łupież rzęs
Uroda

ŁUPIEŻ RZĘS – jak się pozbyć łupieżu rzęs

Łupież rzęs – słyszałaś kiedykolwiek o łupieżu rzęs? Podobnie jak skóra głowy może mieć łupież, tak samo może powstać łupież na rzęsach. Zobacz co to jest, i jak się pozbyć łupieżu rzęs! To Ci się przyda PIĘKNA!

Z wpisu dowiesz się

  • co to jest i jak wygląda łupież rzęs
  • dlaczego powstaje łupież na rzęsach
  • jak się pozbyć łupieżu na rzęsach

 

rzęsy

Co to jest łupież rzęs

W internecie jak na lekarstwo brakuje rzetelnych informacji na temat łupieżu rzęs. Nic dziwnego, ponieważ najczęściej łupież kojarzy się z głową, ewentualnie brwiami. Każdy z nas, bez względu na płeć może mieć problem łupieżu rzęs – podobnie jak w przypadku skóry głowy, należy od razu zacząć działać.

Jeśli zauważysz zmiany łupieżowe, głównie towarzyszyć on będzie innym problemom skóry. Jeżeli masz atopowe zapalenie skóry, lub łojotok połączony z łupieżem, to prawdopodobieństwo wystąpienia łupieżu na rzęsach jest znaczne.

Łupież rzęs to bardzo drobno płatkowe złuszczanie u nasady rzęs, lub na całych rzęsach. Absolutnie ważne jest, aby nie bagatelizować tego złuszczania – mimo że jest mikroskopijne.

Dlaczego powstaje łupież na rzęsach

Jak wspomniałam wyżej, powody dla których powstaje łupież rzęs są liczne. Powstanie łupieżu rzęs może być spowodowane gdy równocześnie występuje:

  • łupież skóry głowy (suchy lub tłusty)
  • łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry
  • brak odpowiedniej higieny rzęs
  • agresywne preparaty do demakijażu np. z alkoholem
  • nieodpowiednia dieta – niektórzy przypisują łupież na rzęsach z powodu fast foodów i mocno przetworzonej żywności. Jednak nie jest to do końca potwierdzone, bo tak naprawdę fast foodom można przypisać wszelkie zło 😀
  • alergia, stan zapalny oczu – co wiąże się ze słabą odpornością

Jak się pozbyć łupieżu rzęs

Higiena oka i rzęs

Osobiście uważam że to najważniejszy czynnik, o jaki musisz zadbać gdy masz łupież rzęs. Jeżeli masz problem z łupieżem na rzęsach, zmień profilaktykę pielęgnacji:

stosuj tylko hypoalergiczne preparaty do demakijażu
oczyszczaj rzęsy szamponem dla niemowląt 2 razy w tygodniu (wiem że tak się robi ze sztucznymi rzęsami 🙂 – przy łupieżu, wskazane jest to i przy Twoich naturalnych).

sztuczne rzęsy

Kompresy na oczy

Bardzo polecam stosowanie kompresów na oczy! Taki kompres z zielonej herbaty na oczy działa nie tylko przeciwzapalnie, ale też kojąco i łagodząco. Jeżeli będziesz robić sobie regularnie takie kompresy na oczy, np. wieczorem – zobaczysz bardzo szybko mniejszy łupież na rzęsach.

Szampon przeciwłupieżowy na rzęsy

Oczyszczaj rzęsy szamponem przeciwłupieżowym kilka razy w tygodniu, w bardzo delikatny sposób. Jeżeli masz łupież skóry głowy, to musisz działać dwukierunkowo – zarówno na łupież na rzęsach, jak i na skórze głowy. Szalenie istotne – musi być naprawdę niewielka ilość szamponu którym nasączasz patyczek kosmetyczny. Po takim oczyszczeniu rzęs, przemywasz je letnią wodą. Podobnie jak z szamponem na włosy 🙂

 

Wyeliminuj główny czynnik łupieżu

Może to być problem z hormonami, dermatoza skóry jak łojotokowe zapalenie, nużeniec, czy łuszczyca. Jeżeli wiesz o jednej z tych chorób, idź do lekarza. Jeśli skupisz się tylko na tym że masz łupież rzęs, a nie na przykład łupież skóry głowy – nie wyeliminujesz problemu.

Odpowiednia dieta dla oka

Wzmocnij oczy – wzmocnisz rzęsy 🙂 Odżywienie rzęs nie musi się odbywać tylko za pomocą odżywek do rzęs. Kluczowe znaczenie ma odżywianie od środka – odpowiednimi preparatami 🙂

Na oczy bardzo dobrze wpływa jedzenie jagód, borówek, porzeczek, brokułów, pietruszki. Wszystkie produkty które są bogate w antyoksydanty jak np. jarmuż, szpinak, pomidory.

 

Napisz proszę, czy miałaś kiedykolwiek do czynienia z łupieżem rzęs? Jeśli tak, to napisz swoje sposoby na jego zwalczanie 🙂

Przy okazji, nie zapomnij przeczytać moich domowych sposobów na piękne rzęsy tu

Buziaki!

2 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: