Łupież rzęs co to jest
Uroda

ŁUPIEŻ RZĘS – jak się pozbyć łupieżu rzęs

Łupież rzęs – słyszałaś kiedykolwiek o łupieżu rzęs? Podobnie jak skóra głowy może mieć łupież, tak samo może powstać łupież na rzęsach. Zobacz co to jest, i jak się pozbyć łupieżu rzęs! To Ci się przyda PIĘKNA!

Z wpisu dowiesz się

  • co to jest łupież rzęs
  • jak wygląda łupież rzęs
  • dlaczego powstaje łupież na rzęsach
  • jak się pozbyć łupieżu na rzęsach

 

rzęsy

Co to jest łupież rzęs

W internecie jak na lekarstwo brakuje rzetelnych informacji na temat łupieżu rzęs. Nic dziwnego, ponieważ najczęściej łupież kojarzy się z głową, ewentualnie brwiami. Każdy z nas, bez względu na płeć może mieć problem łupieżu rzęs – podobnie jak w przypadku skóry głowy, należy od razu zacząć działać.

Łupież na rzęsach może powstawać z wielu powodów, głównie zawsze towarzyszy innym problemom skóry. Jeżeli masz atopowe zapalenie skóry, lub łojotok połączony z łupieżem, to prawdopodobieństwo wystąpienia łupieżu na rzęsach jest znaczne.

Łupież rzęs to bardzo drobno płatkowe złuszczanie u nasady rzęs, lub na całych rzęsach. Absolutnie ważne jest, aby nie bagatelizować tego złuszczania – mimo że jest mikroskopijne.

Dlaczego powstaje łupież na rzęsach

Jak wspomniałam wyżej, powody dla których powstaje łupież rzęs są liczne. Powstanie łupieżu rzęs może być spowodowane gdy równocześnie występuje:

  • łupież skóry głowy (suchy lub tłusty)
  • łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry
  • brak odpowiedniej higieny rzęs
  • agresywne preparaty do demakijażu np. z alkoholem
  • nieodpowiednia dieta – niektórzy przypisują łupież na rzęsach z powodu fast foodów i mocno przetworzonej żywności. Jednak nie jest to do końca potwierdzone, bo tak naprawdę fast foodom można przypisać wszelkie zło 😀
  • alergia, stan zapalny oczu – co wiąże się ze słabą odpornością

Jak się pozbyć łupieżu rzęs

Higiena oka i rzęs

Osobiście uważam że to najważniejszy czynnik, o jaki musisz zadbać gdy masz łupież rzęs. Jeżeli masz problem z łupieżem na rzęsach, zmień profilaktykę pielęgnacji:

stosuj tylko hypoalergiczne preparaty do demakijażu
oczyszczaj rzęsy szamponem dla niemowląt 2 razy w tygodniu (wiem że tak się robi ze sztucznymi rzęsami 🙂 – przy łupieżu, wskazane jest to i przy Twoich naturalnych).

sztuczne rzęsy

Kompresy na oczy

Bardzo polecam stosowanie kompresów na oczy! Taki kompres z zielonej herbaty na oczy działa nie tylko przeciwzapalnie, ale też kojąco i łagodząco. Jeżeli będziesz robić sobie regularnie takie kompresy na oczy, np. wieczorem – zobaczysz bardzo szybko mniejszy łupież na rzęsach.

Szampon przeciwłupieżowy na rzęsy

Oczyszczaj rzęsy szamponem przeciwłupieżowym kilka razy w tygodniu, w bardzo delikatny sposób. Jeżeli masz łupież skóry głowy, to musisz działać dwukierunkowo – zarówno na łupież na rzęsach, jak i na łupież na skórze głowy. Szalenie istotne – musi być naprawdę niewielka ilość szamponu którym nasączasz patyczek kosmetyczny. Po takim oczyszczeniu rzęs, przemywasz je letnią wodą. Podobnie jak z szamponem na włosy 🙂

 

Wyeliminuj główny czynnik łupieżu

Aby pozbyć się skutecznie łupieżu na rzęsach, trzeba usunąć główną przyczynę łupieżu. Może to być problem z hormonami, dermatoza skóry jak łojotokowe zapalenie, nużeniec, czy łuszczyca. Jeżeli wiesz o jednej z tych chorób, idź do lekarza. Jeśli skupisz się tylko na tym że masz łupież rzęs, a nie na przykład łupież skóry głowy – nie wyeliminujesz problemu.

Odpowiednia dieta dla oka

Wzmocnij oczy – wzmocnisz rzęsy 🙂 Odżywienie rzęs nie musi się odbywać tylko za pomocą odżywek do rzęs. Kluczowe znaczenie ma odżywianie od środka – odpowiednimi preparatami 🙂

Na oczy bardzo dobrze wpływa jedzenie jagód, borówek, porzeczek, brokułów, pietruszki. Wszystkie produkty które są bogate w antyoksydanty jak np. jarmuż, szpinak, pomidory.

Łupież na rzęsach, podobnie jak łupież skóry głowy wymaga cierpliwości. Nie pozbędziesz się za jednym razem łupieżu, ale systematyczne stosowanie powyższych rad pozwoli Ci sukcesywnie zwalczyć łupież rzęs.

Jeżeli masz nasilone objawy łupieżu rzęs, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem! Mam nadzieję, że moje sposoby na łupież rzęs pomogą Ci go zwalczyć 🙂

Napisz proszę, czy miałaś kiedykolwiek do czynienia z łupieżem rzęs? Jeśli tak, to napisz swoje sposoby na jego zwalczanie 🙂

Przy okazji, nie zapomnij przeczytać moich domowych sposobów na piękne rzęsy tu

Buziaki!

2 komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: