olejek z czarnuszki
Uroda

JAK DZIAŁA OLEJ Z CZARNUSZKI na skórę i zdrowie? BOSKO! :D

Olejek z czarnuszki nie jest tak popularny jak olej kokosowy czy olej arganowy, jednak jest cudownym dziełem natury. Koniecznie zobacz jakie są właściwości oleju z czarnuszki – będziesz zachwycona! 😀 Jak działa olej z czarnuszki na skórę i zdrowie – łap to!

Z wpisu dowiesz się:

 

  • Jakie są właściwości oleju z czarnuszki

  • Jak działa olej z czarnuszki na skórę

  • Jak stosować olej z czarnuszki

 

Skład oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki zwany inaczej “złotem faranonów” (trochę to podobne do zastępczej nazwy oleju arganowego “płynne złoto maroka) od starożytnych czasów jest wykorzystywany w medycynie naturalnej. Mimo że, jak wspomniałam, olej nie jest tak znany jak np. olej kokosowy, bije na głowę swoimi wartościami prozdrowotnymi pozostałe oleje.

Przede wszystkim, właściwości olejek z czarnuszki zawdzięcza głównie swojemu składowi. W skład oleju z czarnuszki wchodzi bogactwo NNKT – nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią aż 80% zawartości! Ponadto,

w oleju z czarnuszki występuje witamina E, witamina H, saponiny, antyoksydanty, minerały, oraz tymochinon – substancja przeciwzapalna.

Dzięki tak bogatemu składowi, olej z czarnuszki jest naprawdę szalenie drogocennym preparatem dla skóry ale i zdrowia.

jak działa olej z czarnuszki

Właściwości oleju z czarnuszki – jak działa olej z czarnuszki na zdrowie:

 

  • przeciwnowotworowe (hamuje rozwój komórek nowotworowych)
  • przeciwzapalne – picie lub spożywanie olejku wzmacnia odporność i zapobiega przeziębieniom
  • działa leczniczo przy nieżycie żołądka i problemach z układem pokarmowym
  • niweluje skurcze mięśni
  • normuje cholesterol i stężenie krwi
  • zapobiega zawałom i chorobie niedokrwiennej serca
  • łagodzi astmę i choroby alergiczne

olejek z czarnuszki właściwości

 

Jak działa olej z czarnuszki na skórę

Przyznam szczerze, że mimo iż stosowałam i próbowałam wiele olejków na twarz, olejek z czarnuszki jakoś nigdy w moje ręce nie wpadł. Dopiero problemy ze skórą na początku zimy – kontaktowe zapalenie skóry spowodowały że się nim zainteresowałam. Lepiej późno niż wcale 😀 Samej czarnuszki osobiście nie lubię, mimo że jest zdrowa, nie podchodzi mi totalnie. Alternatywą za to jest olej z czarnuszki – zarówno na zdrowie jak i dobra kondycję skórę. Wszystkie wyżej wymienione składniki oleju z czarnuszki, sprawdzają się równie korzystnie przy stosowaniu na skórę.

 

Stosowanie oleju z czarnuszki na skórę powoduje:

łagodzenie podrażnień i wszelkich alergii (mój wybawca)

cudowne nawilżenie skóry suchej i jej regenerację – dzięki witaminie E

ochronę skóry dojrzałej przed starzeniem – dzięki antyoksydantom

normalizację błyszczenia skóry i rozwój trądziku – odpowiada za to biotyna i tymochinon

leczenie dermatoz związanych z powyższymi czynnikami – czyli suchością skóry lub nadmiernym błyszczeniem. Olejek z czarnuszki leczy – czy też wspomaga leczenie zmian trądzikowych, zapalnych, egzemy, atopowego zapalenia skóry, a nawet łupieżu.

Olejek z czarnuszki wpływa również pozytywnie na wyciszenie i ukojenie nerwów – wystarczy, abyś dodawała go do kąpieli w ilości około 10 ml. Jak działa olej z czarnuszki na skórę ciała? Odprężająco, wzmacniająco i oczywiście nawilżająco. Niestety nie odpowiada za niwelowanie cellulitu, ale wszystkiego mieć nie można prawda? 😀

 

Jeżeli masz jakieś doświadczenia z olejkiem z czarnuszki – podziel się proszę w komentarzu 🙂 Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do mojej grupy fb Sekrety Piękna tu

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: