylko pogorszyć jej stan.

Jeśli obawiamy się, że skład specyfiku nas uczuli, wybierzmy lakier hybrydowy od Cosmetics Zone z formułą 3FREE, która pozbawiona jest najbardziej uczulających substancji, czyli formaldehydu, toulenu i ftalanu dibutylu. Są one odpowiednie dla osób wrażliwych, skłonnych do alergii.

3 komentarze

  1. U mnie niestety się całkowicie nie sprawdziło

  2. W moim przypadku hybrydy okazały się bardzo szkodliwe

    1. dlaczego kochana?

A Ty co o tym sądzisz? :)